Бактериална вагиноза и бременност

  • 2 160
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, изчетох всичко назад във форума по този въпрос, но пак не ми стана ясно. Работата е там, че ми откриха бактериална вагиноза, в 29та седмица съм. Изписаха ми Флажил - 10 влагалищни глобулки за мен и хапчета за мъжа ми. По принцип вярвам на лекаря ми и нямаше да се стресна толкова, но като отидох сега да си ги купя, аптекарят ми каза, че било абсурд да си ги слагам по време на бременност, че били тератогенни, със степен на опасност за плода С. В старите теми пък прочетох и доста ужасни неща за пукане на околоплодния мехур и загуба на бебе поради БВ Shocked!! и че Флажил минава през лигавицата и стига наистина до бебето, но нелекуването му е много по-опасно.
Затова си позволих пак да попитам - имали ли сте този проблем и какво са ви изписвали? Слагали ли сте си глобулки Флажил по време на бременност? Наистина ли не лекували напълно Бактериалната вагиноза и тя пак се появявала след 2-3 месеца?
Ох, наистина много се притесних и се надявам да ми отговорите. Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 581
На мен ми изписаха днес полиженакс, но за гъбичките. Ох, и мен ме е страх, ама то така пак проблем та ще ги слагам. Прочетах тук , че нелекуването на разни проблеми при бремеността води до заразяване на плода и т.н. В полиженакса не прочетох да има противопоказания.

  bouquet Успех, Понтес!

# 2
  • София
  • Мнения: 721
На мен ми изписаха днес полиженакс, но за гъбичките. Ох, и мен ме е страх, ама то така пак проблем та ще ги слагам. Прочетах тук , че нелекуването на разни проблеми при бремеността води до заразяване на плода и т.н. В полиженакса не прочетох да има противопоказания.

  bouquet Успех, Понтес!

Доколкото аз разбрах тази Вагиноза няма общо с гъбичките. Мисля, че не трябва да се притесняваш - почти няма бременна, която да не е лекувала любимите гъби.

# 3
  • Мнения: 146
Аз имам същия проблем и ми изписаха Далацин от него се лекува бързо , казвам ти го защото съм го ползвала и преди да забременея. Бактериалната вагиноза  се получава при недостатъчно количество на млечно кисела бактерия във влагалището /нужна за здрава среда/ и тя не засяга партньора за това той не е нужно да се лекува, така че сигурна ли си че няма и нещо друго. Това не са гъбички.

# 4
  • Мнения: 111
За Флажил знам, че не се препоръчва при бременни, защо не се консултираш пак с лекаря си или с друг  лекар newsm78?Виж тук, може нещо да ти е от полза.Успех. Simple Smile

http://www.medinfo.bg/doctor/statii/ag_1.htm

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ето виж в този сайт http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=223&TradeName … l&TradeId=534.За Флажил дават риск В.

Общи условия

Активация на акаунт