страх ли ви е от предстоящото раждане

  • 3 213
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте! Аз съм в 37г.с. и нямам мисъл в главата си от страх. Чак не съм очаквала! Знам, че се преживява и въпреки това... Вече от два дни имам болки като менструалните, но много слаби. Предполагам, че костите се разширяват... Имам и подготвителни контракции, безболезнени, но много начесто. Сигурно този страх е нормален. Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 581
Ох, и мен това ме чака. Вече шубето ме хваща, а още съм в 28 седмица. Леко раждане ти желая  bouquet

# 2
  • Мнения: 146
Умирам от страх и постоянно си повтарям божа работа, дано всичко да е наред, но щом се присетя ме обхваща тиха лудост.
Явно всички ни тресе, дано всичко да е наред.
Леко раждане  Party

# 3
  • София
  • Мнения: 508
Аз умирах от страх, но когато ми изтекоха водите ме обзе голямо спокойствие и усетих всъщност, че предстоящото раждане ще е едно от най-великите събития в моят живот и дълго съм го чакала с нетърпение! Не се притеснявай страхът е нещо нормално  Peace

# 4
  • Мнения: 795
Men sy6to mn me e strah!! Dopredi njakolko dni daje pla4eh po vsjako vreme kato se seteh samo kakvo mi predstoi. Moi prijatelki, koito ve4e rodiha bjaha v sy6toto polojenie, javno tova si e ne6to normalno. Sega oba4e sym po-spokojna, vjarvam 4e i pri teb 6te premine. Priema6 go kato ne6to neizbejno.. Spokojno, da si vjarvame 4e vsi4ko 6te  enared i da ne "dyrpame djavola za opa6kata". Hug Hug

# 5
  • Мнения: 1 183
I men mnogo me e strah,no ot druga strana iskam ve4e da idva i da si gu6kam beb4eto kolkoto si iskam.Uspokoiavam se s tova,4e niama da sam parvata nito poslednata koiato 6te rodi(i ti taka si misli) Peace

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хич не ме беше страх. Даже напротив, бях много позитивно настроена и все си мислех, че ще родя лесно, но стана точно обратното. Ако ми предстои сега ще пукна от страх, защото вече съм минала и знам какво ще ме чака.

# 7
  • Мнения: 67
Тинка79, ти направо ме успокои!

# 8
  • Мнения: 1 321
Да си призная честно и мен от време на време ме хваща шубето но като слушам маики ,раждането колкото и да е трудно и болезнено след като видиш бебо до теб и всичко ти минава и болка и сълзи .
Важното е да запазим спокойствие и всичко ще мине нормално сигурна съм. Mr. Green
Късмет ви желая на всички ,които чакате бебчовци и горе главата трябва да сме мъжки момичета хамаха newsm10 wavey

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
mari79 
 
 
, мога да ти кажа само браво!Постоянно има теми как ги е страх да раждат и какво да правят NaughtyНе ме е било страх от раждането, аз също мислех, че идва и заминава.Постоянно НЕбременните ме питаха как така не ме е страх и защо не се шашкам.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка79, ти направо ме успокои!

Не се бой при теб може да е леко. Много зависи от ханша. Аз съм с много тесен ханш, кеф за мъжете заради малкото дупе, но голям зор докато се разшири достатъчно, че да може да мине главата на бебето.

# 11
  • София
  • Мнения: 369
до преди няколко дни изобщо не бе страх.... може би защото не се и замислях - но скоро един цял ден бях в напрежение..... вече усещам контракциите, но ми е по-спокойно, не знам на какво се дължат тези настроения ама си мисля че тялото си знае работата....а може би и съзнанието Wink

живи и здрави и късмет!!!!!!!

# 12
  • Мнения: 301
Аз с първото дете си умирах от страх всеки ден и не ми оставаше време да се радвам на това което ми предстои, но тогава раждах нормално и след това дълго време имах страх от второ раждане. Сега, след като родих второто си дете(21години по-късно Rolling Eyes) мисля че искам поне още 5 деца Laughing само 4е късничко съм се сетила... но това е друга тема! Исках да кажа, че по време на втората бременност нямах никакви страхове и се наслаждавах на 200% на всеки миг... да ама вярвах на лекаря си безрезервно и имах уговорка за секцио. Работих до последния ден (по 10-12 часа) и една сутрин отидох в 6ч и в 8ч гушках едно сладко бебче. Направо песен!
Ако имаше кой да ми каже по-рано колко е лесно...
Пожелавам ти късмет!

# 13
  • Мнения: 2 274
  С големия не ме беше страх, но след кошмарното си раждане, сега с второто изпитвам направо ужас какво ще мине този път  Sick! Дано е по-леко  Praynig!

# 14
  • Мнения: 532
И мен не ме беше страх,даже като почна раждането ми беше весело.После дойде и кофти периода след 6-тия сантиметър,но сега всичко е в миналото.
Искам да ти кажа:Не се страхувай,това излишно ти хаби енергията,която ще ти трябва в сюблимния момент.Не слушай страшни разкази за ужасни раждания ,защото при теб може да се окаже детска игра.Лично познавам няколко такива майки дето родиха за два часа с по два напъна.А едната даже беше на 32г. и то първо детенце.
Само един съвет от мен:Ако ти изтекат водите отиди по- бързо в болницата.Аз така се забавих и после изживях така нареченото "сухо" раждане,което си е жива инквизиция.Важното е ако изтекат да не се движиш много ,много,за да не ти изтичат повече и не се позиционира грешно главичката на бебето,защота като се спука околоплодния мехур и главичката се смъква надолу.
Е, много се разговорих.Ако те интересува повече ,пиши ми на лични.
Желая ти кусмет и успех!

Общи условия

Активация на акаунт