а нормално ли е тапата...

  • 775
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 369
да пада цял ден???
В смисъл от вчера до днес имам ръждиво зацапване... а от време на време и леки контракции.
По принцип термина ми е след два дни... бебока се движи от време на време ама не много начесто, но пък и аз главно си почивам - лежа или седя....

# 1
  • Мнения: 2 000
Според мен е нормално. Леко раждане  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Зацапването от запушалката е слузесто, розово на цвят, еднократно. Щом имаш контракции и описваш ръждиво течение, повече от желателно е да отидеш да те прегледат! Още повече, че терминът ти е след два дни - никой не е казал, че раждането става точно в този момент Wink желая ти леко раждане и всичко да е наред!

# 3
  • Мнения: 3 042
Възможно е и 1 седмица да пада тапата. Така ми каза докито, когато раждах първият път.

Добре е да се обадиш на докито защото действително при падането на тапата течението е слузесто и розово.
При второто ми раждане беше започнало само отлепяне на тапата, но "кървенето" /ако мога така да го нарека/ пак беше розово. Просто имах едно розово петно на бикините и като се обадих на докито тя каза, че тапата е започнала да се отлепя.

Може всичко да си е нормално, но най добре лекарят ще каже това.

Пожелавам ти всичко да е ок и бързо и леко раждане!

# 4
  • София
  • Мнения: 369
само да кажа, че се оказва нормално няколко дни да си цапа леко розово, отлепяне на тапа и т.н., контракциите ми днес започнаха към 17:30ч през приблизително на 10 мин обаче не много редовни макар и все по-болезнени.... преди малко - 22:30ч - се върнах от д-ра и той каза че е мноого рано - нямам никакво разкритие, а кръвта изобщо не го притесни Simple Smile

всички да сте живи и здрави Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 042
Възможно е до утре сутринта да родиш. Peace
И аз при първото раждане към 18:30ч нямах никакво разкритие и имах съвсем леки контракции, но нещата бързо се ускориха и в 01:55ч родих.

Пожелавам ти леко раждане !

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
да пада цял ден???
В смисъл от вчера до днес имам ръждиво зацапване... а от време на време и леки контракции.
По принцип термина ми е след два дни... бебока се движи от време на време ама не много начесто, но пък и аз главно си почивам - лежа или седя....

Абсолютно нормално е. При мен беше 1 седмица, след още една предизвикаха раждане, защото преносвах  ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 456
Да, нормално е, ама като гледам, че днес цял ден те няма във форума сигурно вече си в болницата. Леко раждане ти желая, ако още не си родила.

# 8
  • Мнения: 1 428
Май вече си имаме още една щастлива мама с бебче във форума.Стискам Ви палци всичко да мине нормално.Чакаме те да се похвалиш с голямата новина Hug

Общи условия

Активация на акаунт