Има ли други с моята странна кожа?

  • 647
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Значи,в пубертета съм и ще кажете ,че е нормално да ги имам тези проблеми.козметичката ми казва че ми е мазна кожата,но от продуктите за мазна кожа ми се люспи на места.излизат ми пъпчици,но не много.в момента имам само 1.какво ще ме посъветвате?каква козметика да използвам,за да не ми се лющи кожата?

# 1
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Не знам дaли ще мога да ти бъда от особена полза, но и аз имах подобен проблем преди известно време. Мислех, че кожата ми е мазна (също козметичка ми го беше казвала), та ползвах какви ли не изсушаващи и леки (не-мазни) кремове. Кожата не ми се лющеше, но имах доста ситни пъпчици. И така си карах, докато един ден друга козметичка ми каза, че кожата ми всъщност е суха и ми препоръча да ползвам по-мазни кремове и да спра с хидратиращите. Оттогава кожата ми доста се пооправи.
Така че може да е добре да посетиш друга козметичка (поне да си сигурна, че ти казват едно и също  Grinning), а може би кожата ти да има непоносимост към една определена марка или тип продукт и оттам да идва проблемът (аз навремето така се бях обринала от един гел за душ на Ив Роше и ми отне няколко дни докато се усетя каква е причината).

# 2
  • Мнения: 433
ами аз от 3 години и половина си ходя при тази.не мисля да я сменям за нищо на света,защoто като влизах в пубертета лицето ми беше ужасно-покрито с пъпки и черни точки.благодаряние на нея и мен се оправи до това ,което е.сега ми свърши измиващия гел и мисля да си взема някакъв бел алкохол и с по-лека консистенция,който може да се ползва всеки ден.дали ще е удачно?ако да-да ми препоръчате марка.а също и дневен крем,защото този който си купих скоро няма да го сложа повече-страшно много ми изсушава кожата и ми опъва.

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
А, щом козметичката е изпитана, значи проблемите ти идват най-вероятно от продуктите, които ползваш  Simple Smile.
Мисля, че решението ти да си потърсиш измиващ гел без алкохол е удачно, поне ще видиш как ти се отразява на кожата. Аз лично ползвам в момента измиващия гел на Гарние (розовата серия за суха и чувствителна кожа), но съм доволна и от този на Нивея (без сапун, за нормална кожа).

Крем не се наемам да ти препоръчам, може би момичетата на възраст близо до твоята могат да ти дадат някоя подходяща идея (аз вече съм от обратната страна на 30-те и ползвам крем против бръчки, което за теб е още в далечното бъдеще  Grinning).
А може би си заслужава да отидеш в добър магазин за козметика, където да те консултират?

# 4
  • Мнения: 433
ами точно в такъв магазин ме окепазиха...момичето ми обясняваше как серията на юсерин е най-подходяща и един крем на авен...и струваха близо 100 лв а изобщо не ми помогнаха.мислих,че някакви билкови съвсем обикновени ще ми подействат по-добре.мисля ,че от многото козметика така се получи.

# 5
  • Мнения: 1 809
ами точно в такъв магазин ме окепазиха...момичето ми обясняваше как серията на юсерин е най-подходяща и един крем на авен...и струваха близо 100 лв а изобщо не ми помогнаха.мислих,че някакви билкови съвсем обикновени ще ми подействат по-добре.мисля ,че от многото козметика така се получи.
Aз бих ти препоръчала да видиш продуктите на Д-р Шелер.Продават се в аптеките,аз лично съм много доволна Peace

# 6
  • Мнения: 12 301
Защо не погледнеш тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120551.0  
В нея една дама, която работи в Талодерма, дава консултации на всяка от нас, която е поискала съвет каква козметика да използва и каква да избягва. Досега не видях някой недоволен. Продуктите им са много качествени, въпреки смешно ниските си цени. Но тя не препоръчва само и единствено техните продукти, де. Опиши й какъв е твоят случай - едно компетенто мнение повече не е излишно никога.
Аз лично също съм много доволна от съветите й.

Общи условия

Активация на акаунт