Напишете храни предизвикващи колики

  • 25 691
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Доста четох във форума, но не срещнах точен отговор от кои храни приемани от кърмещите майки има опасност да се появят колики в  хранещето се дете! Пишете майки и помагайте!.

Досега със сигурност разбрах че
1.боб,
2.леща,
3.зеле
4.прясно мляко
не са препоръчителни Stop.

И разбира се ако има храни които могат да заместят забранените не се колебайте и Crazy ги посочете.

# 1
  • Мнения: 372
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1208
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29220.0
Тук можеш да намериш нужната ти информация.
Според мен срещу коликите спазването на строга диета е най-важно.  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 688
Ето тези, за които съм установила със сигурност:
прясно мляко - важи и за козето мляко
царевица
мюсли
черен хляб
зрял боб
Мисля, че и киселото мляко, но не съм сигурна - Яна ми пищя от кисело мляко с мюсли, но после разбрах, че мюслито я тормози, не съм пробвала само кисело мляко, да не ми излезе през носа  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 10
Ох много странно че мюслито ти влияе за коликите, почти всички други го препоръчват. Ами ако е направено с натурално сокче, а не с кисело мляко дали няма да е по добре.
Според посочената статия по - горе ето това са "Храни, които могат да причинят колики"
Ако бебето ви има колики, причината може да е в някоя от храните, които сте консумирали. Премахвайте храните една по една, за да разберете, коя е причината за коликите на бебето. Имайте предвид, че за някои храни е необходимо да минат две седмици, докато организмът ви се изчисти от тях.
* Млечни продукти (особено прясното мляко);
* Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
* Соеви продукти;
* Фъстъци;
* Ракообразни;
* Шоколад;
* Цитрусови плодове;
* Пшеница - превода е неточен според мен имат предвид жито;
* Пилешко;
* Телешко;
* Яйца;
* Ядки;
* Царевица;
* Витамини за бременни или кърмачки (желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
* Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки, домати.

И съответно в мен възниква въпроса след изброените аз какво мога да ям за да не плаче малкия.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 11:26 от titence

# 4
  • Мнения: 306
индивидуално е, според мен, въпреки че като гледам се повтарят почти едни и същи "забранени" храни
при нас установих, че проблем беше гроздето Sad
спрях да го ям, въпреки че ми се яде много, и Траян чувствително се успокои Simple Smile
сега пак сме в някаква криза и този път май ще се отказваме от шоколада Cry  Mr. Green

офф: някой да има идея защо така отчайващо ми се яде сладко newsm78
никога не съм била такъв фен, а сега не минава ден без вафли

# 5
  • Мнения: 742
При нас коликите бяха сравнително за кратко време, но и аз се лишавах от много  храни, не ядях:
- всичко зърнесто като ягоди, малини, капини
- всичко цитрусово-портокали, мандарини и др.
- бобови - леща, боб, грах
- всичко мъхесто - праскови, кайсии
- газирани напитки
- кофеинсъдържащи
- шоколад - може само бял
- мед
ами май това са забранените храни Hug

Хранех се основно с картофи, ориз, мюсли с кисело мляко, по една чаша прясно мляко на ден, от плодовете - ябълка, круша, грозде, диня и пъпеш и много месо.
Преди два дни установих, че смокините пречат - Криската се обрина от тях...
Не се тревожи- струва си извесно време да се поограничиш!

# 6
  • Мнения: 7 605
Моето педи каzа да ям каквото си искам, малката така или ина4е Ще има колики  Crazy

# 7
  • Мнения: 300
Знам че и динята и гъбите причинява колики. В същност всички зеленчуци съдържащи много целулоза (зеле, брокули, зелена салата, зелени чушки и др.).

# 8
  • Мнения: 1 947
   Аз престанах да мисля какво ям, защото ако следя, означава да стоя гладна и да се побъркам! Grinning
Освен това изобщо не мога да установя от коя храна са и обривите... Cry А първото нещо, което ми дадоха
да ям в родилния дом, беше грозде. Grinning На всичкото отгоре, Ивичка, и аз ще се побъркам за сладко! Grinning
Само прясно мляко не консумирам. Wink Учудва ме тази работа с мюслито с киселото мляко - толкова е полезно,
а и аз с това се изхранвам почти. Wink
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 688
Моето педи каzа да ям каквото си искам, малката така или ина4е Ще има колики  Crazy

Абе не е точно така, на Яна бяха почти изчезнали, като не е ядях написаните по-горе неща. Просто детето е съвсем различно, като няма колики. Вчера установих, че и ядки не й понасят - ядох бадеми и леблебия, тъй че не знам кое от двете не й хареса.
Ям например ориз, картофи, моркови, тиквички, бял хляб, домати, краставици, дини, праскови;
За съжаление и аз умирам за сладко, не знам кога ще ги сваля тия 12 кг отгоре.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 129
На мен ми препоръчаха лекарството за колики инфакол и с него малкия почти не е ревал. С батко му се носихме на ръце по цели ноща, а при бебето имаше коренна разлика. Пазих диета с баткото, защото така ми казаха в родилния дом. Но това не му помогна да плаче и да се дере по цели нощо. А с бебето си хапвах почти всичко. Само ограничавах шоколада, цитросовите плодове и прясното мляко. Но не съм ги спирала.

# 11
  • Мнения: 3 092
От прясното мляко имаше ужасни колики.И тъй като вече поотминаха вчера изпих една чаша , защото много обичам Rolling Eyes така рева това дете , че повече опити няма и да правя Naughty

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Ох много странно че мюслито ти влияе за коликите, почти всички други го препоръчват. Ами ако е направено с натурално сокче, а не с кисело мляко дали няма да е по добре.
Според посочената статия по - горе ето това са "Храни, които могат да причинят колики"
Ако бебето ви има колики, причината може да е в някоя от храните, които сте консумирали. Премахвайте храните една по една, за да разберете, коя е причината за коликите на бебето. Имайте предвид, че за някои храни е необходимо да минат две седмици, докато организмът ви се изчисти от тях.
* Млечни продукти (особено прясното мляко);
* Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
* Соеви продукти;
* Фъстъци;
* Ракообразни;
* Шоколад;
* Цитрусови плодове;
* Пшеница - превода е неточен според мен имат предвид жито;
* Пилешко;
* Телешко;
* Яйца;
* Ядки;
* Царевица;
* Витамини за бременни или кърмачки (желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
* Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки, домати.

И съответно в мен възниква въпроса след изброените аз какво мога да ям за да не плаче малкия.
айде стига бе!! направо се вбесявам,като видя такива списъци,това е нелепо.  Naughty
само от вода не вярвам да става кърма.
избягвам бобови, зеле,газирано. някъде тук прочетох, че разхлабващите храни ще избавят бебето от запек и се натъпках със сини сливи, при което малката се гърчи цяла нощ. слава богу,вече нямаме колики.

# 13
  • Мнения: 1 353
 Ако се замислите от всичко може да се появят колики  smile3521

# 14
  • Мнения: 660
Не се ограничавам от абсолютно нищо и , Слава Богу, засега нямаме проблем с колики. Но - ям чесън - поне по една глава на ден или повече. Когато спра за ден-два, детенце започва да се превива леко и придобива един измъчен вид. Започна ли пак да ям - отново се успокоява. Не знам дали има реална връзка или си внушавам, но това за чесъна съм го чувала и от други.

Общи условия

Активация на акаунт