Къде да разведа чужденка из Варна?

  • 1 079
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 595
Пристига ми на гости приятелка, която за първи път е в България и незная къде да я заведа  Rolling Eyes Дайте ми някакви идеи за Варна или около Варна... Мислех си за съкровището, но свърши преди няколко дни  Sad

# 1
  • Мнения: 5 622
Римските терми долу в Гръцката махала, Катедралата.... Thinking Извън Варна сякаш има повече за гледане, може да отидете да спите ден-два на Чифликът Чукурово, много е приятно там, ще и хареса, ако имате възможност пообиколете и други околности на Варна, то в самият град сякаш няма много, много какво да се види...

Ако пък държиш толкова да покажеш забележителностите на самият град, за да се подготвиш, иди до някой хотел и вземи брошурка от там за града. В нея има всички места, които трябва да се видят  Peace

# 2
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 885
Побити камъни и Аладжа манастир.Такова нещо със сигурност не е  виждала. smile3521

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Морската градина нощем задължително трябва да види. Особено мостчето на желанията. Ама избягвайте да минавате по него точно нощем че половината му парапет го нямаше последния път като минах...

# 4
  • Мнения: 3 595
Много благодаря  newsm51 Малко ме сюрпризираха и няма много време за подготовка, че пристига утре в 7 сутринта, но благодарение на вас и на Пунчик имам начален старт! Хиляди благодарности отново   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 491
Делфинариума, на шоу на делфините.
Останките от римските бани.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 00:44 от блажка

# 6
  • Мнения: 3 595
Делфините няма да са и интересни и аз за тях мислех, но другите неща определено  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 13 512
Някъде около Аспарухово или Гаалата имаше едно прабългарско селище-спрограма.Дано още да работи

# 8
  • Мнения: 3 595
Знаеш ли как се стига до там  newsm78

# 9
  • Мнения: 13 512
Утре ще попитам една приятелка и ще ти кажа

# 10
  • Мнения: 1 312
И вечерта при Бай Данчо на Дружба-ресторант "Копитото" Drunk
Има богата програма през почивните дни,обикновенно е пълно с чужденци и изглеждат доста впечатлени от нестинарските танци и народните ни обичаи Peace

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Въпреки че за мен въпросът е странен, ще я развеждаш из града, където живееш и може, и знаеш местата, които го правят интересен и любим за теб, но ще добавя още някои други места.
Етнографския комплекс, Археологическия музей и без златото е много интересен.
Долу около Музея на Варна е много красиво. На паметника, въпреки циментовите пръцки. Зависи какво усещане искаш да предадеш.
Прабългарският комплекс е в Морската градина на Аспарухово, има коне и е пресъздаден прабългарския бит, абе, сигур ще се впечатли-шамани, шатри, ханове, коне

# 12
  • Варна
  • Мнения: 148
Съкровището ще е във Варна до 30 септември, но имайте предвид, че стават големи опашки и е малко досадно чакаш да видиш всеки експонат. Или поне на мене беше с ревящо и дърпащо се момиченце в ръцете  Laughing. Иначе самото съкровище е нещо, което си струва да се види, както и целият музей всъщност.

# 13
  • Мнения: 3 595
Благодаря ви, бях позабравила някои от тези места, а на други не съм ходила  Rolling Eyes Съкровището го видяхме, но някой каза, че са го хванали в последния ден и са си заминали  newsm78 Ако успеем да си намерим гостенката ще проверим  hahaha Благодаря ви!

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
1. Историческия музей-дори да не е там съкровището има експонати от Варненския некропил
2.Аладжа манастир
3.Побити камъни
4.Екопарк/срещу хотел Св .Елена/
5.Градината в Балчик
6.Калиакра
7.музея в Каварна/там определено си заслужава да се отиде/
8.Камен бряг
9.Римски терми
10.скалните кътове в морската/особенно нощем/
навярно има и др места, но в момента не се сещам

Общи условия

Активация на акаунт