За предметите и хората и пазят ли те част от душите ни..

  • 2 661
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
Вярвате ли, че всеки предмет, до който сме се докоснали, запазва част от нас самите? Че чуждата материя, съдържа наша материя и едва след години изветрява?
Имте ли си любими места - улици, заведения, градове, къщи, където може да сте били дори само веднъж, но имате чувство, че там сте оставили частичка от себе си? Толкова ви е било хубаво, или пък не, че ако отидете отново ще се видите от преди години, в спомените?

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 08:24 от Umbra

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вярвам........затова винаги много съм обичала да доизносвам дрехи, които съм намерила я в бабиния я в маминия гардероб и да си ги преправям...........много пъти предпочитам дрехата да е носена преди мен..........някак си, сякаш носи характер............има натрупване......обичам и да реставрирам стари маси, столове......... е, вече нямам време и направо си купувам и дрехите и стола........но ако имах .........

# 2
  • Мнения: 3 447
Да, вярвам. Затова обичам да си подарявам книгите и бижутата. И любими места си имам, и определено улиците "Иван Асен" и "Шишман" пазят спомен за мен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 629
Чудна тема, Умбра!   bouquet
Ще се включа по-късно.

# 4
  • Мнения: 899
Радвам се, че ви харесва темата  Hug

Аз също вярвам. Книгите, вещите, особено часовниците - имам такива от двамата ми дядовци, които починаха, често ги гледам и усещам частици от тях. Обичам стари мебели, които носят посалнието на някой, който ги е притежавал с любов. Нося стар портфейл на баща ми, шалове на майка ми, нейни книги, избелели от препрочитане.

Има една поляна в Борисовата градина, там дълго знаех, че когато отида, ще се срещна с любими мои години. Много нежност съм усетила, прегръдки и целувки, много тишина и споделеност.
Градът на баба ми - с всичките си улици и пейки, пази детството ми.
"Оборище", "Шипка", квартал Яворов и сутрините от една тераса, мирисът на кафе и боровете пред мене - сякаш бяха вчера. Пиротска, по която сме се разхождали хиляди пъти. "Дондуков" и пресечките му.
Бургас и надеждата. Созопол и моретата с баща ми.

А най-любима ми е една кърфица, с бяла главичка, която дядо ми винаги носеше на ревера си - беше шивач. Служила му е вярно 30 години, а сега забождам с нея обичта си към него и гордо я нося със себе си.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вярвам доколкото е свързано със спомените ми. В буквалния смисъл - не. Имам си любими вещи и предмети - книги мебели от баба и майка ми. В заведения, които съм посещавала преди често, също често ми връщат приятни спомени. А най ми е драго, когато съм в някой град, Пловдив - студентсво, Бургас - младини Wink, Сливен, ех Сливен...
Ииии, Umbra, върна ме в спомените! Hug

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650





Цитат
Книгите, вещите, особено часовниците - имам такива от двамата ми дядовци, които починаха, често ги гледам и усещам частици от тях. Обичам стари мебели, които носят посалнието на някой, който ги е притежавал с любов. Нося стар портфейл на баща ми, шалове на майка ми, нейни книги, избелели от препрочитане.


И аз.........Имам чувството, че тези стари предмети са опитомени от човека и вече не се страхуват от него............така ги чувствам..........новата дреха е още дива дреха..........

# 7
  • Мнения: 899
И аз.........Имам чувството, че тези стари предмети са опитомени от човека и вече не се страхуват от него............така ги чувствам..........новата дреха е още дива дреха..........

Страхотни думи! Наистина, новите вещи са някак неопитомени..
А да знаеш, че благородно ти завиждам за реставриране, аз също много съм опитвала и съм искала да го правя, но съм изключитено бездарна в тази област..  Confused

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


А да знаеш, че благородно ти завиждам за реставриране, аз също много съм опитвала и съм искала да го правя, но съм изключитено бездарна в тази област..  Confused

Не е точно реставриране.......как се казва....изтърбушване до дъно, изшкурване, изрязване на нови форми........претапициране и пребоядисване..........става си нова мебел

# 9
  • Мнения: 899
Да и аз за това си мислех, вярно, че не е точно реставриране. Абе завиждам и това е  Mr. Green

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Извинявам се, ако не е по темата, но ето моята нова масичка в хола  Grinning

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1254425

Взех си я от тавана на село, дядо ми я е правил, бил дърводелец.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вярвам, че местата, където сме били, пазят спомен за нас така, както ние носим спомен за тях.
Ето тук съм убедена, че ще се върна. И също така съм убедена, че Охрид си спомня една млада жена, на която любимият мъж каза, че точно така си е представял Биляна...

А книгите...о, книгите отнасят част от душата ни. Когато затворя последната страница знам, че съм оставила там късче от мен. И затова посягам към всяка книга с респект. И, ако тя е от библиотека, задължително поглеждам колко хора са я почувствали преди мен - това ме кара да се усещам част от тях, макар и за малко.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 10:38 от ДЕ ВАня

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Точно по темата ти е масичката в хола, много е хубава.  Hug
Вярвам, вярвам в това, че предметите имат душа. Привързана съм към много места - у нас и в чужбина, към стари книги, към тежки и нефункционални мебели, към дрехи на мама и баба, към стари картини и малкото вещи, които са оцелели през бурите в семейството ми.
Обичам старите къщи, строени в началото на миналия век.
Дано един ден да имам толкова пари, че да реставрирам една такава (че да не му мирише на моя мъж на бабички  Joy).
Умбра, прекрасна тема! Hug

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Извинявам се, ако не е по темата, но ето моята нова масичка в хола  Grinning

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1254425

Взех си я от тавана на село, дядо ми я е правил, бил дърводелец.



Страхотна е тази масичка  Embarassed.....заприлича ми на ракла

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 12:52 от secretgarden

# 14
  • Мнения: 899
daffodil, масичката е страхотна! Съвсем по темата си!
Всеки, който иска може да покаже любимите си, наситени със спомени вещи   bouquet

И аз имам една малка, страхотна африканска маса, пропътувала хиляди километри. Ще я снимам по-късно и ще я покажа, ако има желаещи  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт