Премахване на черна боя от косата с кисело мляко ?!

  • 29 590
  • 21
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Това ми е въпросът  newsm78
някоя мама пробвала ли е този метод-да маже косата преди измиване, с кисело мляко, за да отмие черна боя?!
Една приятелка вчера ми каза,че по съвет на фризйора си, така е измила черна боя- с неколкократно мазане на кисело мляко - 7- 8 пъти.
Аз имам голям мерак да си сменя цвета на косата- в момента е синйо черна, боядисват ме с безамонячна боя на Л'Ореал(професионална), а фризйорката е категорична, че трябва да спра да я боядисвам 2-3 месеца, тогава ще ми направи няколко цвята кичури- кафяви и червени и така..постепенно.
Ама, аз искам бърз ефект  Crossing Arms
Много се дърпа таз жена(фризйорката) да ми прави кичури  Crossing Arms Crossing Arms
Уточнявам,че косата ми е къдрава и доста суха като цяло.
Да се омажа ли с кисело мляко, според вас? Thinking

# 1
  • Мнения: 6 167
недей
само ще се омажеш.
това в пълна глупост.
не виждам нещо в киселото мляко ( освен името му, че е кисело), което да има агент, който да може да ти изсветли косата.
щом си чак синя от черно наистина ще трябва да отидеш на фризьор, който с постепенно изсветляване ще докара цвета до желания.
няма нещо, което да не може да се направи.
отиди на добър (и скъп) фризьор. въпреки, че твоята фризьорка ми се струва разумна жена и съветите й са много правилно  ( а кичурите не са това , което бяха в модата).
иди при Душкини. Цялата операция ще излезе към 100 лева.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
ами омажи се, нищо не губиш. Иначе не съм чувала за този метод на обезцветяване newsm78. А относно кичурите моите станаха и то точно върху боядисвана черна коса /червени/. Първо ги обезцветиха със супра и после ги боядисаха. Косата много си изтощава и вероятно това спира твоята фризьорка /спомена, че косатата ти е много суха  Thinking..../

# 3
  • Мнения: 9 902
а аз що си мисля, че по-лесно боята пада, ако се намажеш с някакво масло? Поне от опита си с бадемовото масло на Икаров това съм забелязала.

# 4
Аз знам за кисело мляко + лимонтузу, но нямам идея в какви пропорции - на око.  Simple Smile Маслата също свалят боята, но за теб предполагам, че ще е минимална разликата.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
[ Маслата също свалят боята, но за теб предполагам, че ще е минимална разликата.  Simple Smile
[/quote]

Здравейте! И мен ме мъчи подобен проблем от няколко години, но май ще се примиря-не става..Само че едно нещо ме озадачава-защо тогава в оригиналните бои / на Фарком например и няколко български-Рубела / има пакетче масла, които трябва да се смесят с боята при боядисване???!!!!Че то тогава е пълен абсурд??

# 6
  • Мнения: 6 167
Аз знам за кисело мляко + лимонтузу, но нямам идея в какви пропорции - на око.  Simple Smile Маслата също свалят боята, но за теб предполагам, че ще е минимална разликата.  Simple Smile

може и да има частичен ефект при свалянето на боята, но има риск да свали и косата.
май последното за което в момента мислите е косата, и как тя да остане на мястото си.
важно е, като прилагате разни методи на 'око' , като лимонтозу и кисело мляко, да помислите и за косата си. все пак искаме да е здрава, нали!?

# 7
  • Мнения: 8 917
Честно казано,съмнява ме Wink

# 8
  • Мнения: 1 353
Определено няма да ти падне боята-но пък съм чела някъде из нета или списания(не помня точно)че много подхранвало косата мазане преди баня с високомаслено кисело млако(домашно)и другото е с майонеза пак преди баня.Пробвала съм с майонеза-и резулта ми харесва,косата става много лъскава и мека.

# 9
  • Мнения: 5 103
Да бе то ако ставаш с кисело мляко, никой нямаше да ходи на фризьор да си сваля боята.

# 10
  • Мнения: 5 228
До колкото се простират бедните ми познания по химия, не ми се струва особено логично само с кисело мляко да отмиеш каквото и да било от косата си.

# 11
Аз знам за кисело мляко + лимонтузу, но нямам идея в какви пропорции - на око.  Simple Smile Маслата също свалят боята, но за теб предполагам, че ще е минимална разликата.  Simple Smile

може и да има частичен ефект при свалянето на боята, но има риск да свали и косата.
май последното за което в момента мислите е косата, и как тя да остане на мястото си.
важно е, като прилагате разни методи на 'око' , като лимонтозу и кисело мляко, да помислите и за косата си. все пак искаме да е здрава, нали!?


E, то не може и вълка сит и агнето цяло. Който ще сваля черна боя ще се примири, че косата ще се изтощи - и то много. Аз също съм сваляла, но за да се предприемат такива неща трябва да е ясно, че ще трябва после много грижи. Косата ще се изтощи - въпроса е колко и как ще се замазва после положението. А и това кисело мляко с лимонтузу няма да направи чудеса - от това руса няма да стане. Виждала съм разлика от един тон след мазане с това нещо.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 432
Абе то за 7-8 пъти миене боята ще изпада и без кисело мляко! Аз пък съм чувала за веро + минерална вода от плажа на Варна. Може и да опиташ с някакъв професионален продукт за сваляне на боята - в предишна тема за червено и кестеняво, някой беше споменал такъв. Сега наскоро е излязъл, но не помня името. newsm78

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аз съм я правила тази маска,но ще свали един тон от този,с който си в момента.Забъркваш кисело мляко,1 с.л. водка ,намазваш косата ,слагаш полиетиленова шапка и кърпа,за да се затопли и престояваш така около 30 минути,след това измиваш с шампоан.При мен имаше ефект,но става въпрос за кестеняв цвят.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Аз по-скоро се притеснявам да не омаскаря нещо косата си с това кисело мляко, а като се има предвид, че се къпя на прибежки и пресекулки hahaha( докато Малечко-Палечко спи) съвсем се отказах да се мажа с каквото и да било и да седя намазана  Crazy
та, ще боря фризйорката( абе, къде на клавиатурата ми е "ер малък").
А, за 100-те лева- тя моята за боя, подстригване и сешоар ми взема 65-70 лв., пък за кичури- със сигурност ще чукна 100-тях лева  Sick Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт