Става ли ви лошо от фолиева киселина?

  • 3 483
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте момичета!

Опитах се да намеря нещо по темата, но не успях, затова ми се иска да чуя вашето мнение. Пия си таблетките сутрин, по принцип след закуска, но няколко дена не закусвах и ги пих на гладно. После цял ден ми се гадеше. Усещах глад, но само като си помисля за храна и ми призляваше. От 2 дена не ги пия и се чувствам по-добре. Но пък, не съм сигурна дали е това или причината е друга.

При вас как е? На някой става ли му лошо от фолиевата киселина?  Знам, че е витамин и не би трябвало да ми става лошо.

# 1
  • Мнения: 695
Нямах никакви проблеми когато пиех фолиева кис.При всички случаи обаче ми се струва,че трябва да си хапваш нещо преди да я пиеш.Все паки това е лекарство и не е хубаво да се пие на гладно.Ако обаче наистина не се чувстваш добре най-добре се консултирай с лекар може да не ти влияе добре на организма. Hug

# 2
  • Мнения: 559
И при мен нямаше никакви проблеми с фолиевата киселина Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
На мен ми ставаше така, гинеколога ми каза да я спра Peace, изкарах само месец и половина с нея.

# 4
На мен ми ставаше много зле  Confused Всеки ден повръщах и ходех като дрога и генеколожката ми каза да ги спирам и вече съм много по-добре!  Hug

# 5
  • Мнения: 1 101
Не ми е ставало лошо от фолиевата киселина  no

# 6
  • Мнения: 1 419
Никога не съм имала проблеми с фолиевата - обикновено съм я пила на гладно  Peace Според мен не е до чувствителност на стомаха и дали е на гладно пита или не - нещо друго е, но съм чувала и други момичета да се оплакват от такъв страничен ефект.

Потърси в "Искам Бебе" - там имаше поне 2-3 такива теми  Wink

# 7
  • Мнения: 251
Да, на мен ми ставаше лошо от фолиевата киселина, но до края на третия месец я пиех всеки ден /по една тъблетка/, защото има много важно значение за предпазване бебо от спина бифида, а това е много по-важно от това, че на мен ми прилошаваше.Ако имах повече инфо щях да започна да я пия още като спряхме да се пазим, месец приди да забременея.

# 8
  • Мнения: 253
Благодаря ви , момичета! Ще я спра за 2-3 дена и после ще продължа да я пия / но вече не на гладно /.  Знам, че е важна за бебчо.

# 9
  • Мнения: 2 019
И при мен нямаше никакви проблеми с фолиевата киселина Simple Smile
Peace

# 10
  • Мнения: 5 026
 На мен не ми беше лошо, но моя приятелка спря да пие ф. киселина, защото не и понасяше.

# 11
  • Мнения: 1 294
И аз повръщах от фолиевата и Матерната, когато ги пиех на гладно.Нямаше връзка със сутрешнето повръщане защото при мен такова  липсваше Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 407
Не ми е ставало лошо.

# 13
  • Мнения: 448
Задължително ми ставаше много зле, ако ги пия на гладно.Сестра ми ме "светна", че лекарката и я предупредила за този страничен ефект при някой.Понякога ако не бях закусвала добре (примерно само с плод), ги оставях за обяд.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 127
На мен ми ставаше гадно от фолиевата к-на,не съм повръщала,но я пиех задължително до 4 месец и след това я спрях.Заради гаденето я пиех само вечер преди лягане,за да не ми е гадно през деня. yes

Общи условия

Активация на акаунт