Списък на вредителите на лактацията

  • 3 121
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, предлагам тук да изброим всички онези неща, които пречат на лактацията - лекарства, витамини, храни и хранителни добавки и др..
Търсих, но не можах да открия синтезирана информация по въпроса, а предполагам, че ще бъде много полезно за всички кърмещи майки. Така ще знаем какво да избягваме, за да кърмим успешно.

# 1
  • Мнения: 2 467
Цитат
какво да избягваме, за да кърмим успешно.
На първо място ми иде на ум "компетентни" педиатри и "добри" съвети от "загрижени" роднини, приятели  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 3 521
Ментов чай и всякакви неща съдържащи ментол.

# 3
  • Мнения: 3 457
за кафето съм чувала

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хубава тема и наистина ще е полезна Hug
От витамините - витамин В6 намалява кърмата, ако е в дози, по-големи от 25мг дневно.
Салвия и всичко, което я съдържа - например пастили за възпалено гърло със салвия и т.н.
Продължително (повече от 24ч) приложение на зелеви компреси намалява лактацията!
Магданоз в големи количества (например салата табуле) и компреси с магданоз.

# 5
  • Мнения: 47 889
Хубава тема и наистина ще е полезна Hug
От витамините - витамин В6 намалява кърмата, ако е в дози, по-големи от 25мг дневно.
Салвия и всичко, което я съдържа - например пастили за възпалено гърло със салвия и т.н.
Продължително (повече от 24ч) приложение на зелеви компреси намалява лактацията!
Магданоз в големи количества (например салата табуле) и компреси с магданоз.
нито едно от тях не знаех,явно има нужда от такава тема!

# 6
  • Мнения: 1 947
   Стресът. Wink

# 7
  • Мнения: 1 298
На първо място ми иде на ум "компетентни" педиатри и "добри" съвети от "загрижени" роднини, приятели  Twisted Evil


 Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз се изненадвам за някои от споменатите неща, че пречат на лактацията. Аз си мислех, че магданозът е полезен и на всяка салата слагах поне по една шепа... но от днес спирам.
И чай от мента си пиех редовно...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 567
За ментата не съм съгласна. Българския лактогонен чай съдържа И мента!!!

# 10
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз също съм на мнение че стресът е един от най важните фактори за намаляването на лактацията. Ако не друго, поне съм го изпитала на гърба си. Познавам и мами , при които от стрес направо им е секвала кърмата/ а те са кърмачки със стаж/.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ментов чай и всякакви неща съдържащи ментол.

Ами защо тогава моя български лактогенен чай има толкова мента все едно пия вода за уста  Confused

# 12
  • Мнения: 3 216
Това за ментата не е вярно. Аз пия всяка сутрин ментов чай заради стомаха и все още кьрмя. Може би просто не трябва да се прекалява.

# 13
  • Мнения: 79
Да не забравяме захранването и по-рядкото кърмене на детето.

# 14
  • Мнения: 4 242
Режимът!
Нощната пауза!
Ранното захранване!
Заместване на кърмене!
По-големи паузи от 3 часа!
Недостатъчен прием на течности!

Общи условия

Активация на акаунт