Облизвате ли биберона?

  • 7 714
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Здравейте мамчета,
моето питане към вас е облизвате ли биберона - залъгалка преди да го пъхнете в устата на бебето? Аз го правя, защото смятам, че така го почиствам от прашинките и власинките, които са се полепнали докато бибата е била в завивките. Но ако има сериозна причина за да не правя това, бих искала да я знам newsm78 - това при условие, че съм здрава и няма какво да лепна на Човека чрез слюнката си.
Благодаря ви предварително за отговорите Hug


Благодаря на всички за отговорите!
Че не е гнусно,не е - въпрос на възгледи. Това ми напомня за случая, когато превзетото английско общество заклейми принцеса Даяна за това, че облиза кутрето си и го пъхна в устата на принц Уилям, когато той беше още невръстно пеленаче. Майчинския жест Даяна направи по време на някаква официална церемония и предизвика много коментари в пресата.
Виж, за хигиената и микробите в устата съм абсолютно съгласна и това си е много разумна причина да спра да го правя. В крайна сметка затова поставих въпроса, защото не бях съвсем сигурна че е редно да го правя.
И аз имам 2 биби, така че от тук нататък ще ги стерилизирам по-често. Навън ще изплаквам с водичка, макар че и минералната вода нито е стерилна среда, нито пък е подходяща за малки бебчета като моето Wink
newsm23 mama_Blue, посмях да се включа Mr. Green Това, че вече няколко часа кисна в темата си не означава, че съм имала възможност да я чета, пък още по-малко да отговоря. Съвет от мен - бъди по-толерантна във форума с непознати Wink

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 11:06 от Аурелия

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Облизвам я, но много рядко, само в краен случай - ако няма вода, с която да я измия. Веднъж майка ми ме вида  да го правя (облизването) и ме завря.....няма да ви казвам къде  Embarassed Embarassed Embarassed - не било редно и т.н.
Иначе истината е, че  чрез слюнката се предават най- много зарази и болести .

# 2
  • Мнения: 416
Ами никога! Въобще не е хигиенично, при положение, че устата е пълна с всякакви микроби.

По-добре с прах, отколкото с на мама бактериите. Като видя така някоя майка да облизва биберона и ми става лошо направо.  Grinning

Даже си спомням един факт, който прочетох някъде, че в човешката уста има повече бактерии, отколкото в една средно-поддържана тоалетна...

# 3
  • Мнения: 5 790
Не. Никога не го правя и не съм го правила. Най-малкото не е хигенично. Винаги го измивам. Ако падне или се изцапа с власинки или нещо подобно - не го давам.

# 4
  • Мнения: 5 026
 Това е абсурдно!!! Винаги съм била против това облизване на биберона от родителите! В устата на човек има толкова много бактерии, които не съществуват в организма на бебето и независимо, от това, че си здрава, може да му навредиш с вкарването им. Плюс това бебетата нямат зъби, а ние -да! По зъбите също има доста микробки и нечистотии, та дори и да са измити!
 Ако нямаше нужда от преваряване и стерилизация, никой нямаше да измисли стерилизаторите и микровълновите!
 Съжелявам, ако съм много крайна в изказването си!

# 5
  • София
  • Мнения: 290
Shocked
Никога не ми е хрумвало подобно нещо. Изглежда ми гадно, а е и много нехигиенично. Ако има нещо полепнало я изплаквам с вода. Naughty

# 6
  • Мнения: 7 803
 Sick ужасно гнусно не6то  Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 3 819
Никога не съм го правила Naughty и нямам намерение да го правя при положение,че мога да го измия с вода.

# 8
  • Мнения: 344
Никога не съм го правила. Ужасно противно и гнусно е. Да не говорим, че въобще не е хигиенично!

# 9
  • Мнения: 111
Никога, даже през акъла не ми е минавало.Като се замърси бибата просто я стерилизирам или я измивам с вряла вода.

# 10
  • Мнения: 2 171
Алекс не ползва биба, но и да ползваше не бих я облизала за нищо на света. Виждала съм майки по градинките да го правят и съм се чудела как изобщо им е дошло на ума. За сравнението на бактериите в човешката уста и тоалетната и аз го бях чела някъде и силно ме впечатли.

# 11
  • Мнения: 1 942
Не, не го облизвам. Виждам, че доста мами го правят, но и аз съм чувала, че човешката уста е доста "мръсничка"  hahaha

# 12
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Никога не съм го правила, изглежда ми гадно. Имам 2 залъгалки и винаги едната ми е в стерилизатора, а ако сме навън - изплаквам с водичката за пиене.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Никога не бих направила такова нещо.Нито си кусвам от манджичките преди да дам на нея,нито и облизвам лъжички и т.н.Винаги си нося вода в количката.

# 14
  • Мнения: 216
не искам да съм груба, но как вообще ви идват на акъла подобни простотии: да оближеш бибата, т.е. да я доокъкаш!!! newsm78 ... ами ако си серопозитивен пак ли ще го направиш?!

Общи условия

Активация на акаунт