Определяне на потенцията на хомеопатично лекарство

  • 3 105
  • 11
  •   1
Отговори
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Става въпрос за Вивотон С. Не мога да разбера това ниска или висока потенция е. Ето състава
1   .   Crataegus   -   5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   1   g/10g  
5   .   Cactus   -   0.3   g/10g  
6   .   Lobelia infanta dil. D3   -   0.55   g/10g  
7   .   Aether dil D1   -   0.3   g/10g  
     
Освен това ако някой има отзиви за лекарството, моля ви споделете. Предписано ми е за ортостатична хипотония.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 13:03 от Гери

# 1
  • Мнения: 1 116
Tова е за хора с предразположение към ниско кръвно и е хомеопатично.Но ако Глогът е 5 г /10г за каква хомеопатия говорим ?! Този горицвет с неговите сърдечни гликозиди ми се струва малко преувеличен.Лошото е че другите лекарства за ниско кръвно вече са сериозни, за това опитай с това все пак.Кажи след това ефекта какъв е.

  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 655
Това е комбиниран хомеопатичен препарат, в случая от 7 хомеопатични препарата. В комбинираните препарати използват много ниски потенции D-потенции. Не ти препоръчвам да пиеш подобни бози, ако искаш да се лекуваш с хомеопатия, върви при класически хомеопат. Тая боза може да бъде и опасна!

# 3
  • Мнения: 1 116
Светле 5г /10г не ми прилича хич на хомеопатично.Как мислиш !?

# 4
  • Мнения: 1 655
Светле 5г /10г не ми прилича хич на хомеопатично.Как мислиш !?
По принцип всички съставки ги има в хомеопатичната материа медика (книгата където са описани хомеопатичните моно-препарати), но защо в състава на този продукт е отбелязана потенцията само на последните две, идея си нямам.
Ако първите 5 съставки са хомеопатични, би трябвало да са Д потенции. Производителките на комбинирани хом. препарати не смеят да смесват по-високи потенции.
При всички положения обаче е голяма БОЗА.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Tова е за хора с предразположение към ниско кръвно и е хомеопатично.Но ако Глогът е 5 г /10г за каква хомеопатия говорим ?! Този горицвет с неговите сърдечни гликозиди ми се струва малко преувеличен.Лошото е че другите лекарства за ниско кръвно вече са сериозни, за това опитай с това все пак.Кажи след това ефекта какъв е.

  bouquet
Ами на мен точно за това ми го изписват. То кръвното ми като съм седнала не ми е чак толкова ниско - 100/60 или 110/70, проблемът става като постоя малко права - почва виене на свят, потене, сърцебиене, треперена на краката, прималяване - абе кошмар. Пия айрян със сол, вода, кафе, шоколад - нищо не помага. И понеже капките Евортил или нещо подобно, не запомних добре името са силни лекарката ми предписа това лекарство.
И аз реших да попитам, понеже съм чувала че има различни потенции на хомеопатичните лекарства, за какво става въпрос.
А това за глогът нещо не го разбрах. Глогът не се ли дава за намаляване на кръвното, както и валериана. Да взема да стана по-зле.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сега като ви прочетох отговорите погледнах пак в листовката. Значи пред тези съставки
1   .   Crataegus   -   5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   1   g/10g  
5   .   Cactus   -   0.3   g/10g
има един знак фи /пресечено кръгче с чертичка, като буквата ф, ама чертичката е наклонена/. И става така:
1   .   Crataegus   -   ф 5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   ф 1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  ф 0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   ф 1   g/10g  
5   .   Cactus   -   ф 0.3   g/10g

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Не ти препоръчвам да пиеш подобни бози, ако искаш да се лекуваш с хомеопатия, върви при класически хомеопат. Тая боза може да бъде и опасна!
newsm10
Точно казано!

# 8
  • Мнения: 1 655
Сега като ви прочетох отговорите погледнах пак в листовката. Значи пред тези съставки
1   .   Crataegus   -   5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   1   g/10g  
5   .   Cactus   -   0.3   g/10g
има един знак фи /пресечено кръгче с чертичка, като буквата ф, ама чертичката е наклонена/. И става така:
1   .   Crataegus   -   ф 5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   ф 1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  ф 0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   ф 1   g/10g  
5   .   Cactus   -   ф 0.3   g/10g
Това 'ф' не ми говори нищо на хомеопатичен език, няма такава потенция... В такъв случай не виждам нищо хомеопатично в съставките, възможно е тези 5 съставки да са тинктури. А последните 6 и 7 номер съставки, които си дала в началото имат ли буквата 'D' след името? Ако имат, значи само те са хомеопатични лекарства, а първите 5 - тинктури евентуално...

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сега като ви прочетох отговорите погледнах пак в листовката. Значи пред тези съставки
1   .   Crataegus   -   5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   1   g/10g  
5   .   Cactus   -   0.3   g/10g
има един знак фи /пресечено кръгче с чертичка, като буквата ф, ама чертичката е наклонена/. И става така:
1   .   Crataegus   -   ф 5   g/10g       
2   .   Convallaria majalis   -   ф 1   g/10g      
3   .   Adonis vernalis   -  ф 0 .1   g/10g     
4   .   Valeriana   -   ф 1   g/10g  
5   .   Cactus   -   ф 0.3   g/10g
Това 'ф' не ми говори нищо на хомеопатичен език, няма такава потенция... В такъв случай не виждам нищо хомеопатично в съставките, възможно е тези 5 съставки да са тинктури. А последните 6 и 7 номер съставки, които си дала в началото имат ли буквата 'D' след името? Ако имат, значи само те са хомеопатични лекарства, а първите 5 - тинктури евентуално...
имат да :
6   .   Lobelia infanta dil. D3   -   0.55   g/10g   
7   .   Aether dil D1   -   0.3   g/10g   
така са.

# 10
  • Мнения: 3 456
А пиеш ли го и доволна ли си, защото и на мен ми го бяха предписали, но така и не си го взех.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А пиеш ли го и доволна ли си, защото и на мен ми го бяха предписали, но така и не си го взех.
Не го пия, събирам още мнения. На теб за кокво ти го предписаха.

Общи условия

Активация на акаунт