за изолациите..

  • 2 033
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 457
правили ли сте си външна изолация,с какво вия правиха с вата или с друго?Колко на квадрат лева ви взеха?Ние имаме солидна вътрешна изолация с каменна вата ,картони...,но сега правят на блока и се чудим дали и ние да не направим -разколебахме се като видяхме че не слагат вата  а само стиропор(как се пише това бе? #Cussing out) Joy

# 1
  • Мнения: 7 474
Нашата е външна само със стериопор (както и да се пише), за вата не съм виждала някой да прави външна с вата newsm78, ама знае ли човек. Нашата я правиха алпинисти около 40 лв. м2 някъде.

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нашата е външна само със стериопор (както и да се пише), за вата не съм виждала някой да прави външна с вата newsm78, ама знае ли човек. Нашата я правиха алпинисти около 40 лв. м2 някъде.
И нашата е само със стиропор.Не съм виждала с вата.Около 40-45лв.на квадрат ни излезе.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
 Wink

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 17:03 от Жана /bg_paint/

# 4
  • София
  • Мнения: 3 391
Браво за изпита ти, Жанче, ама аз ти пиша 2-ка.
Какъв бетон, какви тухли, какво БГ, какви фуги, направо изумях.
Първо- минералната вата я поставят предимно на промишлени помещения, защото е крайно неподходяща за жилищни помещения и не съветвам никой да я употребява за това.
Второ- за постаявнето на фибрана /който си е чиста проба стериопор/, а "Фибран" е фирмата, се слага с мрежа и да ти кажа, че в БГ отдавна е светнат народа за какво ли не, за да дойде куку и пипи и да ни информира как е БГ и как в чужбина, ние знаеме.
Та- айде да се върнеш в къщи и да вземеш да си попрочетеш пак учебниците, а ако си пропуснала упражнението за изолациите- свирни, за да те пратя на строежа да се информираш на място как се слага изолация и какво изобщо е изолация, че по компетентното ти изказване не разбрах.

# 5
  • Мнения: 2 211
Ние направихме вътрешна-вата и гипсо-картон и външна изолация-стериопор +навеси. Много съм доволна. Няма конденз и температурата се покачи с няколко градуса.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Хайде сага пак...Добре тогава-има разлика между EPS и XPS и това трябва да знаеш...И разликите между двете-също...A фирмата FIBRAN не произвежда EPS,което всъщност е стиропора/мога да приложа продуктите, на фирмата на PDF файл/. То именно затова,че не четем учебниците сме на това дередже. Аз съм си ги прочела, а че се слага минерална вата само на промишлени предприятия е чиста глупост, защото бях на практика на строежи и навсякъде слагаха минерална вата...И изобщо не ставаше въпрос за промишлени предприятия, а за едни от най-скъпите места в София...
  И се пише СТИРОПОР, а не СТЕРИОПОР-за справка-bg.Wikipedia

  Изразих собствено мнение...Не я разбирам тази агресия във форума...То ясно защо днешните деца са агресивни и невъзпитани. Такива са хората около тях...

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 16:57 от Жана /bg_paint/

# 7
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Ей Жана /bg_paint/ и Azzy  , стига писахте глупости.
Външна изолация:

EPS (Стиропор, Неопор да речем) - се поставя на всички външни фасадни стени;

XPS (въпросния Фибран да речем) - се поставя при основи, подове, цокли, покриви, при бетонови елементи в кофража.

Ватата, която се поставя обикновено от външната страна на фасадата е "малко по-специална" от минералната  Laughing, но има същите свойства като EPS материалите. Скъпо, но перфектно решение за окачена фасада - т.е. камък отвън, метални панели и пр.
Минералната вата (жълта на цвят) е безвредна! Вредна е стъклената вата (бяла на цвят), но само при работата с нея.

Ако фасадната изолация е изпълнена в целия си "пакет" - от стиропора до завършващата фасадна мазилка - проблеми не би следвали да се появят. Водоотблъскващата роля се пада на външната мазилка.

По питането на koteto 123 - не се колебайте - слагайте външна изолация. Ефекта е невероятен!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Галски, за теб знам, че си спец! Heart Eyes
 Само ми кажи слага ли се стиропора както трябва? Гледах на съседите, че доста вече им се е нацепила мазилката над стиропора. Мен това ме притеснява, а не че този материал не става...А за бетона или тухлите може би не го обясних както трябва, но ти си го обяснила Wink

# 9
  • София/Перник
  • Мнения: 981
 Heart Eyes
Галски, за теб знам, че си спец! Heart Eyes
 Само ми кажи слага ли се стиропора както трябва? Гледах на съседите, че доста вече им се е нацепила мазилката над стиропора. Мен това ме притеснява, а не че този материал не става...А за бетона или тухлите може би не го обясних както трябва, но ти си го обяснила Wink

Абе, едни го слагат както трябва, други хич. Но не ме питайте, моля, кои са първите!

Аз ако ще слагам външна изолация някой ден - ще отида при фирмите предлагащи материала и съответно ще изисквам фирми за монтаж, сертифицирани от тях. То затова ще си и платя сигурно повече.
Основното е квалифициран монтаж и качествени продукти, а най-важни са слоевете мазилка. Добре е да е на една фирма продукта, нищо че излиза по-скъпо, но гарантира съвместимостта и съответно крайния резултат.

В момента тече даже една подобна реклама за фасадна топлоизолация...

# 10
  • Мнения: 3 457
аз говоря за каменна вата има една много твърда ,всъщност си има и за външна изолация ,та мисълта ми е с нея ефекта няма ли да е по-голям от колкото с стиропора-като голедам как слагат на блока един обикновен според мен стиропор надали ще има голяма разлика в температурите,та си мислех дали ние да не си купим вата и да ги накараме да ни я сложат вместо тяхните стиропори newsm78

# 11
  • София/Перник
  • Мнения: 981
С каменната вата ще ви излезе доста по-скъпо, а ефекта ще е същия както и с "обикновения" стиропор. Вие така или иначе имате вътрешна изолация, външната в случая само ви допълва. Не виждам смисъл от по-скъпия вариант.
Стиропора може да е "обикновен", но върши "чудна" работа, все пак е изолационен материал не от днес или от вчера Grinning.
Вие си решавате Simple Smile - за мен по-логично е, каквото слагат на останалата част от блока да сложите и вие. Така риска за появата на пукнатини по фасадата е нулев. Различните материали се държат различно при температурните разлики, а това има значение. Дано си ме разбрала.

# 12
  • Мнения: 3 457
да напълно, но нашата фасада си е отделна от на другите,така че няма да им повлияем ние.

# 13
  • Мнения: 2 013
Мога ли да се включа в темата и да попитам как се прави шумоизолация? Искам да направя такава между дневната и стаята на сина ми, тъй като всичко се чува

# 14
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Мога ли да се включа в темата и да попитам как се прави шумоизолация? Искам да направя такава между дневната и стаята на сина ми, тъй като всичко се чува

Със съответната акустична вата. Най-добре е да се обадиш в Изовер да речем и от там да ти дадат най-точен отговор. www.isover.bg - това е сайта им.

Общи условия

Активация на акаунт