Колко време след аборт?

  • 6 599
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте,преди около 4 месеца направих аборт по медицински причини и ми казаха да не правим опити за забременяване поне 6 месеца.Остават ми още 2,но се притеснявам дали ще е както първия път?Тогава забременях от раз,а колкото и теми да съм чела никой не казва след аборт че е забременял веднага.Все  по няколко месеца,дори години някои случаи има....та въпросът ми май вече е ясен:има ли възможност след аборт и след тези 6 месеца пак да забременея от първия път?Нямам търпение да минат и да започнем пак  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 796
Първата ми бременност беше "кухо яйце" Sad, лекарят, който ми прави аборта каза да пропусна само месец, друг специалист ми каза веднага да започнем с опитите. Въобще не се пазихме и забременях с Пламен след 6м. Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И моя аборт беше преди 2 месеца.На мен ми казаха да се пазим 3 месеца и после да го даваме по полека без предпазване но не целенасочено да работим за бебе.И аз съм чула че след кюртажа бързо се забременявало-надявам се да е така Peace

# 3
  • Мнения: 2 825
Аз знам, че след аборт се забременява много бързо. Знам и случаи при които, първата бременност се е бавила доста, а след аборт е станало от раз.  Peace
Не се притеснявай предварително, бъди спокойна и с положителна нагласа Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 353
Ами първия път стана от раз но за съжаление имах спонтанен аборт.Лекарите казаха да се пазима 6м но ние на 5-тия решихме да пробваме и стана пак от първия опит.Успех  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 617
От първия път хванах, но се оказа кухо яйце. Казаха ми да се пазим докато ми дойде нормално два пъти (да не смятам кървенето след аборта) и да действаме. Отново се получи от раз. Сега работим за второ, но още е рано да се каже, защото е минала само седмица.

# 6
  • Мнения: 1 232
Преди 5 години имах "кухо яйце",след кюртажа лекарите бяха категорични поне 3 месеца пазене,ние така и направихме,на 4месец бях щастливо и нормално бременна,без да сме правили целенасочени опити дори мога да кажа стана от един път HugУспех

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
Казаха ми 3 месеца парене  Peace

# 8
  • Мнения: 15 619
На мен ми казаха да се пазим само три месеца. И от три месеца опитваме, обаче още не съм прихванала. newsm78 Не се отчайвам. Съветвам те да не мислиш толкова за това.

# 9
  • Мнения: 1 243
Миналата година януари месец имах кухо яйце докито ми каза да се пазя 3 месеца и сега забременнях март месец тази година Heart Eyes




# 10
  • Мнения: 4 324
Лекарката която направи абразиото ми каза 3-4 месеца. Лекаря при който отидох след това ми каза 6 месеца.

Страх лозе пази - аз ще изчакам минимум 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 560
Аз имах спонтанен аборт преди повече от три години - кухо яйце. На мен ми казаха пазене 6 месеца, но предполагам, че когато аборта е без абразио /при мен беше с абразио/, срока е по - малък - доколкото знам - 3 месеца.
И не се притеснявай ако не стане от първия път. Важното е да стане. Успех Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 150
аз имах аборт май месец, при това в 25 г.с. за мое голямо очудване лекарката ми каза да се пазим 3 цикъла и после на преглед, след като минаха ходих на преглед и тя каза още един цикъл и започвайте разбота /аз също си мислех че трябва поне 6м но и имам доверие/:) е от този месец и аз съм на фронта на бебеправещите Simple Smile незнам все още дали е станало но искренно се надявам Simple Smile
пожелавам при теб да стане бързо и без притеснения Simple Smile те не помагат на никоя от нас Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Мимиксим, пожелавам ти този път не само да стане, но и поне 38 седмици да откараш така  Peace

По темата: След операция миналото лято чаках 3 месеца, забременях на шестия, един вид е равно на 6 месеца пазене. И загубих бебето в 9 г.с. при неизяснени обстоятелства и причини. Док каза да не чакам и на следващия месец пак бях бременна. Пак падна, този път още на 1 седмица закъснение. Така че мое лично мнение - чакайте си трите месеца, но не се осланяйте на това, че 6 месеца ви дават някакви гаранции.

# 14
  • Мнения: 11 003
При мен първия път беше кухо яйце (в 9г.с.) и ми казаха да се пазя поне 3-4 месеца. Ние изчакахме 5 месеца.
Стискам палци да ни зарадваш с хубави новини и не се отчайвай, ако не се получи от раз, нали хубавите работи стават бавно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт