може ли да спи в кошница за кола?

  • 3 177
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте на всички!
Искам да споделя, че моето бебе (почти 3 месеца) най-лесно заспива и най-дълго спи в кошница за кола.
Кажете има ли опасност да му се изкриви гръбначето, тъй като е извито?
Вашите деца в креватчетата ли си спят?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Един път само опитах да го сложа да спи в такава кошница и ми се видя свит като кифла.Вече лекарите препоръчват да не се слагат в такива кошници, защото поради свитата поза се нарушава развитието на белите дробове.Според мен има много логика в това твърдение.Аз използвах кошницата след третия месец за столче за хранене и ми беше много удобна.

# 2
  • Мнения: 1 455
Не мисля,че има проблем,но все пак попитай личния си лекар.

# 3
  • Мнения: 8 917
Един път само опитах да го сложа да спи в такава кошница и ми се видя свит като кифла.Вече лекарите препоръчват да не се слагат в такива кошници, защото поради свитата поза се нарушава развитието на белите дробове.Според мен има много логика в това твърдение.Аз използвах кошницата след третия месец за столче за хранене и ми беше много удобна.
Аз също не бих я ползвала.

# 4
  • Мнения: 564
Доста се интересувах от тази тема и всеобщо мнение на лекари-ортопеди и акушери и педиатри е, че няма никаква опастност за детето - а и в крайна сметка тези продукти са съобразени с анатомията на новороденото и бебето.  Никой на запад няма да пусне такъв продукт на пазара (още повече, че е задължително по закон ползването му при превозването с кола) ако има опасност за детето. А пък и в крайна сметка, детето надали ще изкара там повече от 3 часа (ако някой го притеснява продължителното седене).
Все пак, за твое успокоение, най-добре е да си говориш с педиатъра или друг лекар, на който имаш доверие. Защото съм сигурна, че тук ще получиш най-противоречиви мнения  Thinking

# 5
  • Мнения: 316
Аз не бих оставила бебка да спи в столчето за кола (освен ако не пътуваме  Simple Smile). Освен, че не ми се вижда полезно, мисля че най-добре е да си спи в креватчето.
Все пак ако му е удобно на бебче столчето защо не пробваш да го слагаш в шезлонг? Струва ми се много по-удобно.  Wink

# 6
  • Мнения: 941
много трудно спеше малката и кошницата ми свърши чудесна работа, не може само по  ръце да стои, в леглото и дума не можеше да става, и само кошницата ме спасяваше, мисля че ако не беше удачно нямаше да се произвеждат тези кошници

# 7
  • Мнения: 429
За нас коша за кола се оказа най-употребяваната вещ, докато го смени столчето за хранене /към 6-я месец/. В него спеше /за по час/ , забавляваше се и прекарваше голяма част от времето си качена на масата, с нас. В началото слагах под нея една малка възглавничка, макар да казват, че няма нужда, защото столчетата са за новородени. Нашето е Graco

# 8
  • Мнения: 1 284
списи много даже там и нямам проблеми Hug

# 9
  • Мнения: 6 390
Здравейте на всички!
Искам да споделя, че моето бебе (почти 3 месеца) най-лесно заспива и най-дълго спи в кошница за кола.
Кажете има ли опасност да му се изкриви гръбначето, тъй като е извито?
Вашите деца в креватчетата ли си спят?
Само на път ми е спала в кошницата, вкъщи си е спяла само в леглото  Peace

# 10
  • Мнения: 3 478
И моята кукла беше пристрастена към столчето като по-малка и там си спеше най-дълго. И сега като е в него си спи, но го ползваме вече само за път. И аз съм питала и ми казаха, че няма опасност за бебето, все пак са съобразени с тяхната анатомия.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 043
Бях чела, че не се препоръчва бебето да стои в тези кошници повече от два часа. Дори, ако се пътува с кола, препоръчително е да се спира на всеки два часа и бебето да се вади от кошницата за 10-15 мин.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 804
Продължава да заспива в нея,а след като заспи го пренасяме в леглото му.Това е единственото място,където успява да се приспи.Нито в леглото заспива,нито на ръце.Ако не беше кошницата незнам как щяхме да я караме с това спане.

Доста се интересувах от тази тема и всеобщо мнение на лекари-ортопеди и акушери и педиатри е, че няма никаква опастност за детето - а и в крайна сметка тези продукти са съобразени с анатомията на новороденото и бебето.  Никой на запад няма да пусне такъв продукт на пазара (още повече, че е задължително по закон ползването му при превозването с кола) ако има опасност за детето.
Напълно подкрепям написаното newsm10.

# 13
  • Мнения: 193
Моят палавник си спи, яде и играе в кошчето за кола от 1 месечна възраст. А като пътуваме с колата, гласа му не се чува щом е в кошчето Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 915
Неслучайно бебешките матраци са твърди.
До третия месец включително бебето трябва да спи в съвсем хоризонтално положение.

Питала съм ортопед и ми каза следното - ако се слага в кошница за кола, то да има плътна подложка в нея, за а не се изкривява гърба и престой не повече от 30 минути - за бебета на 3-4 месеца.

Кошниците за кола са кошници за кола, не кошници за спане. Приспивай го в кошницата, ако там е най-лесно и не можеш по друг начин, но после го мести на креватчето.
Най-добре го приспивай на ръце и после - в креватчето, или направо на креватчето.
 

Общи условия

Активация на акаунт