Как се съхраняват орехови ядки

  • 15 104
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Имам една чанта с орехи. Искам да ги натроша всички, за да ми е по-лесно след това, когато ми потрябват. Дали ще се развалят така ядките? Или е по-добре да си ги оставя така с черупките?

# 1
  • Мнения: 22 867
Изчистените ми стоят в хладилника в найлонов плик и то доста време. Нищо им няма. Но в шкафа бях оставила една година - замирисаха на гранясало.

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Изчистени задължително в хладилник, желателно в хартиен плик. На мен са ми мухлясвали в килера неизчистени, така че незнам как всъщност са по-трайни. Само знам, че прясно счупени са по- полезни

# 3
  • София
  • Мнения: 35 814
Винаги ги съхранявам изчистени в плик /фолио/ в кухненският шкаф.
Нищо им няма, стига да са пресни /а не от минали години/ и добре изсушени.
Никога не съм имала проблем.От провинцията си нося 2-3 торби всяка година и не са се разваляли /не са гранясвали/

# 4
  • Мнения: 2 211
В хладилника, в буркан с винтова капачка.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Изчистени в стъклен буркан - ама и капака му да е стъклен (моят е от баба, от едно време) и в шкафа, много време траят, не съм имала проблеми  Peace

# 6
  • Мнения: 818
И моите си стоят в хладилника-така е по-удобно-когато ти потрябват

# 7
  • Мнения: 1 352
Мерси момичета, ще ги сложа в хладилника.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Изчистените ми стоят в хладилника в найлонов плик и то доста време. Нищо им няма. Но в шкафа бях оставила една година - замирисаха на гранясало.

Да, заради мазнините, които се отлагат от тях, като не стоят в хладилник.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз ги съхранявам изчистени, счукани в един пластмасов буркан от какао на гранули. Дори не са в хладилника, я в един от кухненските шкафове и нищо им няма.

# 10
  • Мнения: 1 983
в хладилника Peace, изчистени и в плик

# 11
  • Мнения: 7 914
И аз си ги съхранявам в хладилника Peace в кутия

# 12
  • Мнения: 686
Аз ги съхранявам в стъклен буркан с винт в шкафа. Нищо не им е ставало до сега, но по принцип не се застояват дълго време там.

# 13
  • Мнения: 386
В хладилника Peace

# 14
  • Мнения: 3 360
В кутия с капак и в хладилника! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт