За плодовете и зеленчуците от пазара?

  • 447
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте момичета,
на мен ми предстои захранване съвсем скоричко и аз уж все чета и се просвещавам,но малко и се обърквам.Сигурна съм обаче,че с времето ще се наредят нещата.Наясно съм с първите стъпки,решила съм да захраня с оризова каша,която ще приготвя сама.После ще видим плод ли ще е,зеленчук ли.Няма смисъл отсега да го мисля.

Въпросът ми е друг.
Имам желание да готвя сама на бръмбара.Тук няколко пъти попаднах на негативно мнение към плодове и зеленчуци купени от пазара.За съжаление моите родители са далечко и няма как да се възполвам от проиведените от тях продукти.

Искам да попитам какви точно рискове носят домашните пюрета с плодове и зеленчуци с несигурен производител:
Простете ме за негативизма,но мен силно ме съмнява колко проверяват плодовете и зеленчуците ,от които се правят купешките пюрета.Ако ги правя аз поне ще ги измивам и почиствам внимателно.Освен това слушак някаква специалистка(от ХЕИ май) по Хоризонт и тя обясняваше,че данните от проверките,които правят на пазара   са далеч под нормата.Каза също,че най-опасните изскуствени торове са твърде скъпи и в повечето случаи не си заслужават...  и един вид ососбено малките производители не използват.

Та съм се замислила дали да не си купя сега сезонни зеленчуци,които да замразя и използвам зимъска.
Какво ще кажете?
Благодаря 
 

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз си мисля че няма проблем да купуваш от пазара. През цялото време, откакто малката е захранена и готвя / и аз съм доста скиптично настроена към готовите пюрета, да не говорим че малката като ги види и  Sick /. Засега съм замразявала само карфиол /леко бланширан/. Когато нямам възможност да си вземам плодове и зеленчуци от село и аз купувам, но внимавам дали е от производител или от прекупвач / обикновено си личи/. Освен това вземам само сезонни зеленчуци. Ранните обикновено са наблъскани с торове и какви ли не други буклуци.

# 2
  • Мнения: 3 216
Аз мисля,че идеята ти е добРА. аз захраних по-кьсно сьс зеленчуково пюре. И до сега си му ги приготвям аз като пазарувам от кварталния магазин и замразявам.И с плодовите така процедирам.

# 3
  • Мнения: 532
Аз мисля,че идеята ти е добРА. аз захраних по-кьсно сьс зеленчуково пюре. И до сега си му ги приготвям аз като пазарувам от кварталния магазин и замразявам.И с плодовите така процедирам.
Благодаря за мненията момичета   bouquet
Какви плодове замразяваш?

# 4
  • Мнения: 3 216
Аз замразявам готовите пюрета,защото нямам място,но ти ако имаш по-добре замразявай зеленчуците. Можеш да замразиш чушки,тиквички,червена тиква,аз правя и с печени чушки,пьк на теб по-малко място ще ти заемат,царевица( абе за нея не сьм много сигурна). Ох,не знам какво още newsm78 От плодовете прасковки можеш,но зависи дали ще даваш.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Захраних с готови пюрета, но често й готвех. Купувах( и купувам) продукти от пазара. Наблегни на сезонните плодове и зеленчуци  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 480
Според мен замразяването има смисъл, когато ще ползваш домашни продукти. Иначе можеш да купуваш направо замразени зеленчуци- има достатъчно голям избор. Само обръщай внимание как изглеждат- да са свежи цветове, да не са твърде обледенени и да не са замразявани още миналото лято (някои май имат доста дълъг срок на годност). Аз купувах за детето на Бондуел- броколи, карфиол, грах, царевица, малки морковчета, зелен боб.
Иначе съм съгласна с Димана- най-добре е да се наблегне на сезонните плодове и зеленчуци.
Успех Simple Smile

# 7
  • Мнения: 47 888
на нас диетата ни е доста ограничена,имам само домашни картофи,които не се замразяват Wink,всичко друго,което приготвям,е купено от магазина!но става въпрос за чушка,морков,тиквичка,лук,пиле,ябълка,слива...просто купувам от по-качествени,сезонни  и измивам,обработвам много по-внимателно,отколкото за нас
замразените пюрета използвам в рамките на 2 седмици,не са ми за зимата,но може да си приготвиш и за зимата ако желаеш,имаш място и продукти!аз съм си направила печени червени чушки без семки(ей това е много трудно!),пасирани ,на кубчета ,и слагам по 1-2 в готово пюре или докато готвя някакво пюре-супа,всичко друго ми е или купено,или си го готвя с не домашни зеленчуци Peace

# 8
  • Мнения: 2 631
И аз съм същият скептик относно купешките пюрета! Crossing Arms
Синът ми го изгледах изцяло с продукти от пазара, то нямаме и от къде другаде де, и с щерката ще е същото.
Правех пюрета от сезонни зеленчуци, пасирах и замразявах. Удобно е, осигурява се разнообразие. Peace

# 9
  • Мнения: 1 353
 И аз купувам от пазара, но само сезонни зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт