Как спряхте да кърмите по-големите бебоци/дечица?

  • 1 167
  • 16
  •   1
Отговори
Мили майки,
имам нужда от съвет или просто идея относно спирането на кърменето. Моето момченце е на 1 г. и 7 м. и кърменето за нас е само нощем, но пък голя-я-ямо удовлствие ни доставя. Embarassed Преди около месец ми се наложи да се разделя с малкия за 3 нощи и сътветно всички гракнаха, че това е момента да го "отбия". Много мислих, но като се върнах разбрах - той се заби в пазвата ми и не мръдна от там сума време. Реших, че няма да слушам всеобщото мнение и ще продължаваме... Но сега знам, че след около месец отново за три нощи няма да сме заедно. Та, чудя се - да го оставя на татко му да се оправят както преди и като се върна да продължа с кърменето или постепенно да го подготвя за отделяне от мен. Просто не мога да реша...
Ще съм благодарна на всеки споделен опит! Мерси!

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, щом ви доставя удоволствие, защо искаш да го отбиваш насила. Според мен, ако нищо не възпрепятства кърменето и имате желание, няма причина да спирате Grinning

# 2
  • Мнения: 6 243
Ами не съм спряла. Дъщеря ми е на 2 г. и 4 м. и си я кърмя. Приятно ми е, на нея също... не виждам причина да я отбивам.

Аз отсъствам от къщи отвреме - навреме, идния месец пак се очертава едно по-продължително ходене без малката за 4 дена, но като се върна, си продължаваме по график.

Ако ти харесва да го кърмиш и детето те търси, защо да отбиваш всъщност?

# 3
  • Мнения: 7 106
Не го отбивай заради чужди претенции. Щом и двамата се чувствате добре и ви е приятно, продължавайте в същият дух  Grinning.
Дъщеря ми се отби сама преди 4 месеца, беше на 2г. 1м.

# 4
Всъщност основното ми притеснение е дали като го кърмя и когато ме няма не му е много по-трудно отколкото ако не. Затова се радвам на споделен опит именно от тези периоди на раздяла. Първия път като се разделихме и като се върнах му беше излязъл херпес! Това ако не е стерс за него!
А иначе отдавна се отказах да се влияя от всеобщото мнение в това отношение  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Кърмих дъщеря си да 3г9м, когато се отказа сама. Когато беше на 3г6м се наложи да се отдели за около седмица. През това време беше с баба си, като по средата на периода бях при нея за една нощ. По думите на баба й не е имало проблем през нощта, когато ме е нямало. Може би пъвите дни, защото не ми се вярва да е било съвсем без нищо. После кърменето си продължи както преди - само вечер - до отказването й.
Та, щом ви е приятно се кърмете, докато детето само се откаже. Grinning
Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 164
Извинявам се за офф-а, но искам да питам, като детето само се откаже, ясно е , че в гърдите има още кърма.......няма ли опасност от възпаления следствие застоя на кърма newsm78 мен все още ме е страх да го отбивам , за да не получа мастит или нещо подобно, защото в болницата като раждах за малко да имам този проблем Tired
Пихте ли някакви хапчета за напълното спиране на лактацията Thinking

# 7
  • Мнения: 2 211
Сам се отказа на 1г. CryИзцеждах кърма всеки ден по малко под душа, колкото да няма напрежение и така постепенно спря.

# 8
  • Мнения: 1 288
бимба, аз имах ужасно много кърма. и нищо не помагаше за намаляването й. накрая се наложи да я спра с хапчета. кърмих 10 месеца.
опитай с описаните във форума начини. и ако не става, както при мен, нека те види лекар, за да ти изпише хапчета. при мен не дадоха никакви странични ефекти.

# 9
  • Мнения: 1 014
Искам да попитам 3ори и Bise за малко подробности. Как точно се отбиха децата ви -  изведнъж ли стана или в продължение на известно време ту отказва, ту иска да суче? Ако един ден детето не поиска да суче и не получи кърма, на следващият ден може пак да си поиска, нали? Тогава отказахте ли им или дечковците изобщо не се сетиха повече за кърма?
При нас все още няма изгледи за доброволен отказ, но искам да събирам опит. С голямата прекратих по мое желание кърменето на 9 месеца. Сякаш всичко мина безболезнено за нея, не ме потърси повече, но и тя беше достатъчно малка, за да е пристрастена, какъвто сега е брат й.

# 10
  • Мнения: 422
Според мен щом ви доставя удоволствие кърмете се Simple Smile
Лично аз не бих отбила , докато детето не пожелае само Peace

# 11
  • Мнения: 7 106
Искам да попитам 3ори и Bise за малко подробности. Как точно се отбиха децата ви -  изведнъж ли стана или в продължение на известно време ту отказва, ту иска да суче? Ако един ден детето не поиска да суче и не получи кърма, на следващият ден може пак да си поиска, нали? Тогава отказахте ли им или дечковците изобщо не се сетиха повече за кърма?

При нас беше микс и от двете  Laughing. В началото изведнъж реши, че няма да суче повече и може би около седмица не си поиска нито веднъж. После започна да си иска веднъж на 1-2 дни, като постепенно разреждаше, имаше дни в които нито веднъж не се сещаше, следвани от други, в които сучеше за приспиване вечер или няколко пъти на ден. Така карахме около месец-месец и нещо, през които тя ме търсеше веднъж на 2-3 дни и постепенно всичко приключи. Сега също се сеща от време на време, особено когато ме види да се преобличам и си иска, но по-скоро се лигави, но ми прави впечатление, че все още захапва правилно, не е забравила как става номера. Не съм и отказвала никога и не съм отблъсквала опитите и.

# 12
  • Мнения: 61
Щом кърменето е удоволствие и за двамата, наистина няма смисъл да се отбивате. На мен също ми се налага да отсъствам по няколко дена, както преди, когато се кърмехме, така и сега, вече година некърмещи се. Не намирам разлика в реакциите на детенце на моето отсъствие след отбиването му.
Към azira: струва ми се, че детенцето ни се отби по-скоро постепенно. Първо се отказа от нощното кърмене, към 1г. и 6 м. - когато се събудеше нощем започна да предпочита да му попея или поговоря нежно. Аз не бях много доволна, щото ми беше най-лесно да му запуша устата с цица и да дремем двамата, ама... После, към 2 г. бяхме и двамата доста болни, аз даже пих антибиотици, та не се кърмихме 3-4 дена, но и той не си поиска. Тъкмо се похвалих на колеги и приятели, че сме се отбили, той пак си поиска млекце от мама. И продължихме да си се кърмим, главно преди заспиване. Понякога обаче ни домързяваше и пропускахме, та заспивахме само с гушкане. Е, от доста време четяхме приказки в леглото, ама целта им не е била да се отбиваме. Та 3-4 месеца се кърмихме кога по 2-3 пъти на ден, кога през ден-два. Последните 3-4 месеца аз започнах да отсъствам всяка седмица, та кърменето оставаше за края на седмицата. Интересно, че последните месеци на кърмене, все аз предлагах, много рядко пръв той си искаше. Последните ни кърмения бяха направо за мое успокоение, че явно много тъжна съм изглеждала, когато ми заявеше "Не, не, не искам мце, искам пиказка", та милото детенце склоняваше да дръпне 3-4 пъти, заявяваше "М-м-м, много вкусно, мамо, напих се" и продължавахме с приказката. Месец по-късно, след като спрях и аз да предлагам, си поиска "мце", ама аз, абсолютно изненадана, заявих, че се е свършило. Доста се ядоса, даже се разплака, но бързо-бързо сам си направи смешка от това. Питаше: "Кой изпи мцето на мама?" и се заливаше от смях newsm78 След още месец пак поиска да суче, ама аз вече подготвена, направо му дадох гърда, без да се обяснявам, но той явно беше вече забравил как се суче, та се опитваше да пие като от шише. След това периодично се е присещал, но засука (по-скоро близна) само още веднъж, по-интересно му е да се смее, кой бил изпил млекцето на мама.
Струва ми се, няма полза от бързане, краят на кърменето идва така или иначе, а после някои ни гони и носталгия. Желая ви приятни кърмачески мигове!

# 13
  • Мнения: 1 014
Чак сега успявам да влезна във форума и много се зарадвах, на подробните обяснения. Големи сладурковци са тези големи кърмачета. Значи, като му дойде времето, знам какво да чакам, ама както казах, краят на кърменето май не се очертава скоро. Само леко се притеснявам, че млекцето ми става все по-малко, а синът ми остава все така пристрастен, и продължителното сукане малко започва да ме изнервя.

# 14
  • Мнения: 1 680
и аз исках да отбивам преди време. обаче дъщеря ми надава такъв вой като не дам, че няма начин да не й дам.успявам обаче да не кърмя през деня, а само вечер и нощем. И така докато не се отбие сама. Вече се примирих.

Общи условия

Активация на акаунт