Какво да правим с излишната кърма?

  • 1 137
  • 8
  •   1
Отговори
Кърмата ми е в изобилие и не зная какво да я правя след като я изцедя! Ако някой знае къде и как може да се пласира майчиното мляко моля да ми пише !

# 1
  • Мнения: 2 332
Потърси в и-нет координатите на Банка за Майчина Кърма - или пък задай въпроса си в подфорума на кърмачките - със сигурност ще те упътят!  Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си от София, може да се свържеш с Банката за майчина кърма на този адрес (има и телефони за контакти):
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/
За съжаление банката съществува само в София, в другите градове отдавна няма клонове.
Има и още една възможност - да се разбереш с някоя майка, която иска кърма за бебето си и двете да се уговорите как и при какви условия да става това. Ако това те устройва, може да опиташ да пишеш на ЛС на Lessyy, която скоро търсеше такъв вариант и да я питаш дали все още проявява интерес. 
Третият вариант е да опишеш ситуацията при теб - кърмене, изцеждане, евентуални здравословни проблеми (пролактинома или хиперпролактинемия?) - и да опитаме да ти помогнем да намалиш кърмата до необходимото за бебето ти количество без излишъци Grinning
 
 

# 3
  • София
  • Мнения: 376
или просто да я замразямаш, за да имаш, когато ти потрябва извънредно

# 4
  • Мнения: 1 272
Замразяваш я, ще ти потрябва все някога
Имаше и доста рецепти в готварския, потърси, ако те интересува  Peace

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ако пък горните опции не ти "стигат", можеш да слагаш във водата за къпане на бебето - изпитано средство за идеална бебешка кожа. Това поне правя със замразената кърма, която е стояла повече от 5 месеца във фризера.

# 6
  • Мнения: 288
Ако пък горните опции не ти "стигат", можеш да слагаш във водата за къпане на бебето - изпитано средство за идеална бебешка кожа. Това поне правя със замразената кърма, която е стояла повече от 5 месеца във фризера.

Добър съвет  Peace , но аз на твое място бих помислила от къде идва причината за производството на голямото количество мляко   bouquet

# 7
  • Мнения: 422
Как кърмиш бебето си?Изцеждаш ли след като кърмиш?Ако изцеждаш след кърмене, спри постепенно и лактацията ще се отрегулира.Също ако усещаш напрежение в гърдите си цеди само докато почувстваш облекчение.Иначе колкото повече изцеждаш толкова повече кърма ще се образува. Simple Smile
Добър вариант е да даваш кърма за някое бебче или пък да я замръзяваш във фризера , за да имаш резерви.Ако имаш домашен любимец може и на него да предложиш Simple Smile (моя котарак нещо не хареса вкуса на кърмата ми newsm78 ) Peace

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Или да се включиш в производството на сапун от кърма-пусни си търсачката в кърмаческия, че нещо не ми работи

Общи условия

Активация на акаунт