Идеи къде да отидем през деня - в София или около София?

  • 13 877
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
Тъй, темата е тъпа  Mr. Green
Ама седим и си блъскаме главите къде да отидем днес в София или около София?
Не сме с кола - трябва да е с автобус. Да не е много далеч и да можем да се върнем до вечерта, без преспиване. Някое живописно място..
Ако е из София - нещо, което да си заслужава  newsm78 Изчерпаха ни се идеите - на Витоша бяхме скоро, в зоолгическата също, в Панчарево - също..
Помощ, моля, че не ни се стои  у дома, а не можем да измислим

# 1
  • Мнения: 7 718
Банкя? Поне въздухът е чист.

# 2
  • Мнения: 899
Lali и аз искам в Банкя, обаче мъж ми вика - какво ще правим там?
Каза да съм питала какви забележителности имало? Аз си спомням, че беше много хубаво, спокойно, чисто, горички и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 407
До св.Мина, но незнам има ли рейс.

# 4
  • Мнения: 7 718
Забележителности няма. Има една градска градинка. Въздухът е много чист, наистина, само заради това си струва. В София въздухът е ужасен. Може и да излезете извън Банкя, но трябва кола. Пък и може би е кално.
А сетих се, за манастира св. Мина, там е хубаво. Има кафе машина, има огромна градина с пейки и маси и може да си носите сандвичи.

# 5
  • Мнения: 1 798
А `Св.Мина` къде беше? newsm78

# 6
  • Мнения: 7 718
За идеи виж ТУК.

За св. Мина:
ТУК има една мъглива карта. Обрадовски манастир 138 е св. Мина.

Като тръгнеш от Сточна гара в посока Орландовци, преминаваш първия светофар направо  /в дясно е пътя за Централния вход на Централните гробища/, вървиш направо /от ляво ти се падат гробищата/, после на следвация завиваш наляво, покрай гробищата. На следващия вдясно и все по този път направо караш /това е пътя за кв. Бенковски/, минаваш между къщи с дворове, през едно село /квартал/, после през един прелез, минаваш през полето и отляво виждаш един портал на промишлени сгради, свиваш надясно /тук има табела/ и стигаш до пречиствателната станция, там завиваш пак надясно и пристигаш на един паркинг. Оставаш колата и минаваш пеша през едно мостче.
Ами доста е мъгливо обяснението, но лесно се намира, пък и винаги можеш да питаш.

Градината е огромна, добре поддържана, с трева, цветя, дървета и алеи. Има беседка, детски кът, навес с хубави дървени пейки, барбекю и "измъчената" плачеща върба, много е чисто. Ние ходим само през седмицата, защото е много тихо и спокойно, казват, че в неделя става лудница.
Кафето е от кафе-машина.
Ето ТУК има малко снимки.
Ние ходим с кола, но съм виждала и маршрутка.

# 7
  • Мнения: 1 798
Лали,благодаря за подробностите, имах смътен спомен, че е към Орландовци. Peace

# 8
  • Мнения: 899
Лали,  страшна си, много ти благодаря!
Ей сега ще разгледам и онази тема, ще се консултираме с любимия и отпрашваме.

И на всички други  Hug

# 9
  • Мнения: 1 798
Като стана дума за манастири, има един след Банкя и с.Клисура, по един много живописен път, май `Св.Петка` беше....Живеят монахини, вътре се зареждаш позитивно, много е красиво...
А навън има огромни зелени поля, където и пикник може да си спретне човек и релаксираща разходка да си направи.
Защо да не направим една такава темичка?-Има прекрасни манастири,чудесни места за отдих  около София.

# 10
  • Мнения: 7 718
Клисурският манастир е много хубав, ама трябва кола, затова не го препоръчах на Umbra.
Иначе съм виждала хора да ходят пеша към манастира от Банкя, но на мен лично не ми е във физическите възможности. Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 798
Лали, ти спокойно можеш да отвориш тази темичка-за живописните и релаксиращи места около София. Wink

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А, днес няма ли форумска среща?
И аз щях да отида ако не бяхме свършили парите вчера  Mr. Green

# 13
Moje da otidete do Kambanite ili do Sv.Mina.Do manastira ima i marshrutka

Общи условия

Активация на акаунт