Кърмене и хабитуално повръщане

  • 3 040
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте! Племенникът ми е на 25 дни. Още от раждането повръща след кърмене. Повръщането е на фонтан. Педиатърката му заключи, че трябва да мине на адаптирано мляко, предназначено за кърмачета с такъв проблем.
Майката има много кърма, но вече почти са я убедили, че бебето е алергично към нея. Казват, че има алергия към белтъка, но не са правили никакви изследвания Confused
Кажете, моля, има ли смисъл да се дава адаптирано мляко, в случай, че няма голяма полза от него, или бебчо да продължи да си суче.
Аз си мисля, че няма по-добра храна от майчиното мляко. Дайте Вашето мнение. Предварително Ви благодаря!

# 1
Има лекарства,които се дават при такова повръщане-при мен беше същото,но кърмех и давах Мотилиум или Препулсид /естествено,ако повръщането е от рефлукс,а не от пилорна стеноза/.Това може да каже само специалист - гастроентеролог.НЯМА АЛЕРГИЯ КЪМ МАЙЧИНАТА КЪРМА - ИМА ГАСТРОЕЗОФАГИАЛЕН РЕФЛУКС ИЛИ ПИЛОРНА СТЕНОЗА!И то се среща доста често,особено при момчетата!

# 2
  • Мнения: 1 517
И Ники беше така,ако бебето надава добре,чувства се добре не се тревожете с времето и въвеждането на по твърдите храни повръщането отшумява и няма смисъл да минавата на адаптирано мляко това е ГЕР,има и лекартсво но не винаги има ефект от него.Въоръжете се с търпение и всичко ще е ок

# 3
  • Мнения: 673
И ние повръщахме, на фонтан, след всяко хранене, между всяко хранене и преди храненията също, през нощта спахме с лигавчета. Но това не означава, че сме имали алергия към кърмата.
След 6-я месец повръщането намаля, сега вече не се случва.
На майката много търпение, да се запаси с лигавчета и дрешки, но да не спира кърменето прибързано.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 426
След всяко кьрмене поврьщаше, ама и аз- упорита. До 6м. беше почти само на кьрма и даже беше над нормата с кг. Исега си е шишо на 9мес.-10.500. ама вече не поврьща. Това, откакто му добавих твьрда храна. eat

# 5
  • Мнения: 127
Благодаря Ви за отговорите, момичета!
Това е голямо успокоение за майката! Сега възобновяват кърменето и мисля, че ще станат чести посетители на форума  Simple Smile

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Алергията към белтъка не се проявява с повръщане на фонтан!!!
Повръщането най-често е признак на рефлукс.
Второто ми детенце много повръщаше. Около 10 мин след хранене горе-долу ставаше белята, не помагаше нито носене изправен, нито внимателно лежане под наклон...
Има  добавки за кърма против рефлукс, продукта е на Нестле, не помня как се казва, понеже не съм го ползвала, малкият не можеше да суче и след 2 месец бях загубила кърмата.
Повръщането спря почти отведнъж, на 7 месеца и половина, няма връзка с твърдата храна - поне при нас, понеже още нямаше заместено ядене, беше опитвал по малко каша и картофено пюре на тази възраст.
Повръщането изчезва от съзряване на стомахчето и нервната  система.

# 7
  • Мнения: 277
Ние сме на 8 месеца и от два месеца ядем твърда храна но още повръщаме, няма връзка с храненето според мен както са ти написали вече просто е въпрос на съзряване на храносмилателната система. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт