Спорт за 7 годишни госпожички?

  • 1 588
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте мами! Всичко което намерих по въпроса ми се струва старо, а сега започва новата учебна година и нека споделим къде какво ново има. Мойта принцеса иска да прави всичко: и художествена гимнастика, и модерен балет, и спортна гимнастика. Не знам, може би е най-правилно да я заведа да види всичките и след това да си избере това което и допада. За мене е важно да спортува нещо. Ще се радвам ако някой води детето си на ст. Раковски на спортна гимнастика да сподели впечатления!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 013
В групата на моите деца в детската градина имаше момичета, които ходеха на гимнастика на Раковски и бяха доволни. Дано се включи някой с по-добра информация.
Аз съм решила дъщеря ми да я запиша на народни танци в читалище "Светлина". Тя си ги избра. Синът ми не ще на нищо засега

# 2
  • София
  • Мнения: 819
Стела като поотрасне още малко и като мине зимата я записвам или на народни танци в "Светлина", или на плуване на "Спартак" Peace

# 3
  • Мнения: 2 013
Стела като поотрасне още малко и като мине зимата я записвам или на народни танци в "Светлина", или на плуване на "Спартак" Peace

И ние ходехме на плуване в "Спартак", но сега има макарички на ушите и не може да ги мокри. Но синът ми още ходи от време на време...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 358
Стела като поотрасне още малко и като мине зимата я записвам или на народни танци в "Светлина", или на плуване на "Спартак" Peace

И ние ходехме на плуване в "Спартак", но сега има макарички на ушите и не може да ги мокри. Но синът ми още ходи от време на време...

Да, и тя ходи на плуване, но не и е страст. Аз настоявам за момента поне да се научи качествено да плува. Но не мисля,че това и е страстта. Може би е от възрастта, само се кълчоти, премята, червосва.... newsm78

# 5
  • Мнения: 4 965
Аз съм фенка на танците (спортни, състезателни, латино, народни и т.н.). Оформят фигурата, научават се да танцуват добре (поне някой ден за дискотеките ще им е от полза), достатъчно динамични са, включват и любимото за момиченцата кипрене (моите от сега искат "чивило и паческа").
Решила съм, като станат на 5-6 г., да ги запиша да танцуват някъде, живот и здраве.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 358
Ходих до Двореца на децата на бул. Стамболийски. Пълно е с най-различни занимания, но учебната им година започва от 01.10.2006г. Взела съм няколко брошурки с кординати така, че ако някои има интерес мога да ги пусна.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ходих до Двореца на децата на бул. Стамболийски. Пълно е с най-различни занимания, но учебната им година започва от 01.10.2006г. Взела съм няколко брошурки с кординати така, че ако някои има интерес мога да ги пусна.
може ли да те помоля за повече информация за народни или модерни танци и таксите случайно ако знаеш какви са? Предварително ти благодаря  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
И на мен ще ми е много интересно, ако някой сподели за заниманията на стадион Раковски, т.к. ни е много близко. Освен худ. гимнастика, там има и спортна и закрити кортове.
Миналата седмица дъщеря ми за първи път игра тенис и много й хареса. Докато е топло ще е на кортовете в Семинарията, после на тези на Раковски.
Исках и да я водя още известно време преди да застудее на плуване в Спартак, но там вече няма билети за единични посещения, а само месечни карти - 45 лв. за 8 посещения. В сезона на гриповете не ми се рискува да закупувам карта - миналата година го направих, но отидохме само два пъти и детето се разборля.
Разбрах, че зимната парзалка на Славия ще работи от 29-ти септември Grinning. В най-скоро време ще отидем да покараме и кънки.
Дъщеря ми е записана и на танци в училище.

# 9
Предлагам - синхронно плуване (на "Спартак"). И двете ми (вече големи ) госпожици не искаха да се занимават само с плуване, ама в синхронното ими и танци, и прически и гримове. Единственият (но не малък) проблем - с времето тренировките стават твърде сериозни (разбирай - многобройни и продължителни), а треньорките изискват сериозно отношение.

# 10
  • Мнения: 2 013
Предлагам - синхронно плуване (на "Спартак"). И двете ми (вече големи ) госпожици не искаха да се занимават само с плуване, ама в синхронното ими и танци, и прически и гримове. Единственият (но не малък) проблем - с времето тренировките стават твърде сериозни (разбирай - многобройни и продължителни), а треньорките изискват сериозно отношение.


Моята малка Убавица ходи няколко пъти на синхронно плуване в Спартак (на 6 г. когато беше), но й сложиха вентилационни макарички на ушите и сега й е забранено да плува. Много беше щастлива. Учителките също от нея. Не обичам да си хваля диванетата, но тя определено има талант за плуване. Учили сме я ние (както и брат й - близнак), на 5 вече плуваше както тя си поиска и в различни стилове (много по-добре от мен) и нееднократно са ни питали това дете къде тренира и откога, защото се плъзга по и под водата като малка рибка. Брат й не го умее, въпреки че е учен на същото, явно просто си е въпрос на талант.  Много искам да продължи, дано преодолеем проблемът с ушите (сега едното е възпалено, въпреки тръбичките).
Моля те, разкажи малко повече за синхронното плуване в Спартак. Колко зачестяват тренировките?

# 11
5 пъти седмично - на теория по час и половина - два (На практика с пътуването, обличането и удължените тренировки се получава почти цялото свободно от училище време за деня). Преди състезания става нанагорно Simple Smile. 2 републикански годишно се издържат, но ако има пари за някое международно турнирче става страшно! (Бележки за освобождаване от училище, ежедневни тренировки, понякога 2 пъти дневно...) Плюсовете: Определено подобриха здравето си (всъщност каката беше "често боледуващо дете" и стигнахме до плуването в опит да излезем от порочния кръг - 1 седмица в детската градина, 1 - вкъщи). Научиха се да си организират чудесно времето т.е. да учат бързо и качествено и да планират ангажиментите си   (и двете завършиха с отличие езикови гимназии). Поле за изява, което, особено за малката, беше много важно през определен етап от живота й. Научиха се да излизат пред публика, да се владеят добре в стресови ситуации, да печелят и....да губят. Станаха по-отговорни и свикнаха да работят в отбор. И не на последно място - през повечето време (но не винаги!) им харесваше да се занимават с това!!! Минусите : Недостатъчно време за други странични занимания. Семейните мероприятия през учебната година (събирания, екскурзии, ски)  са изцяло подчинени на тренировките, ако държите да сте в пълен състав. Доста често завършвахме състезанията я с болки в ухото, я с кашлица, защото продължителното киснене във водата ни идваше в повече. Според мене плюсовете бяха повече от минусите. Бих препоръчала на всеки да опита, пък как ще се развият нещата - зависи от конкретната ситуация (как ще се справя детето....и родителите, най-вече с недостига на време; дали ще му хареса; как ще се справя с плуването; какви ще са нуждите на отбора и какви са амбициите на ръководителите му в момента). Някои деца се отказват след 2-3 години, други - по-късно (критичният период е седми клас), трети продължават - най-често до 11-12 клас. Мисля, че независимо от продължителността, би било добре за детето, особено ако обича водата:)).

# 12
  • Мнения: 1 220
5 пъти седмично - на теория по час и половина - два (На практика с пътуването, обличането и удължените тренировки се получава почти цялото свободно от училище време за деня). Преди състезания става нанагорно Simple Smile. 2 републикански годишно се издържат, но ако има пари за някое международно турнирче става страшно! (Бележки за освобождаване от училище, ежедневни тренировки, понякога 2 пъти дневно...) Плюсовете: Определено подобриха здравето си (всъщност каката беше "често боледуващо дете" и стигнахме до плуването в опит да излезем от порочния кръг - 1 седмица в детската градина, 1 - вкъщи). Научиха се да си организират чудесно времето т.е. да учат бързо и качествено и да планират ангажиментите си   (и двете завършиха с отличие езикови гимназии). Поле за изява, което, особено за малката, беше много важно през определен етап от живота й. Научиха се да излизат пред публика, да се владеят добре в стресови ситуации, да печелят и....да губят. Станаха по-отговорни и свикнаха да работят в отбор. И не на последно място - през повечето време (но не винаги!) им харесваше да се занимават с това!!! Минусите : Недостатъчно време за други странични занимания. Семейните мероприятия през учебната година (събирания, екскурзии, ски)  са изцяло подчинени на тренировките, ако държите да сте в пълен състав. Доста често завършвахме състезанията я с болки в ухото, я с кашлица, защото продължителното киснене във водата ни идваше в повече. Според мене плюсовете бяха повече от минусите. Бих препоръчала на всеки да опита, пък как ще се развият нещата - зависи от конкретната ситуация (как ще се справя детето....и родителите, най-вече с недостига на време; дали ще му хареса; как ще се справя с плуването; какви ще са нуждите на отбора и какви са амбициите на ръководителите му в момента). Някои деца се отказват след 2-3 години, други - по-късно (критичният период е седми клас), трети продължават - най-често до 11-12 клас. Мисля, че независимо от продължителността, би било добре за детето, особено ако обича водата:)).

Извинете, аз ли нещо не разбирам!? Ако искам детето ми да ходи на някакъв спорт, без амбиция от моя страна да става изявен спортист, а просто така за удоволствие, ще ли е възможно това? Като прочетох режима на тренировките, да по-напред във времето, ама ми се изправи косата!

# 13
  • Мнения: 2 013
Пипелот, благодаря за подробния разказ. Ако не нея й харесва, нямам нищо против такъв режим. Времето ще покаже.


Надя, горният разказ е отговор на моя въпрос за тренировките по синхронно плуване в Спартак през годините. Защото ние няколко пъти посещавахме тези тренировки, преди да оперират детето. Не става дума за нормалното плуване за деца два пъти седмично.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 358
Ходих до Двореца на децата на бул. Стамболийски. Пълно е с най-различни занимания, но учебната им година започва от 01.10.2006г. Взела съм няколко брошурки с кординати така, че ако някои има интерес мога да ги пусна.
може ли да те помоля за повече информация за народни или модерни танци и таксите случайно ако знаеш какви са? Предварително ти благодаря  bouquet


Студио за модерен балет"Цветни мечти" за деца от 6 до 18г.
Клуб по спортни танци"Стил"  и още сума ти неща.
Детски информационен център - 920 35 90
Организатори - 929 28 95
Има и народни танци но не съм им взела листовката. Откриването им е утре от 11.00  Ако мога ще отида за повече информация. Таксите са около 24-25лв. на месец, като заниманията са два пъти седмично. Дано съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт