Защо плаче и се дърпа докато суче?

  • 3 674
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 224
      Изчетох темата в Библиотеката - Бебето ми е неспокойно или се дърпа докато се кърмим, но все още не ми е ясно какъв точно е проблема при нас и как да го разреша евентуално.
      Да обясня какъв точно е проблема. От една седмица вече някъде Николета има кърмения в които почва да се дърпа от гърдата да сумти и даже да я пуска и да се разревава. После се успокоява и почва отново да я търси и така докато не и се наложи според мен отново да трябва да преглътне. Прегледах и устичката и ми се струва че всичко е наред пък и не се дърпа на всяко кърмене. Става по всяко време на деня и обикновенно май е по - скоро към средата и или края на кърменето.
     Съмнявам се за силна струя която веднъж я задавя и после не иска, но към края на кърменето ме съмнява. Другото е че може да иска да суче но не да яде защото ако я махна съвсем от гърдата често си заспива, но защо тогава я търси?
     Притеснявам се че все пак има проблем и остава гладна  Sad

# 1
  • Мнения: 97
Не, че да те успокоя, но и моят Дани прави понякога така. Обяснявам си го със слаба струя мляко, която не му е достатъчна. Проверявам и имам все още мляко в гърдичките, а той се дърпа и негодува. Тогава сменям позата, ако не помогне, сменям и гърдата и така.  Laughing Но при мен помага.  newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 12 224
   Всяко бебе си има гърда за деня така че ми е малко трудно да я сменя  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 804
Пробвай да завъртиш бебето в противоположното му положение т.е. крачетата му да не са ти в скута , а главата на детето .

# 4
  • Мнения: 160
моят син също имаше един период от около седмица точно в 6тата си седмица след раждането (тоест на около вашата възраст) когато плачеше и се дърпаше докато суче, но всичко си мина от самосебе си. може и при вас да е нещо такова, още повече, че в 6-7 седмица, както си прочела, предполагам, има криза на растежа и е възможно атипично поведение на бебчето. не се шашкай, дай си малко вмре, а ако се съмняваш, че е гладна просто й предлагай по-честичко и ще се увеличи лактацията. но едва ли това е проблема, защото можеш да си сигурна, че ако детето е гладно ще разбереш - то ще е рев и няма да иска да спи, та няма как да го пропуснеш  Grinning
нещо друго - моят Кики продължава да прави точно както описваш точно като заспива - цоква, после пуска, после търси и цоква и после пак пуска и през цялото време сумтене и въртене. при нас това е знак, че вече се  наял и не му се гълта и иска да спи човека  Laughing тогава му давам биба залъгалка и той просто си заспива. може и мацката да мрази да преглъща като й се спинка  Grinning
само не се притеснявай, ще му хванеш цаката  Hug браво на теб, че кърмиш близначета - ти вече си мама героиня   bouquet

# 5
  • Мнения: 660
Може би всички деца са различни, но да ти кажа как е при нас - аз също се бях притеснила, че не ми стига млякото, когато Самуил започваше с тези изпълнения по време на сукане, защото острани точно така изглежда. След това дойде един период, в който точно преди да седна да го кърмя, му свалях памперса, измивах го и го гушвах в тензухена пелена да поритка, докато го кърмя. И тогава забелязах, че щом започваше да се дърпа, ръмжи, грухти, превива, мята ръце и крака и т.н., малко след това се изхожда в пелената, и като свърши - продължава да суче нормално. По този начин някак си "ми дава знак", че това смята да прави (и няколко пъти успешно го издържах над легенчето, но това е друга тема...)

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А може би просто има нужда да се уригне.
И Стиви понякога се дърпа, а иначе иска да яде. Вдигам го за около минута и после продължаваме  Wink

# 7
  • Мнения: 1 947
   Абсолютно същият случай е и при нас! От около седмица приспиването вечер е дълго около 3-4 часа и мъкааа, леле мамо..!
Зареждаме се с търпение и чакаме да мине. Аз я кърмя след банята и когато започне да пуска и да дърпа, сменям гърдите или
позата. После я поразхождам (в момента таткото я занимава Simple Smile ), а след това пак я кърмя и така, докато вземе да се унася,
докато се нахрани добре, защото виждам, че мляко има, но тя просто се криви и не желае да суче... Кой знае защо?... Wink Преполагам,
че е просто период, който ще отмине. Успех на вашето търпение! Wink

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И тогава забелязах, че щом започваше да се дърпа, ръмжи, грухти, превива, мята ръце и крака и т.н., малко след това се изхожда в пелената, и като свърши - продължава да суче нормално. По този начин някак си "ми дава знак", че това смята да прави (и няколко пъти успешно го издържах над легенчето, но това е друга тема...)
Това си има даже научно име - нарича се гастроколичен рефлекс Laughing Кърменето стимулира чревната перисталтика и много дечица акат по това време - при някои не си личи, при други е съпроводено с напъване и проплакване и изисква цялото им внимание, така че спират да сучат.
Съгласна съм с мамите и изброените причини - може да е всяко от тези - дразнене от намалялата струя (този модел - захапване, пускане, пак захапване - стимулира нов рефлекс на потичане, а може да се подпомогне и с компресия на гърдата), акане или просто поемане на повечко въздух по време на храненето заради по-неефективно сучене (нали точно Николета ти беше проблемна в самото начало?), което може да се повлияе добре от едно вдигане за уригване по време на храненето (евентуално ще ти трябва помощ от някой друг за това, ако ги храниш едновременно).
За това дали папка гледай памперсите, а не кривенето на гърдата Wink На тази възраст  много дечица преживяват такъв модел на поведение и в добавка рязко съкращават времето, което прекарват на гърдата (понякога сучат само 3-4 минути, а се кривят още) и могат да ти изкарат акъла, а всъщност се оказва, че си наддават шампионски и няма никакъв проблем Hug
Браво на вас за успешното справяне вече месец и половина, най-трудното е зад гърба ви вече Hug -

# 9
  • Мнения: X
Моят прави така ако е много гладен, а млякото идва бавно, т.е. той трябва да посуче половин минута и тогава идва с пълна сила. Обаче ако е недоспал и гладен иска да му дойде на секундата. Ако не, то тогава настава вой и плач, понеже се дразни. Понякога, вечер особено, ми се налага да си взема горещ душ, за да дойде млякото по бързо, иначеееее Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 942
моят син също имаше един период от около седмица точно в 6тата си седмица след раждането (тоест на около вашата възраст) когато плачеше и се дърпаше докато суче, но всичко си мина от самосебе си. може и при вас да е нещо такова, още повече, че в 6-7 седмица, както си прочела, предполагам, има криза на растежа и е възможно атипично поведение на бебчето. не се шашкай, дай си малко вмре, а ако се съмняваш, че е гладна просто й предлагай по-честичко и ще се увеличи лактацията. но едва ли това е проблема, защото можеш да си сигурна, че ако детето е гладно ще разбереш - то ще е рев и няма да иска да спи, та няма как да го пропуснеш  Grinning
нещо друго - моят Кики продължава да прави точно както описваш точно като заспива - цоква, после пуска, после търси и цоква и после пак пуска и през цялото време сумтене и въртене. при нас това е знак, че вече се  наял и не му се гълта и иска да спи човека  Laughing тогава му давам биба залъгалка и той просто си заспива. може и мацката да мрази да преглъща като й се спинка  Grinning
само не се притеснявай, ще му хванеш цаката  Hug браво на теб, че кърмиш близначета - ти вече си мама героиня   bouquet
И при нас мина от самосебе си и аз сега като почне да ръмжии да се варти тазбирам,че е време вече за спане Peace

# 11
  • Мнения: 17
hi!dnes pregledah i vidiah vaprosa ti.I moiat sin pravi taka.Mnogo 4esto oba4e kato go vdigna se origva i sled malko go slagam na drugata garda i prodaljava da su4e.Poniakoga si mislia, 4e se drazni ot tova, 4e struita na mliakoto veroiatno namaliava.Sviknal e na lesno:).Tozi nomer mi go pravi i kato mu dam 6i6e sas sok, bibata e s dve dumki i mnogo se iadosva:reve, rita, buta s ra4i4ka 6i6eto:)

# 12
  • София
  • Мнения: 12 224
   Благодаря на всички за отговорите  Simple Smile Ще се опитам да спазя някои съвети и основно ще стискам зъби и ще чакам да мине. Надявам се след една седмица на прегледа всичко да е наред и Николета да е качила нормално. Все пак си спи и пълни памперсите така че се надявам да няма проблем. За разлика от нея Ваня почти не спи през деня. Няма еднакви хора, а защо ли искам да има еднакви бебета  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 614
Мария, първо едно голямо браво от мен за кърменето и за упоритостта ти!  bouquet
Нацелувай двете мадамки от мен! Чакаме снимков материал, или скоро на среща до НДК (малко офф)
А сега и аз да си кажа - да не би да са колики? Може това да е проблема, поемането на въздух по време на сучене, колкото и малко да е, може би и тормози стомахчето и затова. Но и да са колики, най-доброто лекарство е сученето, така че стисвате зъби(само ти, че те още нямат Wink) и действате, докато отмине проблема!
А за наддаването не се притеснявай, всичко ще е наред!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт