Вреди ли нощното кърмене на зъбките?

  • 396
  • 3
  •   1
Отговори
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Първо се извинявам, ако е имало такъв въпрос, но уж търсих с търсачката и не открих нищо! Rolling Eyes

Въпросът ми е породен от твърдението на нашата детска зъболекарка, че трябва да спрем нощното кърмене, защото вреди на зъбките. През ноща тялото не произвеждало слюнка(която иначе предпазва от бактериите) и при кърмене се създавали много добри условия за кариеси! Знам, че проблемите със зъбите са често на генетична основа! По-големият ми син за сега няма проблеми, но е кърмен само до 6 месец.

Не знам какво да си мисля и затова искам вашият съвет - чели ли сте нещо по този въпрос? В какво състояние са зъбите на вашите по-големи и дълго кърмени деца?

Аз няма да се откажа толкова лесно от кърменето, но дайте информация с която да я засипя тази (иначе много добра) докторка!  newsm78

Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 243
Нат,
на прима виста с гугъла излязоха някои работи. Виж например това:
Цитат
According to La Leche League International (LLLI), "Breastfeeding is typically assumed to be a cause of dental caries because no distinctions are made between the different compositions of human milk and infant formula or cow's milk, and between the different mechanisms of nursing at the breast [with the nipple at the back of the mouth, not allowing for breastmilk to pool around the teeth] and sucking on a bottle with an artificial teat.
от тук: http://www.hpakids.org/holistic-health/articles/20/1/Breastfeedi … ot-Cause-Cavities

и тази статия също:
http://www.askdrsears.com/faq/bf3.asp

# 2
  • Мнения: 489
 Не знам дали вреди, но когато няма друг на4ин да успокоиш или приспиш детето мисля, 4е е оправдано. Ние само с вода не заспивахме, нито с гушкане и люшкане. Не съм привърженик на това да оставям детето да се дере от рев цяла нощ...

# 3
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Моят юнак, независимо, че суче през нощта все още, няма никакви проблеми със зъбките. А познавам дечица, които бяха на шише сок през нощта и вече им се орониха   резците отгоре. Може би все пак е индивидуално. Ще следя темата... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт