7кратно кърмене нощем. Докога?

  • 642
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,
Вихрен е вече на 14 месеца, а от девет месеца не спи нощем и се кърмим минимум 7пъти. През деня суче не повече от 4-5 пъти. Мисля че това вече не е период (все пак ставадума за девет месеца) макар че сега му излизат зъбки. Майка ми не успява да го успокои, а аз вече съм много уморена, а и неадекватна през деня.
Някой с подобни проблеми?Как процедирате?
Забравих да кажа,че от три месеца ходи и навърта, поне според мен, доста километри Simple Smile Спи следобед около час и половина.
Всяко успокоение е добре дошло Simple Smile

# 1
Ами и при нас е така...
е, не по 7 пъти, но 2,3,4...
Много ми е трудно. Бебока е на 1и половина и се надявам, като му израстнат всички зъбки да свърши това чудо! Педито още преди доста време предписваше успокоително, защото според мен проблема е, че всъщност се буди, а не че го кърмя в тези случаи. Ние, разбира се, не сме стигали до там. Пробвам с хомеопатично лечение, но уви вече 2 м. и почти нулев ефект. Но пък чакаме 3 нови зъба!!!
Не знам какво да ти кажа... имам чувството че всичко съм прочела, всичко съм опитала, но то детенцето си е просто такова. Сега вече го приемам и го чакам да порастне. Считам, че е емоционално; сънува; и освен това обича да сучче  Grinning

# 2
  • Мнения: 176
Мили мами, и при нас кърменето нощем явно доста се услажда на бебка и от две седмици се буди през около 2 часа да яде  ooooh!
Съзнавам, че и при нас скоро ще започне тормоза на зъбките, но се надявах, че това положение е само временно и след месец - два ще приключи. Като чета вашите признания, разбирам, че трябва да се въоража с доста повечко търпение от предстоящите безсънни нощи Simple Smile 

# 3
  • Мнения: 4 242
Престанат ли мъките със зъбоникненето престават и многобройните нощни кърмения, да останат най-много 1-2. Така че споко има светлина в тунела! Grinning

# 4
  • Мнения: 2 467
HoneyB , проблема при нас го решихме, като взехме бебата да спи при нас. Вечер само вдигам блузата и тя се самообслужва. Така и вълкът сит, и агнето цяло  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 959
HoneyB, спокойно, надживява се тоз етап, сега може би Ти се струва адски трудно, но повярвай скоро бебо ще започне да поспива повече през нощта. И ние сме като Джес, с Дана си спинкаме заедно и не е толкоз трудно храненето нощем. Опитай, може и на Вас с Вихрен да допадне тоз начин! Hug

# 6
  • Мнения: 171
Най-искрено ти съчуствам! То си е цяло щастие, че все пак можеш да ги преброиш. При нас беше така за около 1,2 месеца, даже и тема пусках. Наистина не се издържа, а през деня бях като парцал. Но се оказаха зъби. И то не кой знае колко големи - 2-та горни. Не ми се мисли какво ще е за кътниците. И аз пробвах какво ли не - хомеопатия и т.н - нищо.
Сега се е кротнал малко и се буди само по 3 пъти на нощ и вече позволява да го кърмя легнал (имаше период дето се дереше и само се носехме и цокахме)
Ние спим заедно и ми е лесно, когато е спокоен.

Има и нещо друго, зъбите наистина са проблем, но и може би ако си малко по-далеч от него в периода, когато не вади зъби ще помогне да не се буди. Не помня точно коя мама ми беше казала таткото да е от страната на бебо. Когато нашия тати си е при нас и те се гушкат малкия даже изкара една вечер без да се събуди, е беше само 1, но и това е нещо  Grinning
Въоръжи се с търпение и ти желая успех!

# 7
  • Мнения: 191
Благодаря ви момичета  Hug

Знаех си,че има и други с такива сомнамбулчета.
Jes, ние си спим заедно, но нали е момченце все още не може да се самообслужва и чака на мама Simple Smile

Таткото  ни за съжаление е извън БГ.
Очаквам и АЗ тогава светлина в тунела:)

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 097
Е щом спите заедно, значи проблема е наполовина по-малък  Wink, само примъкваш и оставяш да се самообслужи. И аз се чудех какви са тия нощни зорове, но седмица след това имаше 2 нови зъбчета.  Mr. Green

# 9
За 1-ви път се включвам, макар че ви чета от 6-ия месец на бременноста и благодарение на този форум кърмя сина си  Светозар вече 1г. и близо 3 месеца.
 Проблемите със спането започнаха, когато навърши 3 месеца и се прибрахме от провинцията. Започна да се буди от 3 до 7-8 пъти нощем. И досега заспива само с мен, на цица и никой освен мен не може да го докосне през нощта(така че варианта с друг човек отпада). Пробвали сме  почти всичко- вода, биберон, носене, пеене, люлеене, хомеопатия, дори почнах да обръщам внимание на фазите на луната, за да търся някаква връзка( нали си представята как се отразява на психиката 1 година сън на пресекулки и будене с кански рев  неколкократно през нощта #Crazy)- нищо от това не помогна. Четох какво ли не и  ми направи впечатление следното несъответствие м/у мненията на  експертите: експертие по кърмене (поне мненията на тези, които аз съм прочела) са, че нощното кърмене е нещо абсолютно нормално и детето трябва да се кърми колкото пъти поиска през нощта. Експертите по сън  и част от педиатрите(които трябва да си призная са мъже) твърдят, че ако детето се буди повече от два пъти на нощ, то то има лоши навици на сън и то не знае как да заспива само. Този проблем се наблюдава не само при деца, които заспиват на цица и се кърмят през нощта, а също така и при деца, които заспиват с бутилка , с биберон, на ръце и въобще несамостоятелно. Децата по принцип се раждат с по-кратки цикли на сън  и за да заспят сами трябва да знаят как да се самоуспокояватт. Според гореспоменатите експерти, за да стане това децата трябва да могат да се научат да заспиват сами, без да се взимат, кърмят или приспиват от друг човек  и за съжаление това обикновено минава през яко реване. Знам, че това се отрича от все по-вече и повече лекари и психолози, но накрая друго не ми остана(преди това първо се опитвах да кърмя без да се будя, но без успех, после  месеци наред се носехме на ръце и пеехме по цяла нощ и  пак си ревеше докато не му дам да цоца). Затова преди месец събрах сили, купихме тапи за уши на тати и го оставих да реве без да го взимам и успокоявам. Първата нощ беше кошмар- рева 2 часа. След това нещата се пооправиха, но не и напълно. Сега заспива в девет само на цица(първо пробвах да оправя това, но явно вече е късно и  и не се получи само стресирах детето още повече- ревеше докато почваше да повръща, а след като почнах пок да му давам цица не я пускаше буквално по час). След това яде в 4 и за мое щастие все по-рядко се буди преди това и все по-често мрънка по 1 мин. и си заспива сам. Понякога си реве яко и дори и дори да  му дам да яде се опитвам да го отложа, колкото може повече, за да свикне с  по-дългата пауза м/у двете кърмения.  След това се буди в 7 или 8- яде и ставаме. Не мисля, че имаме кой-знае какъв успех и че това,, което правя е правилно. Просто вече не знам какво да предприема. Единственото, което не сме пробвали, защото мисля, че все още е малък, е да се мажа през нощта с лимон и да му обяснявам, че млякото на мама е вкиснато през нощта.
С тази дълга тирада ми се иска да  обърна внимани на факта, че може би не трябва  само да се успокояваме и да търсим проблема само при зъбите(при нас никога не е имало подобрение, когато зъбите не растат) Надявам се, че не звуча прекалено песимистично, но мисля, че поне при нас нещата ще се оправят, когато спра да  кърмя и детето започне да заспива само. Искам да отбележа, че нямам нищо против нощното кърмене, даже съм убедена, че благодарение на него продължавам да произвеждам достатъчно мляко. Просто ми се иска да почна да спя повече от два часа накуп.  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 938
Аз отдавна вече спрях да броя по колко пъти кърмя Йоана през нощта...

# 11
  • Мнения: 422
Цитат
HoneyB , проблема при нас го решихме, като взехме бебата да спи при нас. Вечер само вдигам блузата и тя се самообслужва. Така и вълкът сит, и агнето цяло 
newsm10
И ние сме така, дори понякога не си спомням колко пъти  точно си е хапнал LaughingОт време на време само си сменяме местата , за да го кърмя и от двете гърди нощем.Аз определено свързвам това многократно бдене със зъбките, защото преди това максимум един път да се е будил на нощ и не му се е случвало често.
Дано скоро започнете да спинкате повечко и двамата Peace

# 12
  • Мнения: 11 818
И ние отскоро сме така..  Sad Дано е само временно и не се налага да се местя да спя при дъщеря ми, защото отдавна тя си спи сама в стаята. Успех на всички и повече сън!

# 13
  • Мнения: 335
И ние сме така вече два месеца  Crazy Вярно че 7 зъба излязоха за един месец,но дори и след това събуждането и кърменето продължават.А за капак на всичко сутрин става в 5 а през деня спи само около два часа  #Crazy И аз съм ужасно скапана и се надявам да е период  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт