Колко продължиха коликите при вас?

  • 1 966
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Направо незнам какво да направя, за да помогна на моето слънчице. Коликите стават все по-силни, плаче часове наред до засиняване. Вече никакви капки не помагат, и топла кърпа слагах, и чайчета давах - нищо не помага. Не мога да го нахраня, не може да се наспи спокойно. Колко продължиха коликите при вас?И как се справихте с тях (ако въсбще можеш да се пребориш с колики)?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 newsm78При мен не помня колко са продължили, но ако смяташ, че ще е от помощ кажи да попитам майка Mr. Green
 Детето ми имаше колики до началото на петия месец.Нищо не помагаше като капки. Гушкане и търпение му е цаката.

# 2
  • Мнения: 42
Продължиха до втория месец, помогнаха ни капките СабСимплекс и много гушкане най-вече като я слагах по корем върху мен, така спяхме и двете  Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Със Ивчо не сме имали проблеми с колики,но ние сме на кърмене на поискване и нищо друго...Но каот цяло той си е доста спокойно бебе,виж с баткото си ги имахме и се влошиха от ранното захранване-тогава давах Саб симплекс,но не мисля,че имаше ефект,по-скоро го облекчаваха билковите чайове/анасон,копър,лайка-има ги в различни варианти/От други майки с подобни проблеми съм чувала,че им помага Инфакол-но той не се внася официално в Бг,така,че ако имаш познати в Англия,могат да ти изпратят...а понеже виждам,че си от Пловдив-имам вкъщи една опаковка/отворена е,но почти не е ползвана/ако искаш ми пиши на лични-ще ти я дам...

# 4
  • Мнения: 6 390
а с какво го храниш, на какъв интервал и тн  newsm78

Беба до края на 2.ри месец имаше колики

# 5
  • Мнения: 161
При нас коликите продължиха до 3,5мес. Прегледай имаше тема с доста съвети как да се справим с коликите.При нас след много чайове,капки,масайи,топли компреси,ни спаси Мезим форте.Но питай първо педиатъра си.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
една седмица! Започнах да внимавам много с храната и изчезнаха също толкова мигновенно както като се появиха

# 7
# 8
  • софия
  • Мнения: 432
при сина ми бяха до 5 месец, при дъщеря ми в края на първия месец имаше един ден, в който рева през целия ден. уплаших се и повиках педито. тя ме попита да ли са като при колики, но при сина ми не беше такова реване 9 беше или сутрин или вечер. тя и опипа коремчето и ми даде направление да я погледне хирург в Пирогов. прегледа ни хирург, направих ме и снимка и каза, че няма нищо хирургическо. прати ни в друг кабинет и там и пуснаха въздух в дупето като и гледаха червата на един монитор. при вкарването на въздуха червата все едно бяха слепени и ги виждах как се отлепват. аз ти го обяснявам така както съм го видяла, може би има медицински термини, които не знам. лекаря каза, че до вечерта ще се изака много зелено, може би два пъти и край с коликите. точно както каза, така и стана. с първото ми дете не съм знаела, че има такава процедура. попитай и педито за това. при нас помогна.
желая ти успех newsm10 и знай, че коликите отминават, идват зъбите, после паданията при прохождане и т.н. и т.н.
за това майките остаряваме! newsm03

# 9
  • Мнения: 6 039
Малена, миличката, имаше зверски колики, това беше най- ужасният й период, нищо не й помагаше. В крайна сметка коликите изчезнаха за 1 ден и никога повече не се върнаха. това стана през 3-ия месец.

# 10
  • Мнения: 122
До навършване на три месеца. Не искам да те плаша ама детето има ли колики нищо не помага.

# 11
  • Мнения: 2 019
около месец,но не бяха силни

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До 3-4-тия месец Tired

# 13
  • Мнения: 695
Продължиха до средата на втория месец,но от 1,5 й давах чай на Хип и сякаш минаваха по-леко Peace

# 14
  • Мнения: 8 505
Два месеца и малко от появата им докато изчезнат.Бяха много силни,но поне не продължиха много.

Общи условия

Активация на акаунт