атопичен дерматит и ендогенна егзема

  • 1 147
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 20

Здравейте,има дъщеря на 4години и 6 месеца. От 2 годишна е с атопичен дерматит.Ужас.Ходихме при докторите " светила"в София и всички ни изпсват лекарства с кортикустеруид или за мазане или за пиене.Започнахме лечение с хомеопатия рвсичко добре,даже имаше период около 5-6 месеца без проблем,но от 5 месеца кошмара отново започна.Моля кажете мнения има ли вече някой преборил дерматита,как?Но не временно,а постоянно 

# 1
  • Мнения: 295
Здравей, Марая75. Ние сме със същия проблем. Синът ми е на близо 3год. и от първата си годинка е с атопичен дерматит. Първо ходихме на Мустаков, който ни изписа всички възможни лекарства срещу алергия - Елоком, Елидел, Зиртек, Кларитин и т.н. Ефектът е временен и по-скоро се третира за момента, вместо да лекува. Пораженията по детето ще ги видим в бъдеще и се надявам да съм съумяла да използвам тези препарати разумно. После се роди дъщеричката ми, която сега е на 9 месеца. От раждането си е с дерматит. Кошмарно е да гледаш такова малко бебче с огромни сърбящи обриви! Въпреки всичко отказах да я лекувам с гореспоменатите лекарства и я мажех само с овлажнители - Стелатопия(Мустела), Атодерм, а отскоро и А-Дерма. Ефектът естествено е минимален. От 4 месеца се обърнах към една хомеопатка. Трябва да призная, че със сина ми направи чудеса. За 3 дни приемане на капки го отърва от грубата кожа със сърбеж. За съжаление трябва също да кажа, че с малката няма успех. Сменихме 15 вида капки, но така и не уцелваме точните. През това време Маги много зверски се изрина и се наложи да се върна отново към кортекостероидните препарати. Сега се стабилизираме. Да не говорим обаче за отложените имунизации, които много ме притесняват.

Това е от мен. Ще се радвам да обменим опит и информация.

# 2
  • София
  • Мнения: 20
Здрасти,направо незнам какво да мисля ние преживяхме текъв кошмар 5 месеца след установяваянето на болеста,че нямахме здраво място,хомеопатичката ми каза ,да  ъбера сили и да издържа,повярвайми сега незнам дали го бих изтърпяла ,но тогава успяхрно от тогава немога и да си помисля за второ дете от страх .Та успях да преодолеем този период ,даже както казах имахме и няколко месеца с нормална кожа,но сега пак сме с груба кожа и понякога се показват малки екземи,да по-добре сме ,но дали ще я излекуваме.Радвам се за малкия ,що се отнася за бебока ще не се отказвай от хомеопатията .Според теб това генетично ли е?Ако е така защо никой от нас не е бил болен от това?

# 3
  • Мнения: 5 531
Здравейте, и моите деца са с АД. При дъщеря ми е много по-тежък.Стигали сме до моменти на 30мин. рев от болки.И ние обиколихме много лекари, докато попаднеме на добър дерматолог.След близо 5м лечение нещата горе-долу се нормализираха, но все още излизат сухи и зачервени петна по-кожата.Ние се мажеме с Липобаза за овлажняване на кожата, и най-различни кортикостероидни кремове при рецидив.Но и моите наблюдения са че ефекта е временен.От 2 седмици баткото ходи на градина и отново се появ иха грозните и сърбящи петна. Cry

Общи условия

Активация на акаунт