Фурна с пиролитично почистване

  • 34 970
  • 24
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Има ли някой такава? До колко си заслужава парите такава фурна? И кои фурни имат тази функция, конкретни модели, ако може. А също така какво значи водно почистване на фурната? Върши ли добра работа. Какво е EkoClean Емайл ? Изобщо каквото знаете по въпроса ще се радвам да споделите или да дадете линк, къде да прочета. Търсих в Гугъл, обаче ми излизат само предложения за продажби на такива фурни, но не и обяснение кое какво е.
Също така какво е термосонда? Това , което си мисля ли е- отчита кога вътрешността на месото е изпечено и прекратява програмата?
Искам да си взема хубава фурна с екстри. Пък и ако може да е под 1000 лв направо ще е чудно. Grinning За сега съм си харесала АЕГ, Горение и Бош . Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 22 530
Аз имах такава.Пиролизата е само-почистваща функция,при която фурната се нагрява до 500 градуса.Тогава всички мазнини изгарят и стават на пепел.После минаваш само с влажен парцал,за да ги махнеш и готово.Но програмата е дълга,повече от час и фурната отделя много топлина.Зимата е ок,но лятото...жега.Моята фурна беше на Гагенау/не са известни в БГ и са скъпи/http://www.gaggenau.com/ShowCountries.doЕко клиин емайл имам в сегашната си печка.Почиства се лесно с препарат,не задържа много мазнини.Панелите се свалят,за да се мият лесно.Термосондата отчита температурата на месото.Тоест температурата на фурната може да е много висока,а тази във вътрешността на месото ниска.Така то ще изгори отвън,а ще е сурово вътре.Чрез сондата регулираш програмата за печене.Но моята никога не съм я ползвала и не знам какви други екстри има.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Благодаря Деси-мама. А каква е твоята фурна? Много ми харесват Горене, но те май нямат с пиролитично почистване. И затова питах и за Еко клийн . Значи и той лесно се почиства. Сегашната ми печка-обикновена Индезит. Направо се проби ламарината от препаратите, да я търкам. А не е много стара. Замислям смяна на кухнята и съответно искам много добра фурна. Там не съм склонна да правя компромис, по-добре по-евтин плот и по-малко аксесоари, но по-скъпа фурна.

# 3
  • Мнения: 22 530
Благодаря Деси-мама. А каква е твоята фурна? Много ми харесват Горене, но те май нямат с пиролитично почистване. И затова питах и за Еко клийн . Значи и той лесно се почиства. Сегашната ми печка-обикновена Индезит. Направо се проби ламарината от препаратите, да я търкам. А не е много стара. Замислям смяна на кухнята и съответно искам много добра фурна. Там не съм склонна да правя компромис, по-добре по-евтин плот и по-малко аксесоари, но по-скъпа фурна.
Има още една самопочистваща се функция,тази с водата,за която си писала,но нямам идея как става.Аристон преди имаха такава самопочистваща фурна,но нямам информация оттогава

# 4
  • Мнения: 22 530
Сегашната ми е Сименс,с еко клийн емайл и свалящи се панели.Но пиролизата си е по-удобна,както и да го погледнеш.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ясно, ще настоявам за пиролитична тогава. Мъжът ми много ще се зарадва на стойността и. Laughing

# 6
  • Мнения: 22 530
Ясно, ще настоявам за пиролитична тогава. Мъжът ми много ще се зарадва на стойността и. Laughing
Да доста са скъпи.Провери за водното почистване,мисля че е ефикасно и май не толкова финансово-емко. Crazy

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
На сайта на Горение намерих инфо за водното почистване. Просто наливаш вода в тавичка и пускаш на долен реотан за половин час. Нищо особено. После този Еко клийн емайл се овлажнява от парата и се почиства лесно. Не ми звучи кой знае колко надеждно.

# 8
  • Мнения: 1 418
Моята е на Горение и е със свалящи панели за лесно почистване.Има и термосонда,която и аз още не съм използвала,щото не се въртя много в кухнята.Около 1000лв. е.Тези с пиролиза са на Розиер(ако така се чете).Една приятелка има такава печка и е много доволна.Цялата печка и струваше 1600лв.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
То и други марки има с пиролиза. А какъв е моделът на твоята фурна, можеш ли да я покажеш? Какво точно и се сваля и това,което се сваля събира ли се в съдомиялната? Ама че се изкалпазаних- нищо не ми се търка на ръка вече. Laughing
Това с термосондата си мисля, че ще е много удобно при печене на коледната пуйка. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 449
Мойта е на АЕГ с пиролиза. Имам я от 6-7 месеца, но още не съм включвала тази екстра, просто защото няма нужда все още - покритието се почиства съвсем лесно с влажна кърпа след употреба. Сравнявайки я с Аристона си - АЕГ е на по-качествено равнище. Външното покритие е алумин - няма никакви следи от пръсти, за разлика от иноксовия ми хладилник - просто идеален за работа на криминалисти  Twisted Evil Термоиглата също не съм ползвала още. Но дизайна просто няма грешка! Ето тази е http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012478

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Точно тази си харесах. И затова пуснах темата, дали си заслужава парите? Видях я вчера на живо в Технополис. Но и на Горене ми харесва дизайна, ама нямат с пиролиза фурни, само водно почистване. А докато се чудех, АЕГ-то го вдихнаха със 100 лв. Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 1 449
Еее.... това е кофти, наистина... Аз пък като си взимах техниката, нямаха котлони на АЕГ с фасет Sad За да се върже с алуминия на фурната пък се наложи да си купя котлоните от дизайнерската им серия с ал.лайсна. Като ми изнасяха миялната, се оказа че е последната такава в Техномаркет, след няколко дни пак бяха изкарали - с една разлика че тази  миална беше с 3 перки, а моята с две. Така и не знам дали не са ме минали. Така че внимавай с коварните продавачи в Техномаркет! Laughing

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Благодаря за предупреждението. Аз и без това консултантите там ги недолюбвам. Като отидох да си купувам сушилнята и миялната се оказах по-подготвена от тях. Не можаха да ми отговорят смислено, на въпросите, които ме интересуваха. Добре, че от тук, от форума бях попрочела някои неща. #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 449
 Laughing И аз спорих с тях относно това какви са моделите на АЕГ в каталога. За някои  допълнителни опции изобщо не буха чували... Успех с покупката и като вземеш фурна, да се похвалиш!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт