Въпрос за паркета и яхтения лак към знаещи и ремонтиращи.

  • 12 857
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
Казаха ни, че яхтения лак вече не се използвал за паркет, защото бил канцерогенен. От фирмата, която ще цилки, обаче, казват, че няма нищо такова, яхтения лак запечатвал най-добре. Някой чувал ли е нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Яхтеният лак, действително е един от най-здравите и износоустойчиви. Относно това дали е карцерогенен, не се притеснявай тъй като е вреден при вдишване и то само докато полимеризира /т.е. втвърди/, а това става бързо / в рамките на 24ч./. Все пак докато се лакира паркета не се навъртайте много около майстора. Желая ти успех

# 2
  • Мнения: 492
Съвет от мен - недей!Преди 5-6 години мазахме паркета с яхтен лак - тогава беше хит!Изобщо не съм доволна.Не е устойчив на драскане от мебели.Целият ни паркет е надран.Този лак е подходящ за външна употреба, където ще предпазва от вода.А ти все пак лакираш под, а не басеин.

# 3
  • Мнения: 229
Слагахме паркет пролетта и майстора ни каза така - какъвто и лак да сложиш рано или късно ще се надраска. Няма такова нещо вълшебно, което да не се драска от мебелите. На нас ни предложиха два вида лак - матов или лъскав, и двата вида са паркетни лакове. Лака засъхна в рамките на няколко часа, без да мирише кой знае колко.

# 4
  • Мнения: 51
Тези дни ще ни лакират паркета, по препоръка на майстора, който го реди купихме някакъв италиански лак, двукомпонентен "Куик сатен", бързо съхнел, има го и с блясък и по-матов.

# 5
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ние циклихме преди 3 г. и нашите майстори ни препоръчаха 'Маршал'.Много съм доволна,защото още лъска като нов.Изглежда сякаш току-що съм го полирала(или поне избърсала),а повярвай, въобще не е така.Минаха го само два пъти(паркета де),а с обикновен лак ти трябват най-малко 4 пъти.  newsm10

# 6
  • Мнения: 2 784
Ние циклихме преди 3 г. и нашите майстори ни препоръчаха 'Маршал'.Много съм доволна,защото още лъска като нов.Изглежда сякаш току-що съм го полирала(или поне избърсала),а повярвай, въобще не е така.Минаха го само два пъти(паркета де),а с обикновен лак ти трябват най-малко 4 пъти.  newsm10
Този "Маршал" яхтен лак ли е или паркетен? И как му е цената спрямо другите?

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Ако ще си лакираш паркета, си вземи качествен лак за паркет. Ако ще си лакираш яхтата си вземи лак за яхти.
И нас ни подведоха с яхтения и изобщо не съм доволна Close

# 8
  • Мнения: 15 196
Изобщо не лакирай с яхтен лак паркет, просто той не е за това. У нас лакираха с някакъв двукомпонентен, италиански, матов. Мирише гадно и съхне бавно, но стана супер. Има и други лакове за паркет - екологично чисти, немиришещи, бързосъхнещи и т.н. Просто провери в магазините и там ще ти дадът отговор.

# 9
  • Мнения: 6 039
Ние циклихме преди 3 г. и нашите майстори ни препоръчаха 'Маршал'.Много съм доволна,защото още лъска като нов.Изглежда сякаш току-що съм го полирала(или поне избърсала),а повярвай, въобще не е така.Минаха го само два пъти(паркета де),а с обикновен лак ти трябват най-малко 4 пъти.  newsm10
Този "Маршал" яхтен лак ли е или паркетен? И как му е цената спрямо другите?


Маршал или Маrshall си е турска фирма за бои и лакове на всетовния концерн Akzo Nobel
използваме много и боите и лаковете
на добра цена са и са качествени
цяла Турция с това работят

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж тук:
http://www.orgachim.bg/index.php?location=products13&pid=93&start=0
http://www.orgachim.bg/index.php?location=products11&pid=196&start=0
http://www.orgachim.bg/index.php?location=products13&pid=92&start=0

имат и технически характеристики и лист за безопасност , пък можерш и да драснеш един мейл на фирмата

Аз лично бих избрала последния

# 11
  • Мнения: 2 784
Мерси за отговорите. Паркетен ще е . Grinning

# 12
  • в къщи
  • Мнения: 467
sori,чак сега видях,че питаш за 'Маршал'-а.Турски е,да,и беше 5л.-50лв.,но сега може да е по-скъпо.

# 13
  • Мнения: 818
Ако ще си лакираш паркета, си вземи качествен лак за паркет. Ако ще си лакираш яхтата си вземи лак за яхти.
И нас ни подведоха с яхтения и изобщо не съм доволна Close

 PeaceЯхтеният в Бг е менте.Аз си лакирах терасата/нали живея на брега на морето,та да я предпазя от влагата де/,но след една година вече почти нищо не е останало от него.Напука се,излющи се.Едва ли лакират яхтите с такьв,имат си някакьв по-специален,а на нас ни льжат,че видите ли този е яхтен.Иначе вьтрешните ми врати лакирани с яхтен издьржат около 4 години льскат и се бьршат лесно.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
яхтеният лак на БГ фирмите си е абсолютно менте. Истинският яхтен лак, с който собствениците на лодки мажат любимите си играчки е необосновано скъп за прилагане в домашни цели. Той си има специални начини на полагане (в зависимост от целта и типа), условия на полагане и пр.
И този яхтен лак наистина е направен за тежки атмосферни условия (основно-вятър, сол, топло-студено...) и има, обаче съответната гаранция и живот-не е вечен.

Общи условия

Активация на акаунт