Диария?

  • 1 144
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте!
От няколко дни акаме по веднъж на ден, но е страшно водно и с малко слуз...цвета си е както преди - тъмно жълтеникав. На кърма сме и до сега нищо, че акаше така не даваше признаци да й има нещо или да не е нахранена, но днес много плаче - даже не ми иска цицата от рев. Педиатърката ми каза да й дам лечебна хумана и чай от шипки...Някой имал ли е подобен проблем и как се справихте...Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 942
И ние сме били така,но не съм давала лечебна хумана и чай от шипки.Особено чайчета Naughtyнали сме само на кърма.Нас ни оправя Панадола за ден два и сме на "крака" Simple Smile

# 2
  • Мнения: 532
Според мен лечебната Хумана не е много добро решение - съдържа ябълки, банани и мляко.

1. плодови киселини, 2. хистамини, 3. крави белтък - твърде недобре за малко бебе. Пък и това си е захранване !!!!! Какво захранване, когато храносмилателната система на бебето не е добре, и то захранване при толкова малко бебе, съвсем ще стане беля.

Шипковият чай е добра идея, но да се пие от кърмачката. Препоръчвам плод шипка, а не пакетче.

На бебето само кърма.

Можеш да опиташ ти една диета и да видиш дали ще подейства добре на бебе. Тя е за майки кърмачки на бебета, които проявяват алергии, вкл. и диарийни, но действа добре и за подрискани бебета.

Опитай се да я спазваш една седмица и според мен ще има добър ефект.

Диета с изключване на:

1. Мляко и млечни продукти - прясно /най-мощно/, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.

Какво да ядеш ...Най-хипоалергенни меса са - заешко, пуешко, нетлъсто свинско, пилешко - в този ред. Яхнийки, печено с с картофи, лук, моркови, чушки, ориз. И пресни плодове и зеленчуци, които не са в забранения списък.

Ще се оправите!

Само да добавя, че много често при разстройства има и слуз в акито. Тя идва от дебелото черво. Като се оправи разстройството всичко се нормализира.

# 3
  • София
  • Мнения: 277
толкова много ви благодаря за отговорите...така като гледам диетата е възможно аз да съм си причинила на детенце това неудобство, защото аз пия мляко и ям ядки заради лактацията, но...СПИРАМ!а за захранване и дума да не става..точно затова пуснах темичка, защото и на мен лечебна хумана си ми звучи точно като захранване - решила съм живот и здраве да почнем със захранването на Коледа...тъкмо ще сме на 6 месеца Laughing
много ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт