Колко време изтрайват каучуковите и силиконовите биберони?

  • 528
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
  Питам, защото каучуковата ни биба-залъгалка, която ползваме 3месеца взе да полепва повече влакънца и май е време да я сменяме.  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 1 884
Силиконовите по принцип са по-трайни и по- хубави - поне според мен. Нормално е сега когато бебето е малко да ги сменящ по - честичко, още повече и че се преваряват, а това допълнително скапва биберона по-бързо. Макар, че като се замисля, като поникнат зъбките заминават още по-бързо Laughing.

# 2
  • Мнения: 1 259
Силикона стига бебчето да го приема е по-доброто решение Peace

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
време е да ги сменяш....дори заради дупчиците.........

# 4
  • Мнения: 432
Силикон е по-добре.Каучуковата биба за 1-2 мес е за подмяна

# 5
  • Мнения: 942
Силиконовите по принцип са по-трайни и по- хубави - поне според мен. Нормално е сега когато бебето е малко да ги сменящ по - честичко, още повече и че се преваряват, а това допълнително скапва биберона по-бързо. Макар, че като се замисля, като поникнат зъбките заминават още по-бързо Laughing.
Peace И аз мисля че е хубаво да се подменят на известно време.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дори да избереш силиконова, според мен на 3 месеца трябва да се сменя........макар,че каучука е по- добрия вариант

# 7
  • Мнения: 992
и каучуков и силиконов все трябва да се сменя на 2-3 месеца максимум, но мен каучука ме дразни защото много бързо се скапва и изглежда сякаш година е ползван, ние сме с силиконов

# 8
  • Мнения: 125
на опаковката на авентските биби пишеше да се подменят на 4 седмици май  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 427
Аз преди малко тъкмо гледах сайта на MisterBaby и попаднах точно на това,че силиконовите не се препоръчват за ползване от по големи деца,тъй като не са толкова еластични колкото каучуковите и могат да се изронят лесно от зъбките и частици силикон от биберона да се погълнат.Каучука е по-нетраен,особенно при срерилизация лесно запчва да лепне,но все пак е натурален и аз честно казано предочитам да сменям често,отколкото да давам силикони(естественно,ако не са налични алергични реакции към продукта).Нещо съм предубедена към силикона,но това е лично мнение Peace.

# 10
  • Мнения: 3 932
Ние си изкарахме отначало докрай със силиконова залъгалка, няам оплаквания, със сигурност това е по-трайният материал, а за изронване и отделяне на частици-нямам подобни наблюдения..

Общи условия

Активация на акаунт