Шампоан

  • 3 462
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Мамчета, от кога се започва да се мие главата на бебето с шампоан и колко често (дребосъчето е вече почти на месец, а никога не сме сапунисвали главичката). И още един ОГРОМЕН проблем имам: Как изплаквате главичката за да не влезе вода в ушичките?

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 18:09 от Редактор*

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Как може да не сте мили главата още?!?!
Мие се от първия ден!!!!!И всеки ден,поне до 6-тия месец.На бебето му е приятно.Ти да не слушаш някоя баба???????????????
  Аз ползвам шампоан на Бюбхен.Изплаквам главата,като едната ръка я слагам над очите,а с другата загребвам от ваната и поливам.След като извадим бебето от ваната,единия го държи,а другия с един полива чиста вода и го плакнем тотално от сапуна.

# 2
  • Мнения: 3 926
Главата се мие от първия ден!!!!! А за ушичките, ако чак толкова не можеш да го опазиш с ръка, продават специални гумени шапчици или по-скоро козирки които предпазват ушетата и очетата, а главичката е гола за чипкане. Такива имаше в магазин Малечко тук до нас в Борово.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 302
Че главата на бебка я мием от първия път който я къпахме във ванна, около 7-8ия ден след като и падна пъпчето... А цял месец да не и се мие... представи си ти да не си измиеш главата цял месец  Thinking
Ползвам шампоана на Клоран.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ние пък му мием главата с бебешки сапун веднъж седмично. Иначе го къпем всяка вечер, но телцето и главичката само с водичка. Каката, преди като беше бебе, педиатърката беше казала, че до 6 месечна възраст бебетата нямало нужда да им се мие главата с шампоан или сапун, но ние пак така я миехме веднъж седмично.

# 5
  • Мнения: 390
Е не е да ме я мием въобще. Мием я само с водичка всяка вечер, а до скоро и с яйце (е на сега,  убийте ме с камъни, ама не можах да се противя повече на бабите и прабабите)

# 6
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: 2 в 1
Е не е да ме я мием въобще. Мием я само с водичка всяка вечер, а до скоро и с яйце (е на сега,  убийте ме с камъни, ама не можах да се противя повече на бабите и прабабите)

Докато се оставяш някой да ти пълни главата с глупости, няма да видиш мира  Wink  

Ерика, като профилактика срещу коричките по главата се препоръчва главата до 6 месеца да се мие всеки ден. Но ако нямате може и по-рядко Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 206
Цитат на: 2 в 1
Е не е да ме я мием въобще. Мием я само с водичка всяка вечер, а до скоро и с яйце (е на сега,  убийте ме с камъни, ама не можах да се противя повече на бабите и прабабите)

С камъни няма кой да те убие, но можеш да кажеш на бабите и прабабите, че те са ползвали яйце, защото тогава е нямало бебешки шампоани и въобще бебешка козметика. #Splat  doh

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: 2 в 1
Мамчета, от кога се започва да се мие главата на бебето с шампоан и колко често (дребосъчето е вече почти на месец, а никога не сме сапунисвали главичката). И още един ОГРОМЕН проблем имам: Как изплаквате главичката за да не влезе вода в ушичките?

аз с шампоан го къпя от първият ден, в които си доидохме. Използвахме на чико. Главичката я изплакваш леко отзад напред .
 А с яйце да мия главата....имах такова предложение ама аз омлет ли ще му правя на главата на детето, я бабите да си сложат по едно яйце нас главата и да си се мият с него щом толкова много знаят...

# 9
  • Мнения: 6 243
Косата я мием откак сме си вкъщи с шампоан Джонсън, а в родилното я миха поне три пъти (не знам с какво), защото беба се роди с много дълга и съответно мазна коса и акушерките се забавляваха да й правят прически.

Общо взето мия й косата както си мия моята и вода й влиза и в ушите, и в очите, ама на нея не й прави впечатление. Ушите ги подсушавам после с  тампонче памук.

# 10
На Авент.Доволна съм за сега.

# 11
  • Мнения: 46 492
С шампоан я мием от самото начало, но не всеки ден. Бебето къпем през ден, главата или през ден или пропускаме на някое къпане. Хубаво е да не слагаш шампоана директно върху главата, а да е смесен с малко водичка. Горната част на главата изплаквам, когато бебето е още легнало, а като го вдигнем за изплакване, отмивам и задната част. Не е имало проблем.
Яйцето - с нищо не помага, но може да му докара алергия, не мисля, че си заслужава да рискуваш здравето на бебето, само защото бабите те натискат, ти си майката, ти решаваш, не те. Кожата на бебето е много нежна и работи от рода на сол, яйца и т.н. са много опасни, но ти си знаеш най-добре!

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И какво ще му стане ако влезе вода в ушите? И нали не се излива директно там? Аз имам 2 деца и досега не им е влязла вода в ушите при кьпане. А това с яйцето за прьв пьт го чувам. Алекс отначало редовно си гьлташе по малко вода докато го изплаквах, но вече свикна и сега затваря устата и очите. Ние все още се кьпем всяка вечер. То батко му че е на 8г. ако не се изкьпе не може да заспи, та камо ли бебето.  bath1

# 13
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Ние също се къпем с главичката всяка вечер. Но аз вече използвам бръснарски сапун, щото направихме алергична реакция срещу сапуна на Нивея и сега искам да мине малко време преди да почна пак с някаква козметика (напр. Бюбхен или Клоран)
Къпи си детенеце спокойно, нищо няма да му стане от водата. Аз не пазя Симона като и поливам главата - тя сама си затваря очите и седи с изправена глава, щото да не й влезе вода в ушите.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: nad_tab
Цитат на: 2 в 1
Е не е да ме я мием въобще. Мием я само с водичка всяка вечер, а до скоро и с яйце (е на сега,  убийте ме с камъни, ама не можах да се противя повече на бабите и прабабите)

Докато се оставяш някой да ти пълни главата с глупости, няма да видиш мира  Wink  

Ерика, като профилактика срещу коричките по главата се препоръчва главата до 6 месеца да се мие всеки ден. Но ако нямате може и по-рядко Simple Smile


Ами по главата няма корички, но целите му вежди са в такива!  Shocked  При Гергана беше обратното- на главата имаше, на веждите- не...

Общи условия

Активация на акаунт