Може ли да давам вече на бебето си цитросов сок

  • 5 793
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 596
Мами, можете ли да ми отговорите на въпроса дали мога вече да давем на бебето си сок от цитросови плодове. Например, сега има мандарини?

# 1
  • Мнения: 2 000
Рано е още. Аз на моя му давам само банани от цитрусовите, а за другите знам, че трябва бебето да е поне на година.

# 2
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Катя (Сливен)
Рано е още. Аз на моя му давам само банани от цитрусовите, а за другите знам, че трябва бебето да е поне на година.

Бананите цитрусови плодове ли са???

# 3
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Bisi
Мами, можете ли да ми отговорите на въпроса дали мога вече да давем на бебето си сок от цитросови плодове. Например, сега има мандарини?

Мисля, че ви е още раничко, макар че според педиатърката ни имало някакви нови изследвания, според които цитрусите не били така алергизиращи както се е смятало преди. Въпреки това, аз не бих дала преди годинка...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: cheta
Цитат на: Катя (Сливен)
Рано е още. Аз на моя му давам само банани от цитрусовите, а за другите знам, че трябва бебето да е поне на година.

Бананите цитрусови плодове ли са???

да

# 5
  • Мнения: 210
Както всяко нещо свързано с бебоците и за соковете има различни теории. Твое е решението коя ще предпочетеш. Аз на дъщеря ми започнах да и давам портокали и мандарини като стана на 10 месеца и тя ги прие добре. Според доктор Спок обаче захранването със сок става със сок от портокали и моята майка така е правила и не е имало някакви проблеми. Има теория че плодовете които не растат на територията на страната от където си не са ценни за теб. Тоест ние изобщо не трябва да ядем портокали, защото те не са подходящи за нашия организъм. Това за мен е глупаво, но ......
Вярно е че сега има малко разнообразие от плодове но има хубави сокове на пазара така че може да изчакаш с даването на цитросови плодове. За бананите няма проблем те са много хранителни.

# 6
  • Мнения: 2 596
Благодаря момичета.
Аз му пасирам банани от преди месец и той си изяжда по цял банан и после пак цока от мен. На за цитросовите плодове не знаех, че чак след годинката може да му давам. Вие ми дадохте много ценни съвети. Благодаря. Спомням си, че му дадох и малко лимон преди месец, но само към 5 гр. сложих в сока при морковите и нямаше реакция.

# 7
  • Мнения: 1 517
Вчера за първи път Ники опита сок от мандарини още няколко дни и ще му дам и портокал

# 8
  • Мнения: 2 000
Цитат на: cheta

Бананите цитрусови плодове ли са???


Аууу, грешката е моя Embarassed   Сега питах мъжо и той каза, че не са. Леле, как съм живяла цели 27 години в заблуждение     ooooh!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз давам по 60мл. сок от мандарини и мисля да му дам и киви, досега алергия няма. Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 3 334
Аз давах малко сок от мандарини и портокали.Знаех,че е рано,но не съм прекалявала-просто исках малката да пробва.Хареса й!Нямаме засега проблем-вече 2-ра седмица откато го давах!

# 11
  • Мнения: 6 315
Бананите не са цитрусови лодове. За тези, които разбират английски цитрус е:

Any of various evergreen, usually spiny shrubs or trees of the genus Citrus, such as the grapefruit, lemon, or orange, native to southern and southeast Asia, having leathery, aromatic, unifoliolate compound leaves and widely cultivated for their juicy edible fruits that have a leathery aromatic rind.

Иначе аз лично не мисля да дам на бебето цитрусов плод преди 1 година.

# 12
  • Мнения: 4 414
изборът си е твой...моят опит е следния:
не съм давала на Ния сок от цитруси, обаче бях болна тия дни и ядох много мандарини/още се кърмим/...дупето на беба се обрина и спрях да ги ям...освен това аз имам алергия от киви...така че смятам да изчакам до 1 год., въпреки новите изследвания за цитрусите:wink:

# 13
GP-то ми разреши от 3тия месец да му давам сок от цитруси и аз изпаднах в тих ужас.Поразпитах мамите и масово беше мнението,4е му е много рано...Или в най-добрия слу4ай отговорът беше:"може,ама разреден с вода 1:1.
Аз оба4е за свое успокоение из4аках до към 10ия месец и 4ак тогава по4нах да му давам.
А за бананите-по4на ги от 4тия месец,пасирани,като следобена закуска и след това му давах кърмичка да си дояде!

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: irena petkova
Аз давам по 60мл. сок от мандарини и мисля да му дам и киви, досега алергия няма. Stuck Out Tongue

Внимавай с кивито все пак...много често дава реакция.

Общи условия

Активация на акаунт