Мога ли да давам вече мед?

  • 1 926
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Станиславски е на почти година и 7 месеца-досега съм вкарвала мноого внимателно храните, за мед дотука не смеех. Но предвид факта, че много обича чай-се сетих-даливечемога да започвам да давам мед? И в какво количество?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
След годинката, заради ботулизма........някои го дават и чак след 2 или 3 , защото се води алерген

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз дадох когато Иво беше почти на 3.

Ето нЕкои други отговори по въпроса:
МЕД:
За меда
От кога мед?
Давате ли на децата си мед?

# 3
  • Мнения: 7 640
аз смятам да изчакам след 2 годишна възраст

# 4
  • Мнения: 3 042
Не съм давала още мед на Злати. Смятам да изчакам до 3г.

# 5
  • Мнения: 5 790
Не съм давала още мед на Злати. Смятам да изчакам до 3г.

И аз така смятам да постъпя.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
аз пък мед почнах да давам от втория месец, по съвсем малко в сокчето, защото имаше запек заради адаптираното мляко  Wink не съм имала проблеми с консумацията на меда, никакви отрицателни реакции Party

# 7
  • Мнения: 742
Аз също още не съм давала Naughty С Wink изключение на кръщенето, но тя тогава не искаше да го изяде и попа само и намаза устата(мисля, че не се брои). Мисля да пробвам около 3-та година.

# 8
  • Мнения: 6 390
и аз все още не съм давала... незнам до кога  Rolling Eyes
 А как мислиш да го даваш, на филийка или как  Thinking

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз пък мед почнах да давам от втория месец, по съвсем малко в сокчето, защото имаше запек заради адаптираното мляко  Wink не съм имала проблеми с консумацията на меда, никакви отрицателни реакции Party


Може и да няма реакция, но защо трябва да се рискува........ако детето беше развило ботулизъм......

Ето малко за тази болест от Гуглето :

Деца с ботулизъм изглеждат летаргични, хранят се лошо, имат запек, реват немощно и слабо и имат лош мускулен тонус. Това са все признаци на мускулна парализа, предизвикана от ботулиновия токсин. Оставени нелекувани тези симптоми прогресират в парализа на ръцете, краката, тялото и дихателните мускули. При хранително обусловения ботулизъм симптомите обикновено започват около 18 до 36 часа след приемане на контаминирана храна, но могат да се появят и след 6 часа, както и след 10 дни.Тежките нарушения на дихателната дейност и парализата може да изискват поставяне на пациента на изкуствено дишане за няколко седмици, плюс интензивни медицински грижи и обслужване. След няколко седмици парализата постепенно се развива към подобрение....Ботулизмът може да доведе до смърт в резултат на дихателна недостатъчност.Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Същият е безопасен за хора над 1 година и повече.


 Лечението се провежда в инфекциозно болнично заведение. То започва със стомашна промивка и инжектиране на специфичен противоботулинов серум. Прилагат се широкоспектърни антибиотици, витамини, вливания на глюкозо-солеви разтвори. В тежки случаи болните се включват на командно апаратно дишане.

Особено грижливо лечение изисква енцефалитната форма на болестта. Тогава допълнително се прилагат кислород, седативни и хипнотични средства, противогърчави и невролептични препарати.

Прогнозата при по-леките форми на болестта е добра. При по-тежките форми тя е сериозна. При засягане на дихателната мускулатура и развитие на енцефалит с увреждане на мозъчния ствол /вкл. парализа на дихателния и сърдечния център/ прогнозата е абсолютно неблагоприятна.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
ами да ти кажа честно, без да се оправдавам и без да споря, никой нищо не ми е казал за това, включително и педиатърката  #Cussing out а уж се мисля за умна и разсъдителна  Embarassed сега направо ми настръхват косите като го чета това за ботулизма #Crazy то верно че не е задължително да се случи нещо такова, ама все пак... рискът си съществува. виж, за второто вече ще знам  Wink

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
По-добре е да не даваш-след още 1-2 години , може. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз мисля, че е добре да поизчакаш да навърши поне 2 г.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз смятам да въведа меда след третата годинка Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
След, като направи годинката започнах да правя попарата с мед, вместо със захар  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт