"Къде сбъркахме"

  • 1 644
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
Това е фразата от онза реклама на Спрайт, където родители хипари гледат изумени сина си, който изглежда безупречно и родители интелектуалци, потресени от хипарливия вид на сина си.  В последно време и аз все това се питам, след 4 месеца ще навърши 8г, ако сега не мога да се справя, какво ще правим в пубертета!? Сина ми...схватливо дете, памет отлична, няма проблеми с училището, да изостава или да не се справя...обаче...спори за всичко, ако кажа иди и гледай ТВ ще ме спори "защо", ако кажа не гледай , пак ще спори.. Това мога да преглътна. Концентрацията му е до 15 минути, след това край, започва едно почесване, едно страдание колко е изтощен..и т.н.  Днес беше на рожден ден, като го взехме каза че всичко е било много интересно, че тортата била разкошна (да се разберяла от къде е купена), абе кеф! Да , ама сега ми се обади майката на рожденника да ми каже, че отказвал да участва в организираните игри, искал да прави друго, хранел се бързо и се оригвал! Е това ме срази! Жената ми е близка, не го прави с лошо чувство, а с идеята да съм информирана за поведението му. Предполагам, че си е позволил подобно поведение, защото и той не я чувства чужда, ама въпреки това! Просто не знам какво да си мисля, а и как да се справя!? Ние сме нормално семейство, храним се прилично, държим се прилично...контактите ни са с културни хора. КЪде бъркаме?! Как да се справя?! Чета непрекъснато разни психолози какво ни съветват, не спирам да обяснявам и разговарям , при това гледам да не дотягам!  Сега какво, да го накажа ли някак си за днешния ден или да говоря...ох..Ситуацията е още по-интересна, защото на вид е като 11 годишен и хората очакват друг вид поведение, а то....Приемам съвети и разсъждения!  ooooh!

# 1
  • Мнения: 843
 Споделям само моят опит
Моят син е вече на 20.  и съм приключила с опитите за намеса..
   Ако бях завела моят син на психолог или детски психиатър тогаваа.---   вероятно нямаше да си зареже бъдещето. !х Нямаше да си зареже и образованиеуто.
        опитай  Praynig  Има добри психолозии.  Още можеш да направиш нещо. Hug
      Може да има и дреги начини.. но поне аз не знаам..

# 2
  • Мнения: 3 740
Защо не поговориш с него за поведението му - какви са причините, какви са мотивите му, на кого се е опитвал да направи впечатление... Може би това е бил начин да привлече нечие внимание, може би е протестирал срещу нещо. Не бързай с изводите, преди да чуеш и неговата част от истината.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако мислиш, че има нещо много притеснително в поведението му в редовен аспект- обърни се към специалист, ако смяташ, че е инцидентно- обсъди го с детето. Аз цял живот живея "наобратно"/тоест мотивира ме "не-то"/ и нищо си ми няма, само на мама и тате не им беше лесно Grinning!

# 4
  • Мнения: 1 220
Найка, мерси за съвета!
Цвета, говооря, не спирам! Всеки ден обсъждаме различни неща, няма да се откажа  и утре ще говорим за поведението му!
Катюша, знам го този момент, аз също като дете имах проблем с "не"то, ама аз не забранявам , аз обяснявам защо не е удобно сега , в този момент! Давам възможност за обсъждане!
Благодаря ви за отговорите!
Nevdi, целувки!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Като че ли не вижда смисъл в нещата........все му е едно как се държи, какво прави, какво говори.......какво си мислят за него...така ли.........
може да му е скучно.......има ли си занимание- спорт, музика........компания.........Запиши го на спорт.......при всички случаи ще помогне

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
nadq, от всичко казано - проблем не виждам аз.

Хубаво е да спори, естествено е да не се концентрира за повече от 15 мин. Колкото ти си по-загрижена, той явно толкова гледа да те 'загрижи' един вид внимание си печели явно Wink Кажи му - Оправяй се сам. Няма да обяснявам повече задачи, щом те отегчавам. Да видиш как сам ще доприпка след първата слаба оценка.

Оригвал се и какво? Аз също се оригвам. Пробвай и ти. Пийни нещо газирано и се оригни няколко пъти пред него у дома. Веднага ще му стане безинтересно да го прави той....Егати и скучното нещо, щом майка му го прави  Mr. Green

Не е длъжен да играе с другите. Може да е индивидуалист.

Я гледай по-леко на нещата. Никъде не бъркате, освен, че ти се притесняваш  Laughing При това ако не правиш грешки ще си толкова идеална, че неминуемо ще му създадеш проблеми на детето в бъдеще.  Naughty

# 7
  • Мнения: 465
nadq, от всичко казано - проблем не виждам аз.
Я гледай по-леко на нещата. Никъде не бъркате, освен, че ти се притесняваш  Laughing При това ако не правиш грешки ще си толкова идеална, че неминуемо ще му създадеш проблеми на детето в бъдеще.  Naughty
Напълно подкрепям това мнение, с опита си на моят 10г.син Peace

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Някак си нормално ми се струва момче на 8 години да се оригва на детски рожден ден. Радвай се, че не е пърдял  Mr. Green Ми това са радостите на подрастващите мъже.
Иса много хубаво го е казала.  Peace

# 9
  • Мнения: 25 550
А поразпита ли как са се държали другите деца? И какъв е бил съставът им? Ако компанията е била смесена, не забравяйте, че малките ни момченца, независимо от изказванията им, мрат да направят впечатление на момичетата. И това е един от начините - да се държи предизвикателно, да прави подобни простотии и т.н. - все начини да се отличи от групата.  Wink
Пак се радвай, че не отишъл да малтретира някое момиченце като израз на любов!  Mr. Green Laughing
Всяка година се заканвам да не позволявам синът ми да си празнува рождения ден вкъщи и всяка година отстъпвам на молбите му. Не мога да ви опиша как се държат иначе така възпитаните ни деца, когато се съберат заедно!  ooooh! Оригванията и вулгаризмите са най-малкото нещо. За голям мой ужас сред приятелите му е разпространен навикът в подобни моменти да се боричкат и бабаитстват, с цел да се докарат пред момичетата. Колкото повече момичетата пищят, толкова по-ентусиазирани са момчетата! В стаята му става мазало - храна, напитки, деца - всичко това е една купчина на пода...   #Crazy А отстрани госпожиците пищят възторжено!  Flutter
Стискам зъби и чакам да го изживеят. Но като се замисля тогава пък какво ме чака...  ooooh! Cry

# 10
  • Мнения: 15 136
А неговите приятелчета как се държат? Забелязала съм, че децата едно от друго копират модел на поведение и в повечето случаи не добрите му страни.
По отношение на споровете - аз лично обяснявам, след като продължава се "съгласявам" и те сами си поема последствията, в повечето случаи 15 мин. са достатъчни да се убедят в грешките си. Избягвам да се противопоставям директно и категорично, както и да налагам исканията и мненията си, защото отпора е много силен.

# 11
  • Мнения: 1 383
Синът ми е на 6 и откак го помня, все е наопаки. Ако види детски празник го заобикаля отдалече. Ако на детски рожден ден има аниматор се скатава докато не си тръгне. Обича да играе непринудено с децата - да викат , да беснеят. Аз го приемам за нормално, индивидуалист е човекът. Мрази да го манипулират. Иначе, сериозни занимания приема с охота, взема участие в детската градина, обича да ходи на английски.
А за оригването - не знам защо ти и приятелката ти го приемате за скандално. Такива неща са нормални за момчетата. Ами ако му е било скучно и се е опитвал да разчупи обстановката?

# 12
  • Мнения: 1 220
 Благодаря ви много! За мен е важно да си "сверявам часовника"!
Той обясни, как всички се оригвали, били са само 5 момчета и добави, че на обяд в училище не го прави, защото ще му се смеят момичетата! Laughing 
На спорт ходи- 1 път седмично на плуване, с таекондото сме в пауза (счупи си ръката лятото и още я раздвижва), но иначе е 2 пъти в седмицата + футбол. Повече няма на какво да го запиша, отделно дето кара и колело. Има доста енергия и аз гледам да я изразходва със спорт.
 Притеснението ми е, че ако сега иска да се наложи като център на внимание и се уригва, какво може да измисли след 5 години!?  Той търси начини да печели позиции, не е свито дете, та за това са и притесненията ми. 
Още веднъж мерси за мненията и съветите! Hug

# 13
  • Мнения: 712
nadq, от всичко казано - проблем не виждам аз.

Хубаво е да спори, естествено е да не се концентрира за повече от 15 мин. Колкото ти си по-загрижена, той явно толкова гледа да те 'загрижи' един вид внимание си печели явно Wink Кажи му - Оправяй се сам. Няма да обяснявам повече задачи, щом те отегчавам. Да видиш как сам ще доприпка след първата слаба оценка.

Оригвал се и какво? Аз също се оригвам. Пробвай и ти. Пийни нещо газирано и се оригни няколко пъти пред него у дома. Веднага ще му стане безинтересно да го прави той....Егати и скучното нещо, щом майка му го прави  Mr. Green

Не е длъжен да играе с другите. Може да е индивидуалист.

Я гледай по-леко на нещата. Никъде не бъркате, освен, че ти се притесняваш  Laughing При това ако не правиш грешки ще си толкова идеална, че неминуемо ще му създадеш проблеми на детето в бъдеще.  Naughty

 hahaha  Моето е още малко, но съм чувала, че това помага. Децата се стремят да бъдат малко по-различни от родителите си и може би това ще го откаже.
Моят малък тиранин вчера ме докара до лудост. Ревеше, защото не искаше да си ляга, и се опитваше да отвори вратата на стаята, която беше заключена. След известно време безплодни опити и никакъв интерес от моя страна, изведнъж се втурна срещу мен и с рев и всичка сила (и злоба) ме удари. Не знаех какво да направя. Ако отсега е така, какво ще бъде после, бедна ми е фантазията.........

# 14
  • Мнения: 13 731
Тъкмо мислих да ти отговоря, че май повечко драматизираш нещата и прочетох, че вече ти е дал обяснение. Както виждаш - бил е един от всичките! Момчетата са си момчета  Mr. Green Нали не очакваш на 8 години да бъде възпитан, уравновесен и чистичък, като изваден от романите от 19 век. Тогава пак щеше да се тревожиш и да се чудиш какво му е!? А и ако е различен от останалите, ще го изолират, а това мисля е по-лошо за едно дете и бъдещото му оформяне като личност, от малка доза простотия  Mr. Green
Виж, за ината и непрекъснатото противоречене може би трябва малко повече строгост. Понякога е добре да бъдем не само сговорчиви, разбиращи и всеопрощаващи, но и малко авторитарни.
Мдааа, постигането на баланс май най-сложното нещо във възпитанието  newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт