Защо така стиска???

  • 1 411
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 704
Уф просто нямам нерви повече .. ще задам поредния тъп въпрос свързан с кърменето  Rolling Eyes
Не ми стига, че се боря с плоските малки зърна и целите ми гърди са в пукнатини и рани, а малката тотално ме довършва.. след като доволно се напапка 20-тина мин, точно преди да изплюе зърното СТИСКА с пълна сила за няколко секунди, докато аз крещя и се гърча от болка и се опитвам да се откъсна от нея.. и съответно току-що позарастналите пукнатини се отварят отново и рукват кървища  Cry      
всяко следващо кърмене е просто ад с тия рани по гърдите и не мога да разбера защо просто не пусне, а трявба така жестоко да стиска.. единствено успявам да се спася, ако извадя зърното докато още суче и не е решила тя да спре, ама така не е много правилно щото тя веднъж суче 20 мин, друг път 30, 40.. как да преценя в кой момент ще реши че се е наяла.. освен това понякога го изплюва след 10 мин, почива си 1-2 мин и продължава.. въобще трагедията е пълна... стискам зъби, рева и кърмя, но просто незнам докога ще издържа така..
извинявайте за дългия постинг, просто имам нужда да си изплача болката  Cry язък ми и за желанието, и за мотивацията и за всичко.. за 3 седмици отслабнах с 3 кг. и не спирам да мисля как след всичката тая болка и стрес в един момент кърмата просто ще секне..  ужасно е депресиращо

# 1
  • Мнения: 6 206
Ох, милата! Аз съм нямала твойте проблеми, освен нерегулирана кърма, но съм чувала, че какво и да е, се оправя към 2-3 месец. Така че ако устискаш дотогава!
Няма ли някакви кремове да се мажеш? Сега ще се включат момичетата и ще кажат кремове, не може да няма.
Стискам палци всичко да е наред и да си кърмиш спокойно и доволно.

# 2
  • Мнения: 1 704
Мажа та се късам.. Гармастан, кърма.. още нещо дето незнам кво е .. мажа, мия, кърмя, после пак.. и нищо не става.. тамън се позатворят и тя пак ме надъвче, настиска, разрани и кошмара почва отначало..

# 3
  • Мнения: 2 529
Аз имах проблеми с кървящи рагади до степен, че бебчето ми повърна кръв и една седмица съм го хранила само с изцедена кърма от шише, за да ми позаздравеят (с помпата не течеше кръв).
Е, сега като кърмя ми е такова удоволствие и съм забравила вече за тези проблеми, но първите 2-3 месеца очаквах с ужас всяко хранене #Crazy Подскачах,като че ли ток ме удря...
Мажех се обилно с Гармастан и го отмивах с вода и бебешки сапун преди самото кърмене. Правех си нещо като компреси с Гармастан на подплънките за сутиен. После започнах да се мажа и с Лансинох, който не се отмива, но това като започна по-малко да ме боли.
Когато бебката стиска така можеш да пробваш да си вмъкнеш малкият пръст в устичката й, за да отпусне вакуума. Аз така го отделях моят син от гърдата в началото, защото не сучеше, а само правеше този вакуум с устичката и си заспиваше и не пускаше изобщо.

Пожелавам ти търпение и сили и нещата ще си дойдат на място Wink

# 4
Цитат на: Mags
Уф просто нямам нерви повече .. ще задам поредния тъп въпрос свързан с кърменето  Rolling Eyes
Не ми стига, че се боря с плоските малки зърна и целите ми гърди са в пукнатини и рани, а малката тотално ме довършва.. след като доволно се напапка 20-тина мин, точно преди да изплюе зърното СТИСКА с пълна сила за няколко секунди, докато аз крещя и се гърча от болка и се опитвам да се откъсна от нея.. и съответно току-що позарастналите пукнатини се отварят отново и рукват кървища  Cry      
всяко следващо кърмене е просто ад с тия рани по гърдите и не мога да разбера защо просто не пусне, а трявба така жестоко да стиска.. единствено успявам да се спася, ако извадя зърното докато още суче и не е решила тя да спре, ама така не е много правилно щото тя веднъж суче 20 мин, друг път 30, 40.. как да преценя в кой момент ще реши че се е наяла.. освен това понякога го изплюва след 10 мин, почива си 1-2 мин и продължава.. въобще трагедията е пълна... стискам зъби, рева и кърмя, но просто незнам докога ще издържа така..
извинявайте за дългия постинг, просто имам нужда да си изплача болката  Cry язък ми и за желанието, и за мотивацията и за всичко.. за 3 седмици отслабнах с 3 кг. и не спирам да мисля как след всичката тая болка и стрес в един момент кърмата просто ще секне..  ужасно е депресиращо


вече са те посъветвали да пъхаш малкия си пръст в устата на бебка и тя веднага ще пусне зърното и ще спре да хапе. това е начина, после сама ще спре да хапе

за 15-20 минути тя се е нахранила със сигурност, после само се успокоява и придремва сучейки  Simple Smile

търпение, още малко и кърменето ще стане най-нормалното и лесно нещо, ще видиш

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Mags, не се притеснявай, че не се е насукала след 20-та мин! По принцип бебетата изсукват необходимото им кол-во кърма още през първите 5 мин., така че 20 мин. са напълно достатъчни, не я дръж по 40 мин., тя вече се е нахранила и през останалото време си играе със зърното - това също е една от причините да не заздравяват. И аз в началото кърмех по 40 мин., докато една добра докторка не ме светна, че 20 мин. са напълно достатъчни, а и това после го прочетох на много места! Просто в самото начало е наистина трудно, нямаш време да се образоваш, четейки литература. Но аз въобще нямах проблеми с гърдите!, макар всички да ме бяха настройвали за обратното  Close  Кураж и търпение, мисли си, че го правиш за доброто здраве на бебчо. Успех!  Wink

# 6
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Kissa
Mags, не се притеснявай, че не се е насукала след 20-та мин! По принцип бебетата изсукват необходимото им кол-во кърма още през първите 5 мин., така че 20 мин. са напълно достатъчни, не я дръж по 40 мин., тя вече се е нахранила и през останалото време си играе със зърното - това също е една от причините да не заздравяват. И аз в началото кърмех по 40 мин., докато една добра докторка не ме светна, че 20 мин. са напълно достатъчни, а и това после го прочетох на много места! Просто в самото начало е наистина трудно, нямаш време да се образоваш, четейки литература. Но аз въобще нямах проблеми с гърдите!, макар всички да ме бяха настройвали за обратното  Close  Кураж и търпение, мисли си, че го правиш за доброто здраве на бебчо. Успех!  Wink


и на мен всички ми казват, че 20 мин са достатъчни и че от повече само серазраняват зърната още повече, но аз я виждам как дърпа и гълта и след това.. знам ли.. като го измъкна - пищи и аз давам пак  Rolling Eyes е не всеки път пищи, но понякога определено иска още..

# 7
Цитат на: Mags
и на мен всички ми казват, че 20 мин са достатъчни и че от повече само серазраняват зърната още повече, но аз я виждам как дърпа и гълта и след това.. знам ли.. като го измъкна - пищи и аз давам пак  Rolling Eyes е не всеки път пищи, но понякога определено иска още..


опитай се да си спокойна като я кърмиш, опитай да кърмиш легнала на една страна с глава подпряна на сгънатата ти ръка. така ще си почиваш, бебка ще лежи удобно до теб, корем до корем и като си отпусната малката ще го усети и няма така да дърпа и пищи

и редувай страните на които я слагаш да спинка след кърмене

успех  Simple Smile

все пак това е едно от най-естествените неща на света, няма начин бебка да не се научи  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 673
Ще ти пожелая кураж!
И аз имах доста моменти, в които си казвах: Ето кърмя за последно, не мога да издържам повече. Но всико се оправя, стига да се жертваш малко, после ще ти е несравнимо по-лесно от храненето от шише.

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Защо не опиташ да заместиш някое от кърменията с шише с изцедена кърма. Аз така правех в началото, когато имах подобни проблеми - изцеждах се с помпата на Авент, защото не ме болеше и давах, следващото хранене кърмех и така няколко дни докато се успокояха зърната.

# 10
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Цитат на: Mags
Мажа та се късам.. Гармастан, кърма.. още нещо дето незнам кво е .. мажа, мия, кърмя, после пак.. и нищо не става.. тамън се позатворят и тя пак ме надъвче, настиска, разрани и кошмара почва отначало..

За съжаление немога да дам съвет това все едно аз съм го писал. Ако някой знае лек моля да сподели....

# 11
  • Мнения: 6 243
Имах абсолютно същите проблеми и при двете деца. Рагадите заздравяваха много бавно, но на питата на 40 тия ден вече нямах Grinning , така че още малко остава. Повярвай ми, струва си стискането на зъби и реването. И аз много ревах от болка, чак си събувах чорапите, че ми се изпотяваха табаните ... Сега като си спомням, и ми е смешно, но беше ад. И още нещо: няма да ти секне кърмата, спокойна бъди. И аз това си мислех, ама той господ си знае работата. И поздравления за килограмите. Е това е приказката "Всяко зло за добро". Само си представи сато станете на 40 дена и събереш приятелки, свекърви и пр. рода, как ще ти завиждат на фигурата. И коремът бързо се прибира, щото от окситоциновия рефлекс контрахира и де що има и друга гладка мускулатура - в т.ч. и на матката (мамите докторки да не ми се смеят на терминологията Wink ).

Миличка, пожелавам ти търпение и пак търпение! Неприятностите скоро ще минат и ще ти остане само удоволствието от прегръдките с бебо.

# 12
  • Мнения: 3 663
Според мене те стиска така, защото млякото постепенно намалява (след като е изсмукала първоначалния силен поток) и тя трябва да смуче по-силно, за да излезе... Поне Таня така ми прави - в началото яде спокойно и смуче лекичкои равномерно и като минат 5минути и започва едно дъвчене и една борба.. За щастие нямам рани обаче.
Това, което ми идва на ум е наистина да не държиш бебето толкова дълго ( и аз знам, че изсмукват 90% от количеството първите 10мин - не че аз не я държа също по 30-40мин де, но при нас е по-различно, защото не ми достига кърмата). Или пък да сменяш позите на кърмене, защото захапването е от различен ъгъл и така ще им даваш малко почивка на раничките....

# 13
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
Според мене те стиска така, защото млякото постепенно намалява (след като е изсмукала първоначалния силен поток) и тя трябва да смуче по-силно, за да излезе... Поне Таня така ми прави - в началото яде спокойно и смуче лекичкои равномерно и като минат 5минути и започва едно дъвчене и една борба.. За щастие нямам рани обаче.
Това, което ми идва на ум е наистина да не държиш бебето толкова дълго ( и аз знам, че изсмукват 90% от количеството първите 10мин - не че аз не я държа също по 30-40мин де, но при нас е по-различно, защото не ми достига кърмата). Или пък да сменяш позите на кърмене, защото захапването е от различен ъгъл и така ще им даваш малко почивка на раничките....


Не мисля че е от това.. аз също я усещам, че в началото след първите няколко зверски гълтока (от които чак се дави) започва да суче равномерно и след 5-10 мин почва да дърпа по-силно и на почивки, но това се търпи.. стиска накрая когато иска да изплюе т.е. точно преди това.. засега се справям като и взимам цицата преди тя да е решила да спре.. горе-долу гледам след около 20 мин да я вадя както ме посъветваха момичетата с малкия пръст в ъгълчето на устата, но това действа само когато все пак се е наяла.. ако я дръпна по-рано - аз съм спасена, ама тя иска още и реве.. и пак трябва да дам  Rolling Eyes
Пробвах и с въртенето - на едната гърда помогна защото раничката е по-малко и мога да я наглася, но на другата така ме е сцепила.. както и да я слагам - все боли ужасно..

Вчера пропуснах няколко хранения с болната гърда, за да се позатворят малко раните, но пък не мога да я изцеждям хубаво - та днес вече се е препълнила и ме боли.. въобще затворен кръг..

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
Магс,  за предпазване на зърната от разраняване от особено значение е бебето да поема максим. част от ареолата, както и тялото му да е изцяло обърнато към теб, главичката в свивката на лакътя. Следи също и долната му устна да е объната навън. Може да редуваш различни пози, така че да не се оказва натиск продължително време на една част от ареолата и съответно зърното. Когато забележиш, че вече не суче активно, го отдели от гърдата и му предложи другата, после може пак да му предложиш първата и така да избегнеш “стискането”.
За кремовете за зърна ти препоръчвам да не ползваш никакви такива, които изискват отмиване със сапун, понеже сапуна долпълнително вложава проблема като изсушава кожата там. Така, че ако ползваш нещо, то гледай да е лансинох, който не се отмива. Гледай да държиш  гърдите максимално открити, махни подплънки и всякакви неща, които евентуално поддържат влага. Може да пробваш преди кърмене да обтриваш зърната с кубче лед, което ще ти помогне срещу болката, а и на бебео да захване по-добре.

Ще се справиш.

Общи условия

Активация на акаунт