Починал е Стивън Ъруин,знаете ли защо?

  • 2 701
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Даваха го по "Планет Енимал",
Бях му фенка , възхищавах се на смелостта му и лекотата,с която "комуникираше" с крокодили,змии и други подобни зверчета,но снощи като пуснах каналът на малкият имаше предаване на живо в негова памет, ужасих се , е малко си и поплаках
той използваше много често думичката "УЖАС" и наистина този живот май повече   е  УЖАС и АД
ПОКЛОН

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Доколкото си спомням преди седмица-две по новините съобщиха,че е бил изяден от крокодил по време на снимки.Дадоха кадри,на които с новороденото си бебе стои до крокодил и си прави неговите там представления.Да почива в мир човека,никой не заслужава такава смърт.Наистина обаче за мен е неразбираемо това ,което е правил приживе.

# 2
  • Мнения: 4 473
Имаше тема по въпроса, виж дали не можеш да я намериш с търсачката. Ухапване от риба(?) мисля, че причини смъртта му.

# 3
  • Мнения: 442
отровно ухапване от скат.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Значи явно аз съм в грешка,извинявам се за объркването.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 840
Не е ухапан, а е прободен в сърцето от  шилото на скат.
Имаше доста голяма тема за него. Поклон пред паметта му  Praynig!

# 6
  • Мнения: 25 441
Хайде и аз да се разпиша - ужилен в коремната област от шипа на риба-скат по време на гмуркане в района на Големия бариерен риф. А шипът е силно отровен...

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бях чувала за този човек, но след като попрочетох и гледах някои неща за него ми се струва, че не е бил много приятен човек.......да не казвам силни думи......поради факта че вече е покойник.......определено не бих могла да му стана фен

# 8
  • Мнения: 261
ОХ, НАИСТИНА ЖАЛКО
А СЕГА ДЕЦАТА МУ,ПЪК И СЪПРУГАТА МУ -САМИ
ПАК СЕ РАЗЧУВСТВАХ

# 9
  • Мнения: 261
А КЪДЕ ПРОЧЕТЕ  ТЕЗИ НЕЩА ЗА НЕГО, ЧЕ БИХ ИСКАЛА И НА МЕН ДА МИ СТАНЕ НЕПРИЯТЕН,ЧЕ ДА ТЪГУВАМ ПО-МАЛКО ЗА НЕГО
ВИНАГИ ГО ВИЖДАХ ЛЪЧЕЗАРЕН,УСМИХНАТ ИЗПЪЛНЕН С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ
А ПЪК И ЧОВЕК ОБИЧАЩ ЖИВОТНИТЕ ЗНАЯ, ЧЕ Е ЧОВЕК С ШИРОКА ДУША

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А КЪДЕ ПРОЧЕТЕ  ТЕЗИ НЕЩА ЗА НЕГО, ЧЕ БИХ ИСКАЛА И НА МЕН ДА МИ СТАНЕ НЕПРИЯТЕН,ЧЕ ДА ТЪГУВАМ ПО-МАЛКО ЗА НЕГО
ВИНАГИ ГО ВИЖДАХ ЛЪЧЕЗАРЕН,УСМИХНАТ ИЗПЪЛНЕН С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ
А ПЪК И ЧОВЕК ОБИЧАЩ ЖИВОТНИТЕ ЗНАЯ, ЧЕ Е ЧОВЕК С ШИРОКА ДУША

Ами примерно там където размахва едномесечното си дете пред устата на крокодила.........на всичко отгоре някакви идиоти от публиката крещят от кеф и му ръкопляскат

# 11
  • Мнения: 2 237
Ама той почина отдавна,даже го погребаха....Имаше обширна тема за това.Починал е от убождане на риба-скат, в никакъв случай не е изяден от крокодил !

# 12
  • Мнения: 805
Ужилването от скат може да бъде непоносимо  болезнено, но рядко фатално. Отровният шип е на върха на опашката. Миролюбива риба е, но когато е застрашен, рефлексно прибира опашката си и насочва отровното жило към жертвата. С голяма прободна сила е. Нещастният изход за Стив  се оказва в това, че той плува над рибата и шипът го пробожда в гърдите и сърцето  Confused
 Стив е уникален с начинът си на общуване с животни от всякакъв вид. От девет годишен лови крокодили. Това е неговият живот. Това е средата, в която е израстнал. Това е семейството му.  Единственият живот, който познава, е този живот. Въпреки екстремната си близост с всякакъв род отровни животни, Стив никога не е бил хапан или нараняван. Това е единственият и за жалост с летален изход случай. Хората обичат Стив. Анкета, проведена в деня на гибелта му показва, че той е по-популярен от вътрешният министър на Австралия. Хората харесват Стив. Неговият ентусиазъм и влечение към това, с което се занимава неуморно. Вярно е, че случаят с появата му с бебето Боб в Австралия Зуу хвърли сянка върху популярността му. Стив се появи в много шоута по телевизията след това. В разговор с Лари Кинг успя да убеди, че в нито един момент малкият Боб не е бил застрашен и всяка една стъпка, всяка една стотна от секундата са били преценени - в името на беопасността на пеленачето. Срещу Стив и Тери не са повдигнати обвинения въпреки всичко.
Много хора смятат, че неправилно Стив е наричан ловец. Той е природозащитник. Родината му е в шок от загубата на човека Стив. На героят Стив. На шоуменът Стив.
  Мир на душата му.

# 13
  • Мнения: 4 555
А КЪДЕ ПРОЧЕТЕ  ТЕЗИ НЕЩА ЗА НЕГО, ЧЕ БИХ ИСКАЛА И НА МЕН ДА МИ СТАНЕ НЕПРИЯТЕН,ЧЕ ДА ТЪГУВАМ ПО-МАЛКО ЗА НЕГО
ВИНАГИ ГО ВИЖДАХ ЛЪЧЕЗАРЕН,УСМИХНАТ ИЗПЪЛНЕН С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ
А ПЪК И ЧОВЕК ОБИЧАЩ ЖИВОТНИТЕ ЗНАЯ, ЧЕ Е ЧОВЕК С ШИРОКА ДУША

Ами примерно там където размахва едномесечното си дете пред устата на крокодила.........на всичко отгоре някакви идиоти от публиката крещят от кеф и му ръкопляскат
secretgarden, абсолютно нищо не си рзбрала. Той не "размахваше детето си пред устата на крокодила", а се опитваше да покаже на хората, че животните не са някакви кръвожадни чудовища, от които непремено трябва да изпитваш потресаващ ужас, а че човек може да живее в хармония с природата, яко я познава и обича. Така че за детето му нямаше никаква опасност и той го знаеше много добре. И се опита да го покаже и на другите. Но много от тях изобщо не го разбраха и приеха постъпката като поредната цирковщина.
Всъщност той ловеше крокодилите, за да ги премести на места, където да нямат контакт с хора, за да не се застрашават взаимно. Не ги е ловил за да ги убива или продава. Той беше голям приридозащитник - имаше много интересно мнение на една мама от Австралия (но не намирам темата). Тя беше казала, че в Австралия по принцип има какви ли не отровни животни и човек трябва или да свикне с тях и да се научи как да избягва опасностите или да живее в постоянен страх. На австралийците изобщо не им се е струвало страшно или рисковано това, което прави, защото това е начинът да се оцелее там - като не се страхуваш и познаваш поведението на животните. Но за останалата част от света, където хората са отраснали, обградени отвсякъде с бетонни стени и надават писъци при вида на обикновено паяче, неговото поведение беше налудничаво.
В Австралия (научих от мнението на австралийската майка) той бил създал много зоологически градини, както и служби за реагиране, ако откриеш наранено животно да се обадиш, а те го поемат и се грижат за него и т.н.
Той направи страшно много за популяризирането на идеята, че човек може да живее в хармония с природата, а не да изпитва ужас от нея и да издига стени около себе си.

Наистина много жалко за загубата му.

# 14
  • Мнения: 143
в Австралия от 45 година до сега е имало само два случая на смърт причинена от скат, за съжаление явно не е познавал рибите толкова добре, колкото земноводните

Общи условия

Активация на акаунт