Въпрос относно посещенията на личния лекар у дома

  • 1 999
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 105
Дечко е болен и звънях сега на личната да отидем при нея за днес следобед. Обаче!!! тя ми каза, че следобед не можела, защото била по адреси. Казвам "Добре, елата и до нас, тогава" отговорът беше "Мога, но само срещу заплащане". На въпроса ми какво означава това, тя дори не отговори. Правилно ли е така?

# 1
  • Мнения: 695
Зависи на колко години е детето.Мисля,че ако е малко не би трябвало да ти иска пари.Викали сме личния лекар в нас,но за баба ми и тогава си платихме 1.6лв. също както когато отидеш в кабинета.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
На 4 години е детето. Абе, стана ми гадно от това дето ми каза, все пак тя е и негов личен лекар мисля, че имам право на домашни посещения. А тя в нас е идвала общо два пъти!

# 3
  • Мнения: 695
Струва ми се,че не е редно да ти иска пари.Детето е малко все пак.Освен това тя е длъжна да дойде.За съжаление вече нищо не ме учудва.Болшенството от лекарите са алчни и безкруполни.Направо я смени тази лекарка Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз мисля, че няма право да иска пари, и ще й го кажа като дойде! Като цяло съм доволна от нея, аз смених 100 лекари и не ми се занимава отново, но това дето днес ми каза ме разби тотално!

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Имаше скоро подобна тема и май стана ясно, че ЗК поема разходите по тези посещения. Ама кой знае- нашата едно направление не ми даде, в ЗК ми казаха, че имам право на него. Сега ще си го търся отново. Мисълта ми е- не си оставяй коня в блатото!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
Няма, няма! Ще я попитам аз за какво са й аджеба тези пари. Много се дразня така като се опитват да ме работят на тънкана Close.

# 7
  • Мнения: 2 821
Не е правилно. Но неможе да се докаже ако вземе, защото не издават документ, тъй като няма основание...омагьосан кръг за жалост Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
Забравих да пиша, но ето сега го правя. Каза, че посещението струва 20 лева Shocked, но не ми ги иска, защото сме й стари пациенти. Кажете сега мнението си!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Забравих да пиша, но ето сега го правя. Каза, че посещението струва 20 лева Shocked, но не ми ги иска, защото сме й стари пациенти. Кажете сега мнението си!

А защо тогава изобщо е споменала нещо за цена?! Странно, на мен ми прилича на "Ако мине номерът"  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 46 492
Нашата педиатърка каза, че е безплатно, само превозът се заплаща, ако ние я докараме, не взима нищо.
Към частна клиника сме, която работи със Здравната каса, не знам дали е същото и в държавните.

# 11
  • Мнения: 2 211
СМЕНИ Я! Уливат се вече! box

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Димана, според мен точно заради това го спомена, защото според мен се подразни, че я моля да мине и през нас, след като няма да я има в клиниката. Идвала е и друг път и никога не е ставало дума за заплащане.

Никол, към коя клиниката сте и ние сме към частна?

# 13
  • Мнения: 2 821
Забравих да пиша, но ето сега го правя. Каза, че посещението струва 20 лева Shocked, но не ми ги иска, защото сме й стари пациенти. Кажете сега мнението си!



абе дрън-дрън...това прилича на такса за частен пециент...Лошо е като се прокрадне между ДжиПи и пациент нотка за плащане, особено ако се касае за детето. Има и друг момент...ако се водите при личен лекар само по документ, а ползвате частен такъв...то личния евентуално се дразни от факта, че са го избрали проформа. Много педиатри практикуват абонамент на частно, но когато се касае за имунизации напр. пращат при лекар с договор с касата.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Няма право да ти иска пари. Питай в Здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт