Слагали ли сте бебето да седне преди да навърши 6 месеца?

  • 1 196
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Питам, защото Крис вече седи.  Thinking По-точно още преди да навърши и 5...
Нямаше и 2 мес., когато започна да иска да гледа кой е наоколо и мълчеше само като е гушнат и зяпа, не искаше да стои в количката, защото нищо не виждаше от нея. Laughing Започнах да го слагам като на конче на единия ми крак - разкрачен, като го държах през кръста с две ръце... Тогава отидохме при д-р Драганов и той каза, че няма никакъв проблем да стои така, щом го държа, даже било хубаво.
И така свикна да стои в мен. Постепенно започна да държи кръста сам. На 3 мес. вече изправяхме 1 позиция по-нагоре облегалката. На 4 вече ми яхаше крака като конче, изтласкваше се с крака и подскачаше, като държеше перфектно кръста и гърба. И така седмица и нещо преди да навърши 5 мес. вече започнах да го слагам на дупе в скута ми за по няколко минути - 2-3, 5 и повече понякога... Иска да си стои така, защото само така може да се протегне до масата и да избута всичко по земята Laughing -- запалки, цигари, ако докопа и друго... То се усеща кога има сила и се държи прав и се протяга нагоре и напред /аз винаги го придържам/ и кога започва да се изморява и отпуска - тогава ляга пак в количката.

# 1
  • Мнения: 5 026
 Аз изчаках да навърши 6м. и тогава го сложих. Всичко си е до детето-зависи кога е готово да седне.

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И в други теми съм писала. С две думи: дъщеря ми се "теглеше" да седне още преди да навърши 4 месеца. Tired Не съм я спирала, с мъжа ми сме единодушни, че детето само си показва кога и за какво е готово.  Peace
Мисля, че я сложих да седи, като стана на около 5 месеца, не помня вече newsm78

# 3
  • Мнения: 1 272
Щом може да седи, не виждам защо да го спираш. Идеята е по-скоро да изчакаш детето само да седне, а да не го "насилваш".

# 4
  • Мнения: 6 164
Точко както твоя син, така и моят искаше да стои. Опитвах се да го ограничавам, но не се получаваше. Недоволстваше, ако не беше седнал в количката. Тези месеци са много условно нещо - не може всички деца да се развиват абсолютно еднакво! То детето си показва само, кога е готова и кога не!

Това го преместих тук от темата-"клонинг" Embarassed

# 5
  • Мнения: 7 803
и моите напираха, но не ги слагах да седят. после иzведнъж сами си седнаха

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Ами моят син се държеше по подобен начин - и седна преди 6 месеца - много беше напорист и не можах да го удържа. Изправяше се и искаше да си седи на дупето, а на шест месеца вече седеше доста стабилно. При мой опит да го сложа да лежи надаваше рев ... Mr. Green и аз се водех по него ...

# 7
  • Мнения: 22 786
Питам, защото Крис вече седи.  Thinking По-точно още преди да навърши и 5...
Нямаше и 2 мес., когато започна да иска да гледа кой е наоколо и мълчеше само като е гушнат и зяпа, не искаше да стои в количката, защото нищо не виждаше от нея. Laughing Започнах да го слагам като на конче на единия ми крак - разкрачен, като го държах през кръста с две ръце... Тогава отидохме при д-р Драганов и той каза, че няма никакъв проблем да стои така, щом го държа, даже било хубаво.
И така свикна да стои в мен. Постепенно започна да държи кръста сам. На 3 мес. вече изправяхме 1 позиция по-нагоре облегалката. На 4 вече ми яхаше крака като конче, изтласкваше се с крака и подскачаше, като държеше перфектно кръста и гърба. И така седмица и нещо преди да навърши 5 мес. вече започнах да го слагам на дупе в скута ми за по няколко минути - 2-3, 5 и повече понякога... Иска да си стои така, защото само така може да се протегне до масата и да избута всичко по земята Laughing -- запалки, цигари, ако докопа и друго... То се усеща кога има сила и се държи прав и се протяга нагоре и напред /аз винаги го придържам/ и кога започва да се изморява и отпуска - тогава ляга пак в количката.
PeaceЗа да не пиша пак и аз.Дани се държеше по същия начин.на 5м седеше в количката.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
И моята си беше жилава и все гледаше някой да я сложи да поседне  Grinning Преди шестия месец е сядала в скута ми за по малко. Много бързо започна да седи стабилно.

# 9
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моят утре прави 6 месеца и вече си седи седнал и то отдавна.Не съм го насилвала.Все още ако седи без да е подпрян се захлупва напред.Не седи стабилно,ама му е много хубаво като го държа и да си гледа.

# 10
  • Мнения: 2 211
и моите напираха, но не ги слагах да седят. после иzведнъж сами си седнаха

 Peace

# 11
  • Мнения: 355
Misty, ние бяхме по същия начин. Ревеше в количката, в скута ми полулегнало положение не признаваше, все се опитваше сама да се изправи и за да не седи я държах все изправена на ръце. Мускули хванах  Joy . На около 5 месеца започнах по малко да я слагам на полулегнало в количката и вече й харесваше да се вози. Аз исках по-рано, зная, че на полулегнало може от 3ти месец, но ни бяха забранили, защото имахме локсация. Аз дори избързах. Вече си я слагам седнала и много и харесва. Детето е спокойно, щастливо и аз заедно с нея.

# 12
  • Мнения: 2 274
  Аз не съм го слагала моя син седнал преди 6 месец, но и той не напираше  Mr. Green! Племенницата ми обаче беше голямо шило и много от рано започна да седи, а на 8 месеца проходи сама  Crazy! Вече е на 6г. и е много жилава и палава  Mr. Green!

# 13
  • Мнения: 4 621
Слагала съм я,след като навърши 5 месеца но за съвсем кратко и подпряна с възглавнички.

# 14
  • Мнения: 3 356
На 3м. излизаше от кошницата.Седеше от към 4 месец.На 5.5 м. го сложих в проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт