Gestazionen diabet

  • 869
  • 14
  •   1
Отговори
Zdraveite mami, moje i temata da ja ima njakade, no ne mojah ni6to da namerja po vaprosa..imam gestazionen diabet
taka...utre sam na lekar, 6te mi sastavjat dieta i eventualno 6te mi bijat insulin..porovih se v internet i ne6to xi4 ne mojax da se uspokoja Sad
ako ima i drugi mami s tazi diagnoza neka spodeljat ne6ti4ko

P.S. nie s mojto momi4e sme za 23.12

# 1
  • Мнения: 35
www.biberonbg.com/info/diabet.htm На този адрес има интересна информация. Дано е от полза.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 197
Здравей,
аз имам диабет от 26 години и бебе на 5 месеца. Ще ти кажа някои много важни неща - независимо дали си на диета или на инсулин през цялата бременност трябва да следиш захарта си много редовно (задължително 1,5 часа след хранене), за да се направи корекция при нужда. Високата кръвна захар води до развитието на голям плод, тъй като бебето получава по-голяма доза глюкоза от нормалната. Това първо повишава риска при самото раждане и второ после бебето има проблеми с развитието на костите и ставите. При всички положения обаче тази диагноза не е непременно опасна, особено при постоянен контрол на кръвната захар. Ако имаш други въпроси, а и след като те види лекаря и ти предпише лечение можеш да ми пишеш на лични, за да ти дам повече подробности.

# 3
  • Мнения: 650
не се притесняваи-в Германия си а не в БГ. Този диабет е по принцип временен. Потърси за "гестационен диабет" на кирилица-има няколко теми или "Gestational diabetes". Aз също имам и съм вече към края. Това е диабет предизвикан от хормоните, а не като да имаш диабет отпреди и не зависи какво си яла и пила преди това така че нямай чуство за вина. Поне в САЩ ти правят диета и ти дават апартаче да видиат каксе движи и как е на гладно сутрин. след това решават за инсулин и сега има и хапче няма нужда да си биеш инжекции. Циалата история е накратко че детето може да стане много голямо и те искат да го контролират. На мен ми прават два пъти седмично не стресиращи тестове за детето да видят че нормално се движи-ако не намериш нищо пиши ми на лични. Еи сега даже си попълвам листовете преди прегледа какво съм яла и какви са резултатите Grinning Диетата е лесна и особено щом си в Германия ще ти е по-лесно да броиш въглехидратите. Номера е да ядеш всеки 2.5 - 3 часа и да комбинираш протеини и въглехидрати и те ще ти кагат по колко на иадене-наи вече се броят въглехидратите. При нас минах на специален клас само за това. предполагам че ще е същото. Тук има стоиности на захарта за след 1 или 2 часа и колко да е на гладно сутрин като станеш-затова ще ти дадат апаратче. За съжаление Бото е диабетичка а при нас ще е временно. Ще те следят много изкъсо докторите и живота малко ти се обръща-не можеш да излезеш наникаде без да имаш чантичката с храната, но най-важното е че това ТИ можеш да го контролираш и всичко ще е наред! На мен и друг номер ми играят хормоните но това друга тема...

# 4
Dnes sam na lekar da mi dadat aparat4eto i njakakvi izsledvanija da mi pravjat, pokazvali zaxarta za 6 sedmizi nazad. a za dietata - samo meso i zelen4uzi, daje plodove ne moga da jam.dosta mi e trudni4ko, poneje sam si lakoma i tova e parvata sedmiza ot kakto se pomnja da ne jam ne6to sladko..za gestazionen diabet sam iz4ela po4ti vsi4ko v internet i to4no za tova se pritesix.
no kakto i da e, ve4e vjarvam 4e vsi4ko 6te e nared i 4akam beba s netarpenie
blagodarja vi
 smile3525
 ako imam vaprosi sled dne6nija pregled 6te vi pi6a

# 5
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.

# 6
  • Мнения: 650
Не ти ли казаха да броиш въглехидратите-не е вярно че не можеш да ядеш плодове-просто трябва да знаеш колко точно-например на обед спокоино могеш да ядеш пържола със зелена салата и една праскова-просто на основни яденета не би трябвало да са повече от 45-50 обед и вечеря, а другите между15 и 25. Освен това като започнеш да иядеш повече протеин ще си по сита...

# 7
 каква диета само ми направиха.. отслабнала сам с 3 кила.. не само броя въглехидрати, ами трябва и да меря яденето с везна, обаче съм доволна, стига да не се стига до инсулин

# 8
  • Мнения: 650
вече има хапче не е нужно да има инсулин на инжекции. и в началото се отслабва но после ще я променят и много леко да наддаваш, защото като отслабваш това значи че отделяш кетони които са вредни за бебето. А сутрин на гладно как ти е кръвната захар?

# 9
много ниска, някъде около 2 мисля че е по нашата система

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
едва ли ще да е 2...  Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=ff91c6c791fb3a451476 … =76211.msg1316662

Може ли да споделиш какво точно хапваш, milena22?

# 11
сметнах го точно - сутрин на гладно беше 51mg/dl ,обърнато по системата в Бг - 2,8mmol/l
иначе сутрин пълнозарнест хляб с домати и някакъв колбас, в 10 чаша мляко, в 12 ориз,картофи или риба, 14.30 плод, на вечеря като обяда, като всичко се мери на кантарче, определен грамаж от храните е една точка(напр. 30гр. бял хляб - 1точка), имам на ден 16 точки да изям   chef

# 12
  • Мнения: 2 197
вече има хапче не е нужно да има инсулин на инжекции. и в началото се отслабва но после ще я променят и много леко да наддаваш, защото като отслабваш това значи че отделяш кетони които са вредни за бебето. А сутрин на гладно как ти е кръвната захар?
Хапчето го има отдавна, просто диабета, независимо дали е  гестационен или постоянен е два типа- единия е инсулинозависим, а другия се лекува с хапчета. Така че от всяка майка с диабет зависи дали ще поддържа стойностите си на кръвната захар такива, че да няма нужда от инсулин. От друга страна 2,8 е ниска стойност, така, че ако продължиш с такава стойност сутрин може би трябва да увеличиш малко вечерното хранене. Все пак лекарите ще те видят, а и винаги има възможност резултата да е грешен. Също така отслабването може да се дължи на самата диета, съвсем нормално е да отслабваш ако ядеш по-малко. Ако се отделят кетони в урината захарта ще бъде висока и ще си личи по ред признаци -ацетонов дъх, често пиене на вода и уриниране и т.н.

# 13
  • Мнения: 650
явно системата е по различна в германия-тук не е на точки. И на мен ми се вижда много ниско това на гладно-обикновено лекарите казаха че ако имаш проблем това което мериш на гладно е по високо-моето беше над 95мг/дл което беше границата за тях и затова ми казаха инсулин или хапче и аз си избрах хапче. Иначе нямам проблем да поддържам границите през деня с храната, но определно нищо не меря с везна. Това с кетоните е донякъде така-защото тя не си ги следи сама-аз имах високи кетони и ниска кръвна захар-това беше с;едено от лекар-но това беше свързано с друго и друга диета по друга причина-освен дъх никакви такива признаци нямах. Важното е че Милена е овладяла положението.
Аз се надявам моята диета да свърши утре Laughingи всичко да изчезне както се появи! Вече съм се приготвила за шоколад и пица LaughingУтре раждам и да видим каво ще стане с диабета newsm78

# 14
  • Мнения: 2 197
явно системата е по различна в германия-тук не е на точки. И на мен ми се вижда много ниско това на гладно-обикновено лекарите казаха че ако имаш проблем това което мериш на гладно е по високо-моето беше над 95мг/дл което беше границата за тях и затова ми казаха инсулин или хапче и аз си избрах хапче. Иначе нямам проблем да поддържам границите през деня с храната, но определно нищо не меря с везна. Това с кетоните е донякъде така-защото тя не си ги следи сама-аз имах високи кетони и ниска кръвна захар-това беше с;едено от лекар-но това беше свързано с друго и друга диета по друга причина-освен дъх никакви такива признаци нямах. Важното е че Милена е овладяла положението.
Аз се надявам моята диета да свърши утре Laughingи всичко да изчезне както се появи! Вече съм се приготвила за шоколад и пица LaughingУтре раждам и да видим каво ще стане с диабета newsm78
Успех и стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт