Отговори
  • Мнения: 534
Често на улицата срещам хора с увреждане.Понякога ми се иска да помогна.Но не знам как .А вие?

# 1
  • Мнения: 779
Понякога ми се иска да помогна.Но не знам как .
Просто им се усмихни  Hug. Мисля, че хората с увреждания нямат нужда от съчувствие и съжаление, а от разбиране,приемане и добро отношение .

# 2
  • Мнения: 9 583
Не мисля, че трябва директно да им се предлага непоискана помощ. Това ги кара допълнително да се чувстват неспособни. Усмивка и искрен поглед в очите им ще е достатъчен.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как реагирате когато възрастен или дете с увреждане смути душевния ви комфорт? - нещо не мога да разбера въпроса. Rolling Eyes В какъв смисъл, по принцип за мен среща с човек с увреждания не смущава комфорта ми.

# 4
  • Мнения: 5 577
Не реагирам необичайно, не показвам, че контактувам с различен човек.
Няма значение това, особено пък ако е дете.

# 5
  • Мнения: 7 837
Как така смущава комфорта ти  Rolling Eyes Това звучи сякаш, е по-добро да се скрият някъде, за да неги виждаш...

На детската площадка играят 2 "по-различни" деца. Държа се с тях нормално, като с всяко друго дете.

# 6
  • Мнения: 1 416
Старая се да се държа естествено. Да не показвам, че ми е нарушен душевният комфорт и ми е бръкнато в душата...

# 7
  • Мнения: 6 315
Реагирам по същия начин както когато ми направи впечатление човек без увреждане - усмихвам се, дори само с очи. Хората независимо с или без увреждане са различни. Помагам, ако някой ме помоли за това или ако наистина има нужда. С деца винаги подхождам по един и същ начин.

Да добавя. Йоан е виждал хора в инвалидна количка (това че имат възможност да излизат само може да ме радва) и е имало случаи, в които са го закачали и той започва да вика "количка, количка", да им се радва и аз само се усмихвам. В момента не му прави особено впечатление и се радва и не е нужно да обяснявам. Виждали сме и деца с проблем, той не реагира като че ли децата са различни - те са си деца за него и толкова. А аз ги закачам както се закачам с всички останали дечица.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 17:51 от Margarita

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не реагирам различно, но ми се нарушава душевния комфорт определено в смисъл не, че ми става гадно и по-добре да се скрият, а поради факта, че някой страда.
Ако е необходимо - помагам както мога - превеждала съм слепи деца например.

# 9
  • Мнения: 1 629
Душевен комфорт не притежавам. Хората с увреждания възприемам напълно нормално, като всички останали.

# 10
  • Мнения: 10 982
Що за идиотски въпрос? Twisted Evil 
Ей, много се ядосах от това заглавие, отдавна не ми се беше случвало да се впрегна толкова #Cussing out

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Винаги ми смущава душевния комфорт, защото се сещам как никой в тази държава не прави нищо за интеграцията на тези хора........най- елементарното- хората в инвалидни колички нямат достъп нито до градски транспорт , нито до тротоари, училища, обществени сгради...магазини...библиотеки........

# 12
  • Мнения: 534
Що за идиотски въпрос? Twisted Evil 
Ей, много се ядосах от това заглавие, отдавна не ми се беше случвало да се впрегна толкова #Cussing out
Имах предвид,че когато ме залеят различни и противоречиви чувства определено вълнуват душата ми.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Не реагирам никак.
Ако видя човек на улицата, който има нужда от помощ, независимо дали има увреждане или не ще попитам дали да помогна.

# 14
  • Мнения: 377
Аз пък не знам, защо всички така се възмутихте на заглавието.  Rolling Eyes
Подкрепям secretgarden, и освен това смятам, че не сме научени как да се държим с такива хора. И ако някой твърди, че не изпитва нищо като види човек /още повече дете/ с увреждане не бих могла да му повярвам. Иначе и за се стремя да се държа нормално, не знам доколко успявам.  Confused

И само искам да добавя, че в 90% от случаите, ако не се сблъскат директно с този проблем родителите не го коментират с децата си, и много често децата с увреждания са обект на подигравки от съучениците си.   Sick И вместо да се обясняваме колко нормално приемаме такива хора да си помислим говорили ли сме за това с децата си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт