Майчета, които пиете ОК, кажете...

  • 834
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, използвам орални контрацептиви вече около година и съм много доволна, но все повече започвам да се замислям за някои "митове", но те не са съвсем митове щом го пише и в листовката на хапчетата де, че жените приемащо ОК са по-застрашени от рак на гърдата в сравнение с другите, но пък при тях се откривало по-навреме. Уж не била открита пряка връзка между двете неща но....все пак е факт. Моя гинеголог смята че една жена е много по-застрашена от какъвто и да е вид рак ако е правила спонтанен или изкуствен аборт, отколкото може да стане причина за това хапчетата. Все пак...незнам......раждането също повишавало ( съжалявам но незнам как беше името на един хормон в тялото), което също може да повлияе и отключи едно раково заболяване например. Е...аз съм раждала....млада съм ( 22г.), за сега не планираме второ дете и пия ОК, по-застрашена ли съм от нещо? Провокира ме да напиша темата все повече нашумелите реклами, ТЖ послания и статии във вестниците и списанията за рака на гърдата. Чувствам се добре, сигурна  и т.н.  Дори понякогога забравям че се предпазвам по този начин, но ВСЕ пак, през известно време все още ми се появява неприятното гадене, главоболие и замаяност ( не както първите месеци но... понякога го има), та все си мисля, хапчетата напомнят за себе си, а може би организма иска да ми подскаже че не съм свикнала с тях ( въпреки че съм чувала че е напълно нормално гаденето, те просто го предизвикват). Та...вие как разбирате кога организма има нужда от почивка? Знам че паузата е на 6 месеца 1 месец или на 10 месеца - 2. Но решава ли нещо това? Честно казано неискам да ги спирам, не виждам по-сигурен начин, а и има много предимства други, почти изчезна ПМС, знам с точност кога ше ми дойде и т.н., НО непрекъснато ме гложди нещо...да не би да съжалявам после? Пия Линдинет 20...уж ниско дозиран, съвременен и т.н. Това за справка:)

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
ето статии по въпроса http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=174
www.zdrave.bg/?c=n&id=108&p=0

и между другото повечето неща, които съм чела е че противозачатъчните намаляват риска от рак.

но има и другия момент
www.az-jenata.com/display.php?show_article=5&open_article=919

В крайна сметка като чета излиза, че е важно, какви са противозачатъчните, колко време се пият и на каква възраст е жената и още куп други фактори. Но при редовно следене не виждам проблем никакъв.

# 2
  • Мнения: 498
Аз си мисля , че тук хората Искат бебе - и темата е  за друг форум

# 3
  • Мнения: X
  На Манго благодаря, ще изчета статиите още сега, много ми е интересно.
 А за Магдалина - съжалявам....просто когато написах "противозачатъчни"на търсачката ми излязоха все мнения от този клуб и реших че може би трябва да я пусна тук. Още повече че, жените които ИСКАТ бебе също са пили и някои все още пият ОК, с цел по-лесно забременяване или сега правят опити след спирането на ОК ( както и прочетох в темите писани именно тук), така че не мисля, че това не е проблем от който не се вълнуват. Всяка жена загрижена за здравето си, дори когато приема нещо с лечебна цел или по собствено желание, се замисля за плюсовете и минусите. Аз исках мнения именно от такива жени, независимо каква е целта за приемането на ОК.  Трябваше да помислиш за това.

Общи условия

Активация на акаунт