Бяло езиче?

  • 790
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 457
От три дена ми прави впечатление, че езичето на Лора отпред е бяло. Освен това устничките и двете изглеждата така все едно са обложени. Дали не са някакви гъбички това?
Изглежда като просмукано някак си. Но е само на върха на езичето и отпред на устничките. Thinking  Confused

# 1
  • Мнения: 1 417
Възможно е ,особенно ако я кърмиш. Мажи с Дактарин гел или хлебна сода и повече водичка давай след хранене, за да се изплакне устата.

# 2
  • Мнения: 466
Предполагам, че е млечница.Действай с Дактарин или Нистатин, но при всички положения се обади на педиатъра, за да питаш , кое е по- подходящо и в какви количества, как и т. н.
Водичката помага, но вече е късно само с водичка да отмиваш .
Внимавай да не се увеличава, че на моя син направо парчета падаха от устичката му и може да се задави.Много трудно я махнахме тая млечница, но при нас беше в много напреднал стадий.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: mi6i
Възможно е ,особенно ако я кърмиш. Мажи с Дактарин гел или хлебна сода и повече водичка давай след хранене, за да се изплакне устата.

Да, основно и изцяло я кърмя. Вода никаква не давам.
И аз имам опит с Дактарина още от сина ми, когато имаше гъбички и той като бебе. Знам,ч е много помага в такива случаи.
Пробвах сега да я намажа. Но все пак-колко често мога да го прилагам дневно? Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: stella77
Предполагам, че е млечница.Действай с Дактарин или Нистатин, но при всички положения се обади на педиатъра, за да питаш , кое е по- подходящо и в какви количества, как и т. н.
Водичката помага, но вече е късно само с водичка да отмиваш .
Внимавай да не се увеличава, че на моя син направо парчета падаха от устичката му и може да се задави.Много трудно я махнахме тая млечница, но при нас беше в много напреднал стадий.

Ами не знам и аз, дали е такова. Изглежда така, както когато си гриза устните аз, примерно. Embarassed  Rolling Eyes Устничките са проядени някак си, и езичето само на върха си е беличко.
Пробвах да го изтрия с парче марличка намазана с Дактарин, и като че ли изглежда по-добре сега.
Дано не е млеченица.. Praynig

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Прилича ми на млечница. Моят бебеок преди 3 дни изглеждаше по същия начин. Веднага взех мерки с дактарин гел и вече няма проблем, но така или иначе трябва да се маже поне 4-5 дена.
Дактарина може да го използваш до 4 пъти на денонощие след хранене. Обмазвай хубаво езика, устничките и отвътре на бузките.
Дано се оправите бързо!

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз оправях моите с малко сода разбъркано с малко мед и с пръста слагах по бузките и езика .Значи горе-долу 2-3 пъти на ден.За 3 дни се оправи. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 533
И аз си мисля, че е млечница. Мазала съм с Нистатин и много се изненадах от бързия ефект, защото лекарката ми каза, че е много упорито чудо и да мажа по няколко пъти на ден. Аз успях да я намажа само 2 пъти, като не се справих особено добре и изчезна.
Сода в никакъв случай!

# 8
  • Мнения: 3 042
И ние имахме такъв проблем, мина от Дактарин, мажех след хранене с едно тампонче за почистване на уши.

Общи условия

Активация на акаунт