Мами,посъветвайте ме да давам ли антибиотик......

  • 2 829
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Мили мами,моето детенце вече за кой ли път е болно....От както е навършила една годинка е болна поне за десети път Sad То не бяха бактериални инфекции,то не беше лежане в боблница,то не бяха ангини....
Вчера пак вдигна Т,педито я видя и каза че леко са и уголемени сливиците и вероятно ще развие пак ангина.Изписа Зинат в краен случай.Тъпото е че преди няколко дни и правихме обстойни изследвания които бяха перфектни !Вече се побърках.Всеки месец,ВСЕКИ БОЖИ МЕСЕЦ детето ми е болно ! CryЗа последен път е пила антибиотик (Сумамед) преди 20 дни.
Та се чудя,да изчакам ли да и мине от само себе си или да давам Зинат-а ? Ангина минава ли така ?И дали не е от зъбите ,които никнат наведнъж (три зъба за три дни и продължават да излизат други)
Тази нощ вдигна до 39.8 и все пак не и дадох антибиотки,но ако пак вдигне може и да се изкуша... Sad
Дайте някакъв съвет,че вече ще се хвърля от терасата,толкова ми е тъпо и отчаяно.... Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 4 573
Ох, много е трудно да искаш такъв съвет. Не мисля, че аз съм човекът който ще ти даде. Аз изчаквам с АБ, защото сме същите като вас, къде що има вирус или инфекция, ние ще ги лепнем. Но сега давам имуностимулатор и се надявам да боледуваме по-рядко. Аз бих изчакала 2-3 дни и тогава ще дам АБ. Много пада от тях имунитетът, но понякога са необходимото зло. Успех и пиши какво си решила.

# 2
  • Мнения: 2 237
Ох,и аз давам имуностимулант,хомеопатката ни го даде.И ето че пак е болна.По принцип съм решила да изчакам за сега с АБ,поне до довечера.Но ми се щеше да чуя и други мнения....

# 3
  • Мнения: 397
Аз съм на същото положение като теб  Sad Разтат й едновременно 4 кътника и 2-та долни резци  #Crazy 2 кътника вече излязоха целите (много е страшно - първо се показват две ръбчета от двете страни, а по средата е венец - след това той се разкъсва и излиза останалата част) Сигурно е голям зор и ги боли. Значи в началото само мрънкаше, докато се показаха на 3-те кътника ръбчетата и единия резец отдолу и след това рано сутринта вдигна 37, която се покачваше и на обяд вече беше 39.7. Ходихме на спешен, защото беше празник. Там казаха, че има зачервено гърло и избисаха АБ. Аз на няколко пъти попитах толкова ли е червено, че чак сме за АБ?? Тя каза - да червено е! И така аз реших да изчакам, но към 13 часа Т се покачи на 39.9 аз обезумях и дадох АБ, след това течен аналгин..... и като нямаше резултат я качих в колата и газ в педиятрията. Там тя повърна (след вс лекарства), прегледаха я обстойно и казаха, че няма зачервено гърло, пуснаха й кръвни изледвания, и въз основа на повишените левкоцити и 4 мм утайка, лекарят каза,  че има някаква инфекция и възпаление (без да е видимо) и да пием АБ 5 дни.
Така тя на 2 -рия прием от АБ вече беше весела и видимо здрава. Сега пие вече 5-ти ден като всеки пък като й го давам се самообвинявам - как на здраво дете давам химия  #2gunfire , но какво да направя  Rolling Eyes Когато излизаха горните разци - тя ги изкара 4-те заедно беше същото - диагноза ангина и АБ - 5 дена. Това е! Най- странното е, че я водих до ДЖи пито и тя каза - а още е възпалено гърлото да го пие 7 дена  Shocked без дори да попита какъв е АБ и на колко часа по колко го пие  Shocked Така, че докторите да хванеш и да ги  #2gunfire  Да не казвам, че в спешните кабинети бебе с 39.9 му казват да изчака  #Crazy  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 731
Моят съвет е да я заведеш на още един лекар .Не си тъпчете децата с антибиотици .Още повече щом температурата е толкова висока става въпрос за вирус а антибиотика не лекува такъв.Това от личен опит

# 5
  • Мнения: 816
Какъв е този начин на лечение??? Акъла ми не го побира вече! Тия лекари май наистина са много, много зле!!! #Cussing out
Аб, е от ясно по ясно, че намалява страшно много имунитета на орг. Знаеш ли какво прави точно той? - иззема защитните функции на организма, и при следващата среща с какъвто и да е вирус или бактерийка, болестта се развива със страшна сила , сто пъти по-дълбоко и тежко. Борбата с болестта е безумна, просто, така както го описваш. А и виждам че ползваш хомеопат, тогава изобщо няма защо да се чудиш.
Болестта ще ви връхлита все по-силно и по-често, докато не спреш да даваш на детенцето лекарства.
Ангина се лекува и без АБ, аз и гнойна дори излекувах така. За вирусната то е ясно - АБ не действа на вирусите. Предписват го профилактично, за да се презастраховат, да не се лепне и някой вирус. Ама никой не ти обяснява, че след такова лечение организма е ужасно отслабен, от самия АБ и трябва да се пазиш ужасно много.  #Crazy
Ето защо моят съвет е да не даваш АБ. Едни леко подути сливици не означават ангина. Означават че оргазнизма се мъчи да се справи с вредния агент, било то вирус или бактерия. Спрял го е на входа и за това са уголемени. Ако тръгне да вдига темп. - това е следващия стадий на самолечението и ако точно тогава ти дадеш антипиретика, бъди сигурна, че след една до две седмици отново ще сте болни.
Просто няма смисъл....  bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Моят син до като стана на 3 години беше така - всеки месец антибиотик. Вечно беше с червено гърло и големи сливици. Той понеже много рядко вдига температура / дори пневмония изкарахме без темп./ всеки път докторката ни първо казваше да изчакаме 3 дни и ако се влоши или няма подобрение тогава да почваме с АБ. Но аз си знаех, че без АБ няма да се оправим и само се удължаваше лечението. Като стана на 3 години изведнъж като, че ли започна да боледува по-леко - малко хремичка, леко червено гърло, но с хомеопатия се оправяше за 4-5 дни, хем тръгнахме и на деткса градина. Вече 2 години не сме пили никакъв АБ. Така, че не се притеснявай. Ще го израстете това боледуване. Аз в началото на всяка есен започвам да давам някакъв имуностимулатор, но някой доктори са против даването им до 3 год. възраст, защото до тогава се изграждала имунната система.

# 7
  • Мнения: 3 456
Ако освен червеното гърло и Т ( не че е малко това де) нямате кашлица или хрема можеш да изчакаш. Аз долу горе така се ориентирам вече. На Лори като и никнат зъби ей такива Т ми вдига и като беше по-малка давах , давах АБ, докато така и сринах иминната система, че горката някой като кихне и тя е болна. Сега съм решила да я подсилвам със Селена енергия, но не знам като вдигне пак Т. какво ще правя-уж все си обещавам да не бързам с АБ, а накрая все го давам.

# 8
  • Мнения: 2 082
ако има ангина може да се оправи и без антибиотик,но трябва да се наблюдава детето по-често за някакви евентуални усложнения.със  и без антибиотик ангината протича по един и същи начин/това от личен опит/,но детето е малко и се третира по-трудно-например не може да прави гаргари и т.н..а за температурата не бързай да даваш лекарство-така организмът се бори/естествено,ако не е прекалено висока/давай лайка,сок от лимон-ако ги иска. за второто дете вече няма да си толкова притеснена,не че се свиква на болести де...   Grinning повечето деца така боледуват до 6-7 годишна възраст и после се израства.така,че колкото по-малко изкуствени добавки,лекарства и изк.витамини-толкова по-добре-просто не помагат/това пак от личен опит/баткото ми беше месец-през месец с бронхити.каквото и да давах положението беше същото.порасна и болестите се разредиха или  ги прекарва по-леко.просто гледам да давам повече плодове и зеленчуци...

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 12:45 от nano

# 9
  • Мнения: 14 654
а хомеопатичката какво съветва, сигурно имате някакво лекарство за остро състояние.
ако искаш задай въпроса си и в темата "консултация с класически хомеопат" в здравния подфорум.
моето дете вчера беше на преглед и личната лекрка изписа антибиотик, който няма да дам. дала съм преди една седмица хомеопатично лекарство, което все още дейсва и лекарката обърква естествената реакция на организма с болест.
скорошно оздравяване

# 10
  • Мнения: 2 237
Какъв е този начин на лечение??? Акъла ми не го побира вече! Тия лекари май наистина са много, много зле!!! #Cussing out
Аб, е от ясно по ясно, че намалява страшно много имунитета на орг. Знаеш ли какво прави точно той? - иззема защитните функции на организма, и при следващата среща с какъвто и да е вирус или бактерийка, болестта се развива със страшна сила , сто пъти по-дълбоко и тежко. Борбата с болестта е безумна, просто, така както го описваш. А и виждам че ползваш хомеопат, тогава изобщо няма защо да се чудиш.
Болестта ще ви връхлита все по-силно и по-често, докато не спреш да даваш на детенцето лекарства.
Ангина се лекува и без АБ, аз и гнойна дори излекувах така. За вирусната то е ясно - АБ не действа на вирусите. Предписват го профилактично, за да се презастраховат, да не се лепне и някой вирус. Ама никой не ти обяснява, че след такова лечение организма е ужасно отслабен, от самия АБ и трябва да се пазиш ужасно много.  #Crazy
Ето защо моят съвет е да не даваш АБ. Едни леко подути сливици не означават ангина. Означават че оргазнизма се мъчи да се справи с вредния агент, било то вирус или бактерия. Спрял го е на входа и за това са уголемени. Ако тръгне да вдига темп. - това е следващия стадий на самолечението и ако точно тогава ти дадеш антипиретика, бъди сигурна, че след една до две седмици отново ще сте болни.
Просто няма смисъл....  bouquet


Подкрепям всяка една твоя дума ! Peace
Благодаря за отговорите,те съвпадат с моето мнение да НЕ давам антибиотик !
Хомеопатката ми твърди че това е естествена реакция на организма и аз не бива да я подтискам с АБ а да го оставя да се бори.Разбира се ако вдигне 41 градуса например,вероятно няма да я оставя така.
Днес виждам че е добре и почна да се поти.Сигурно пак ще вдига Т-ра,но мисля че почва да отшумява.
Между другото нашата педиатърка също е против антибиотиците,и каза да давам в много,ама в ужасно много краен случай като гной по целите сливици например.
Благодаря ви още веднъж,желая здраве на вас и на дечицата ви !  bouquet
Ще ви информирам как вървят нещата.

# 11
  • Мнения: 568
И нашето дете- голямата, която сега е на 7, изпи тонове антибиотик до 3 години.
Тя е такъв тип, че прави много високи температури и лекарите бам-антибиотик веднага.
Сега боледува по рядко и минават леко болестите, за успокоение на мамите на малчовци, които все са болни-с възрастта имунната система укрепва. Аз също поизчаквам на своя отговорност с антибиотиците.
Но изобщо не е редно пациента да го прави това, просто нашите лекари си спестяват изследванията.

# 12
  • Мнения: 1 655
Кой е хомеопата, при който лекуваш детето? И защо се стига до антибиотик всеки път? Ако хомеопата не успява да се справи, значи трябва да се смени. А ти водиш ли детето при всяко разболяване при него, изпълняваш ли стриктно предписанието му или при първата висока температура даваш температуро-понижаващо и на следващото повишаване - антибиотик. След толкова антибиотик, едва ли жизнената сила на детето ще успее да се справи сега сама. В момента даваш ли му хомеопатично лекарство? Трябва да си избереш единия от двата метода на лечение, комбинирането им не води до резултати. Според мен излекувай детето сега, без значение по какъв начин. След това - при добър класически хомеопат за конституционно лечение, което ако е добре проведено, ще засили жизнената сила и ще се излезе от омагьосания кръг в който се въртите в момента.
Какъв е този имуностимулант, който е дала хомеопатката? Хомеопатите дават само хомеопатични лекарства, всякакви други имуностимуланти и билки са търговийка!

# 13
  • Мнения: 1 655
а хомеопатичката какво съветва, сигурно имате някакво лекарство за остро състояние.
За всяко остро състояние се мисли остро лекарство, няма универсално такова

# 14
  • Мнения: 14 654
знам Simple Smile
предположих, че в случая е измислила нещо

Общи условия

Активация на акаунт