Въпрос - Знаете ли до колко часа трябва сестрата да бъде в ДГ?

  • 586
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!
Бих искала да Ви попитам, знаете ли до колко часа трябва да има медицинска сестра в ДГ.
Въпроса ми е такъв, защото в детската градина на сина ми, сестрата си тръгва всеки ден в 13 часа - това дали трябва да бъде така?
Благодаря!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти Маги Simple Smile При нас градинската сестра е до обяд, а след това има медицинска сестра, която е от яслите. Те са си колежки и ако има нещо си предават работата. Може би навсякъде е така и затова и при вас градинската си тръгва в 13 ч. Не се притеснявай, през целия ден има медицинска сестра - няма значение дали е градинската или от яслите.

# 2
  • София
  • Мнения: 460
Благодаря ти за отговора Simple Smile
При нас няма ясли, само градина е. Утре има родителска среща, и си мислех дали да повдигам въпроса или това е практика по детските градини.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 711
При нас в градината сестрите са две. Главната отговаря основно за градината. И двете си тръгват след 17:00.

# 4
  • Мнения: 5 525
И при нас сестрите са две. И обикновено има сестра поне до 17,30, а понякога и до по-късно.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А защо ти трябва чак толкова сестра да седи по цял ден. Притесняваш ли се за нещо? /Не ги защитавам, просто и да е там и да не е там ползата е много малка. Да не дава годпод да се разчита на нея/

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
поне до 17 ч. има медицинска сестра в детската градина на габриела.

# 7
  • София
  • Мнения: 460
А защо ти трябва чак толкова сестра да седи по цял ден. Притесняваш ли се за нещо? /Не ги защитавам, просто и да е там и да не е там ползата е много малка. Да не дава годпод да се разчита на нея/
Говорихме си с няколко майки, и решихме да попитаме тук, как е по другите градини, за да си зададем въпроса довечера на родителската среща. Да не дава господ, но винаги може да се случи нещо и да има нужда от намесата на медицинско лице.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Повдигнете въпроса - прави сте трябва да има медицинско лице поне до 17, но от опит ти казвам че освен да навреди не може да ти помогне. Повечето са избирани с конкурс за некадърност. Това не са ти болничните сестри, които могат веднага да окажат помощ.

# 9
  • Мнения: 3 251
В нашата градина сестрите са 2, като едната е първа смяна, а другата-втора, до края на работното време на заведението.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
ами не знам дали и доколко са некомпетентни. по-скоро мисля, че разбират достатъчно, за да окажат спешна помощ при нужда, да повикат медицински екип, ако се налага и да обяснят на лекар какъв точно е възникналият проблем. също могат адекватно да преценят сериозността на оплакването и да вземат нужните мерки.
аз лично имам доверие и на трите сестри, които познавам от детската градина на габриела. в няколкото случая, когато съм видяла тяхна намеса, са реагирали съвсем адекватно. става дума за: висока температура, пристъп на задушаваща кашлица, болки при уриниране, пукната глава (не всичко наведнъж и не всичко на моето дете, разбира се).

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А защо ти трябва чак толкова сестра да седи по цял ден. Притесняваш ли се за нещо? /Не ги защитавам, просто и да е там и да не е там ползата е много малка. Да не дава годпод да се разчита на нея/


Е как защо ? Shocked

Защото недай си боже стане нещо, трябва да има медицинско лице. И как така:  "и да е там и да не е там ползата е много малка"

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А защо ти трябва чак толкова сестра да седи по цял ден. Притесняваш ли се за нещо? /Не ги защитавам, просто и да е там и да не е там ползата е много малка. Да не дава годпод да се разчита на нея/


Е как защо ? Shocked

Защото недай си боже стане нещо, трябва да има медицинско лице. И как така:  "и да е там и да не е там ползата е много малка"

Ами ей така. В нашата детска градина, не веднъж се е случвало сестрата така да замаже децата, че чак да има опастност за живота на детето. Например, за да не голословнича:
детенце беше паднало от пейка и загубило съзнание за съвсем малко. Сестрата го прегледала и преценила /с нейното много добро образование/, че на детето нищо му няма. Като дошла майката и завела в Пирогов детето /защото тя без медицинско образование видяла че нещата не са добри/ лекарите там /които наистина са лекари и сестрите наистина са сестри/ са и се накарали че е немърлива, че е чакала толкова време и слава богу че детето се оправи.
Друг случай - пак от въпросните компетентни сестри - дават лекарство на детето, което е алергично към него.
Трети случай - дете го държат на гърне /в ясла е/ и то не иска да се изака. От натискане в корема, от въпросните сестри пак се е стигнало до лекар.
Ха сега вие си преценете. По-добре да ме извикат веднага да дойда или да извикат лекарски екип, отколкото някой да експериментира с живота детето ми.
Но това си е лично мнение.

# 13
  • Мнения: 616
Майка ми е мед. сестра в ДГ работното и време е сутрин от 7,00ч до 12,00ч и от15,00ч до 17.30 но та стои до по късно защото има деца .Има 35 годишен стаж като сестра и то не само в детска градина и мисля, че може въпреки че няма образование на доктор в някои случаи да реагира много по адекватно от някои доктор дето много не му се учело много Naughty

Общи условия

Активация на акаунт