Clinique + някои въпроси за пудри от други марки

  • 4 835
  • 21
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Търсачката не работи...
Кажете цени на козметика Клиник у нас - интересуват ме основно пудрите - компактни и на прах.

Още: помня, че бях чела добри впечатления за компактната пудра на Манхатън, някой ще я похвали ли? А насипната на същата марка?

Някой знаещ да обясни има ли съществени разлики в нанасянето или в крайния резултат на вида на лицето при компактна пудра и такава на прах? С коя е по-лесно?

Фон дьо тен сравнено с пудра? Имам лек фон дьо тен (на Буржоа), мисля си за пудра вместо него... Мнения?

# 1
  • Мнения: 6 167

Аз съм голям фен на козметиката на Клиник по принцип и ползвам само такава от
повече от 1-2години.

От декоративната им козметика използвам пудра, спирала, руж, молив черен и гланц.

Имам пудра, която не заменям с никоя друга - Stay Neutral stay matte sheer pressed powder. Струваше над 60 лева, но си заслужава всяка стотинка.

Имам и руж, който е страхотен, но не знам колко струва.

Спиралата е към 40 -50  лева ( не помня), High impact mascara

Модела молив едва го намирам, защото май вече не го произвеждат  " Clinique quick eyes".  Струваше и той към 37-8 лева. С 2 края, единия е черна пудра.

Ползвала съм и компактната пудра на Манхатън , добра е, но аз съм Клиник.  Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Имам пудра, която не заменям с никоя друга - Stay Neutral stay matte sheer pressed powder. Струваше над 60 лева, но си заслужава всяка стотинка.

Е те тая исках. Сестра ми донесе нейната, пробвах, хареса ми. Цената, която казваш, ме хвърля директно в джаза - в Щатско е за 18,50$ според дайта на Клиник Thinking Явно ще я поръчвам на сестрьонок, че тука ако я купя, няма да ми излезе масрафа...

# 3
  • Мнения: 511
Искам само да споделя нещо за Clinique,моя приятелка работи в козметичната индустрия в Лондон.Ходи на презентации на нови продукти,знае кое какво съдържа.Тя ми каза доста лоши неща за Clinique, с много силен химичен състав са, дават светкавичен резултат, но ако спреш да ги използваш всичко друго ти се струва неефикасно.Много мои познати са доволни от Clinique,дори аз съм използвала цяла серия кремове и лосиони-кожата ми беше като коприна.Ако ти се появи пъпка на другия ден вече я няма.Но дори мениджърите на Clinique не използват кремовете,просто ако се използват дълго време, кожата загубва естествените си защити и става изцяло зависима от тях. Вече  минех на органична козметика.Ако човек е с проблемна кожа, за кратко време Clinique е добре, но аз самата никога вече няма да ги ползвам.Доволна съм от крем пудрата на MAC, по мое мнение те са по лесни за нанасяне от фон дьо теновете, и  обикновените пудри. Ако имате възможност поръчвайте от чужбина, тук всичко е с по-ниски качество.Дано да съм била полезна, но всеки решава с кво да се цапа Blush

# 4
  • Мнения: 870
Нямам възможност да си купувам Clinique, за тях нищо не мога да кажа. Пудрата на Манхатън компактната на мен много ми харесва, матира добре, но не изсушава прекалено кожата. Моя приятелка е много доволна и от 2 в 1, пудра и фон дьо тен пак на Манхатън, но аз не съм го пробвала.

# 5
  • Мнения: 6 167
да, права си! Има страшен ефект от продуктите на Клиник
има и зависимост, винаги е така с качествените неща.
това, че някой работи в козметичната индустрия в Лондон нищо не ми говори.
Като каква, къде, от колко време, за кого, на каква позиция ....на какво се базират
наблюднеията й? На чуто в обедната почивка?!?
ако има нещо по-сериозно от разказите на приятелката ти - като статия, изследване или нещо такова - бих прочела , за да се предпазя....

# 6
  • Мнения: 1 313
Цените на Clinique са по-високи в Европа от колкото в щатите, а в България са още по-високи. Явно и така се купуват. Според мен имат качествени неща, но не купувам, защото се дразня да плащам в пъти повече. А това, че кожата изгубва естествените си защити с тази козметика според мен не е вярно, мисля, че човек свиква с хубавите резултати от ползването на козметика (не само на Clinique) и когато спре да я употребява му се струва, че положението е по-лошо, защото бързо е свикнал с хубавото.

Аз ползвам точно на Manhattan компактната пудра и много си я харесвам. Разлика като ефект между компактна и прахообразна почти няма според мен. Прахообразната се нанася с четка, но аз и компактната нанасям така - единственото и предимство е, че заема по-малко място и е лесно да се носи през деня.

# 7
  • Мнения: 1 165
Търсачката не работи...
Кажете цени на козметика Клиник у нас - интересуват ме основно пудрите - компактни и на прах.

Още: помня, че бях чела добри впечатления за компактната пудра на Манхатън, някой ще я похвали ли? А насипната на същата марка?

Някой знаещ да обясни има ли съществени разлики в нанасянето или в крайния резултат на вида на лицето при компактна пудра и такава на прах? С коя е по-лесно?

Фон дьо тен сравнено с пудра? Имам лек фон дьо тен (на Буржоа), мисля си за пудра вместо него... Мнения?
Аз определено съм за фон дьо тена.Ако кожата има несъвършенства фон дьо тена иделано ги прикрива.Пудрата може да бъде финалния шрих в грима(ще уеднакви тена и ще матира).Но ,ако кожата ти е хубава и си доволна като нанасяш само пудра,защо не?Аз лично мого да ти похваля фон дьо тена на Estee Lauder-Soft Matte и този на Clinique-Superfit make-up.Този на Clinique  е по-лек и не стои като маска на лицето,докато този на Estee Lauder  е по-покривен.

# 8
  • Мнения: 1 616
Бу, нямам лични впечатления от козметиката на Клиник, но можеш да се ориентираш в цените и всичко останало тук:
http://strawberrynet.com/makeup.aspx?BrandId=280&goChar=C
Може и от България да се поръчва, но щом сестра ти може да ти купи - още по-добре. Аз като умножих цените по курса на долара в лева не ми изглеждат толкова фрапиращи, но въпреки това пак не мога да си позволя каквото и да било на Клиник. Sad

Иначе за компактните и пудрите на прах - компактната се нанася с гъбичка/тампонче и ако прекалиш, може да изглеждаш като "набрашнена", както казва баба ми. Wink Пудрата на прах се нанася с голяма четка и стои по-естествено. Аз използвам компактна пудра, но не я нанасям с гъбичката от кутийката, а с четка и нямам проблеми с излишното количество.

# 9
  • Мнения: 13 512
Аз ползвам бялата козметика на Клиник-вече 6-7 години. Не съм съгласна,че цените са по-високи в България. В Европа цените са същите,на някои продукти и по-скъпи, на други мааааалко по-евтини. По-евтино е на летищата...ценното там са и травъл сетовете,които излизат изгодно. В Англия дори бяха по-скъпи,отколкото във Варна. В Щатите са малко по-евтини.Най-евтино съм ги купувала от летището в Рио де Жанейро.
Не ползвам декоративната им козметика- за мен има по-добра от Клиник.

# 10
  • Мнения: 1 986

Не ползвам декоративната им козметика- за мен има по-добра от Клиник

Monda,ти каква декоративна козметика ползваш и чия марка Grinning

# 11
  • Мнения: 13 512

Не ползвам декоративната им козметика- за мен има по-добра от Клиник

Monda,ти каква декоративна козметика ползваш и чия марка Grinning
Червила- Lancome,YSL
Пудра,фон дьо тен-Chanel
Спирали-Estee Lauder
Моливи за устни-Chanel,Estee Lauder- към тях нямам претенции за марката,ползвала съм и Clinique
Сенки-Chanel

# 12
  • Мнения: 4 076
да, права си! Има страшен ефект от продуктите на Клиник
има и зависимост, винаги е така с качествените неща.
това, че някой работи в козметичната индустрия в Лондон нищо не ми говори.
Като каква, къде, от колко време, за кого, на каква позиция ....на какво се базират
наблюднеията й? На чуто в обедната почивка?!?
ако има нещо по-сериозно от разказите на приятелката ти - като статия, изследване или нещо такова - бих прочела , за да се предпазя....
Скоро ми подариха тестери на 3те стъпки на Клиник.Прочетох съдържанието и много от сочените за най-вредни съставки(има много теми във форума по този въпрос),ги имаше.Съжалявам,че вече не ги пазя,за да ги цитирам.Лично аз се отказах да ги ползвам,но всеки решава за себе си.

# 13
  • Мнения: 13 512
На 3тата стъпка-не пише какво съдържа..може би  го е имало на кутията, но не я пазя.
На Лосиона-стъпка 2 пише:witch hazel,alcohol denat,water
На сапуна/течния / пише:....mnogo ne]a,sled malko ]e gi prepisha

# 14
  • Мнения: 511
да, права си! Има страшен ефект от продуктите на Клиник
има и зависимост, винаги е така с качествените неща.
това, че някой работи в козметичната индустрия в Лондон нищо не ми говори.
Като каква, къде, от колко време, за кого, на каква позиция ....на какво се базират
наблюднеията й? На чуто в обедната почивка?!?
ако има нещо по-сериозно от разказите на приятелката ти - като статия, изследване или нещо такова - бих прочела , за да се предпазя....
Няма смисъл от иронията ти, само споделям какаво съм чула и как аз избирам козметиката си.Но само за твое сведение ще ти кажа, че момичето е доста "светнато" за състава на гореспоменатите мазила, а тъй като аз не съм и се доверявам.Работи със специалисти, дерматолози и т.н. Но нямам намерение да ти доказвам нищо, то си е твоя работа какво ще ползваш.Не ми е попадала статия, но както ти казах дори хората работещи за тази компания не ги използват. Сети се сама защо Thinking

Общи условия

Активация на акаунт