Какви са признаците ако имаш мъртъв плод?

  • 47 439
  • 24
  •   1
Отговори
Интересувам се какви са признаците ако плода е мъртъв?Напоследък често се среща този проблем и мисля ,че е важно да се знае, за да се реагира на време.Ако някой знае нека сподели!

# 1
  • Мнения: 4 324
Не знам точно отговора на въпроса ти, не ми се е случвало. Но предполагам един от признаците които сами можем да наблюдаваме е кървене или някакво зацапване и най-вероятно и някакви болки.

Дано не ти се е случило нещо подобно!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
За коя седмица от бременноста става въпрос?
Аз постоянно мислех такива неща и така се и оказа.Без никакви други признаци.

# 3
  • Мнения: 7 640
зависи от срока на бременността-
Кървене;
изчезват симптомите за бременност- гадене, неразположение, напрегнати гърди;
не се усещат детски движения;
това е на прима виста.

# 4
  • Мнения: 468
При мен имаше един признак - едно такова кафеникаво зацапване,без абсолютно никакви болки.Бях в 12г.с.  като започна това зацапване до края на вечерта се позасили,приеха ме в болница ,три дни ми биха папаверин докато се сетят да ме гледат на ехограф.На обикновения като м гледаха дори ме питаха дали не съм объркала ,че съм бременна(идиоти).На триизмерния се увериха ,но пък плода нямал тонове .Отговарял наразвитието на 9г.с.Само да не ви плаша не всяко зацапване е с фатален край.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 067
И при мен имаше зацапване от 8ма седмица, ама бебето беше уж нормално...и не ми изписаха нищо.
Зацапването продължи.
След 4-5 седмици гърдите ми спаднаха, а зацапването стана по гъсто и като че ли с парченца (сори за описанието) и разбрах, че нещо не е наред. Същия ден на прегледа се установи, че няма сърдечна дейност.
Болки нямах.  Но гаденето и повръщането ми не бяха спрели изобщо...  

# 6
  • Мнения: 3 715
Не знам дали съм права, но след четири загуби на бебета, мисля, че една бременна е по-добре да не знае признаците, защото психическото затормозяване неизмеримо. И понеже вече се смятам за спец по тези признаци, мога да кажа, че при последното ми забременяване, просто си знаех, че няма да го бъде, защото:
1. Напрежението в гърдите беше доста слабо.
2. Имах една прорязваща болка в матката, като срязване с остър предмет.
3. Не ми се гадеше, но на мен през никоя от бременностите не ми се е гадело
И все пак тези признаци изобщо не са критерий. Може всичко да си е наред и напрежението в гърдите да е слабо и да няма гадене, примерно.
Забравих и прокървяването, но и то не е критерий, защото не означава във всички случаи, че плодът е мъртъв.

# 7
  • Мнения: 1 008
На мен ми се случи в доста напреднала бременност. Бях в болница, реагираха много бързо лекарите, но в малкото време в което бебето беше починало, аз не усетих нищо, дори бях сигурна, че сутринта си мърдаше. По-добре не мисли за признаци, защото може изобщо да няма такива. Освен това наистина се напрягаш психически с неприятни мисли. Да не дава Господ да се случва, просто няма да има значение дали си го разбрала по-рано по някакви си симптоми или са ти казали лекарите.

# 8
  • Мнения: 2 825
Аз съм носила бебето мъртво повече от 2 седмици. Имах си абсолютно всички бременни признаци, не можех и да предположа, че нещо не е наред.

# 9
Аз съм в 12г.с. и се притесних, защото нито имам болки или напрегнатост в гърдите, нито ми се гади, нито усещам нещо (каквото и да е), а консултацията ми е чак след 3 седмици.Не искам да се превръщам в параноичка, затова отправих този въпрос към всеки, който знае нещо по въпроса.Иначе до 10г.с. имах постоянни болки ниско долу и пих постоянно но-шпа и то до скоро(но-шпато по лекарско предписание).

# 10
  • Мнения: 7 640
ако имаш някакви притеснения, иди да те видят по спешност- едва ли ще те върнат.

Не се притеснявай, че не се чувстваш неразположена- аз моята бременност така като на шега я изкарах Peace

# 11
  • Мнения: 4 324
Не си имала въобще болки, напрегнати гърди и гадене или си имала и са спрели?

# 12
От самото начало нямах признаците за бременност, които имат повечето жени-нито гадене, нито виене на свят, нито болки в гърдите.Единственото беше непрекъсната болка долу ниско, която наскоро изчезна.Мислих си, че ако плода е мъртъв има някакви изразени симптоми, но от отговорите които са ми изпратени разбирам, че може и да няма симптоми.Явно е божа работа и не трябва човек да се паникьосва излишно.

# 13
  • Мнения: 1 409
Аз бях като теб,без никакви симптоми,като гадене,повръщане и т.н.Единственото,което имах като признак бяха напрегнатите гърди.Тази напрегнатост изчезна и след около седмица се събудих с болки в корема като преди цикъл.До обяд изчезнаха и реших,че ми няма нищо.Същата вечер прокървих и отидох в болницата,където се оказа,че плода няма сърдечна дейност и не отговаря на 11г.с.,и така всичко приключи.
Така,че ако нещо те притеснява по-добре отиди на лекар,не ми се вярва да те върнат.
Желая ти успех и дано всичко да е наред

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Иди на преглед за собствено спокоиствие.Дано всичко да е е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт