От лошото управление на домовете са потърпевши само децата!!!

  • 2 057
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Преди 2-3 дни се поинтересувах от домовете в Монтанска област и най-вече тези в селата - Гаврил Геново и Георги Дамяново - общо 3 дома. Оказа се, че от трите дома работи само един - " Звънче" в село Г. Дамяново, а другите два са закрити. Отидох да се поинтересувам от какво имат нужда децата, как е дома и т.н. Директорката я нямаше и говорих с едната учителка. Тя сподели, че материалната им база е в много тежко състояние, децата седят на счупени столчета без облегалки /опасни за децата/, нямат шкафчета за дрешките си, чаршафите са много зле...учителката ми направи списък с нещата, от които имат нужда. На следващия ден намерих бюра, шкафчета /не детски, но все пак стават за използване от деца/, маси...обадих се лично на директорката да й кажа, а тя....започна да ме разпитва какви са бюрата, шкафовете...оказа се, че ТЯ има претенции за шкафчетата...не иска шкафчета, А да й намеря столчета /пластмасови!/...и отказа нещата...!?!?!? #Cussing out Тогава й казах, че бих могла да помогна за учебници за първокласниците и второкласниците /ако нямат/ - оказа се, че тя не знае дали те имат такива или не...трябваше да ми се обади да ми каже какви учебници са необходими за ЗИП-овете на децата, защото нямат - НО ТЯ НЕ СЕ ОБАДИ!!!
Изобщо не й пука за тези деца, идва на работа когато си иска и от тази немърливост, нехайство и безотговорност СТРАДАТ ДЕЦАТА!!!
МОЛЯ ВИ, ако някой знае начин, по който може да се сезират някакви органи за това, кажете ми, да се свали от поста тази нехаеща за децата жена...Дома е подчинен директно на министерството, директорката заема временно поста, но това е в продължение на вече три години...
Преди дома и имал спонсори, но всички са се отдръпнали  Sick
Според мен докато е тя на пост никой с нищо няма да помогне...дори и да има желание...МНОГО ЖАЛКО Sad СТАВА ВЪПРОС ЗА ЖИВОТА И СЪДБАТА НА ДЕЦА!!!!

# 1
  • Мнения: 2 353
  Много гадно, обаче ако сезираш даден орган за проверка на базата на какво конкретно ще бъде обвинението? Такава вина е труднодоказуема, за съжаление. Може би ако имаш възможност и посещаваш често дома ще имаш по-цялостна представа.
  Пожелавам ти успех, виждам че имаш голямо желание да помогнеш на децата, а това е страхотно Hug

# 2
  • Мнения: 1 072
Все пак не е ли добре да се натрупват такива сигнали в Агенцията за защита на детето? Ако не на първия, втория, то на петия сигнал може би ще реагират. Или и да не направят нещо, поне има черно на бяло нещо. Иначе алтернативата е Господари на ефира, Неудобните на Маргарита Михнева, На чисто пак на Нова ТV и предаването на Валя Ахчиева. Мисля дори, че ви ги изредих подредени по рейтинг даже.

# 3
  • Мнения: 123
За съжаление нямам възможност да го посещавам често, защото в момента живея в друг град...То и леличките не са доволни от директорката...най-много ме е яд, че отблъсква потенциалните дарители...
А съм сигурна, че това не е единствения дом с подобен "проблем"...Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен случай да го сподели!!!Не може ли някак да се обединиме и да пуснеме писмо до министерството...незнам..но не може да останеме така безучастни  Cry

# 4
  • Мнения: 2 353
 Единственото, което ми хрумва е скрита камера на някое от въпросните предавания или въобще медиа. Някой да се направи на дарител и тя след като не реагира това да се излъчи и на базата на това да се сезира Агенцията. Друго в момента не може да ми роди лейката. Трудоемко, но в момента не се сещам за друго.

# 5
  • Мнения: 123
А аз като дарител нямам ли някаква "власт" все пак  Sad ... Може би трябва да се подходи първо на местно ниво - да се уведоми общината...но тя дали има някаква сила и към кого точно в общината  Confused

Хапка, това наистина е доста трудоемко, но все пак е 1 идея повече  Hug

# 6
  • Мнения: 2 353
  Имаш власт, дотолкова че да поискаш информация изпълнена ли е волята ти, т.е. "къде са дрешките, които донесох на децата" и пр. А истинския проблем - отказа на дарения е най-трудно доказуем Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Гражданско общество се гради точно по този начин. Не се отказвай! Иди в дирекцията по социлано подпомагане в съответния град. Кажи, 4е си дарител и всичко, което си видяла. Питай ги кой е отговорникът (социлния) за съответния дом. После ще търсим медиите.

# 8
  • Мнения: 123
Това, че директорката е на временен пост ми се струва, че е в плюс, може би по-лесно ще я сменят...?!?!?

Emi, благодаря за идеята - ще пробвам  Hug

# 9
  • Мнения: 311
Опиши в писмо всичко, което си видяла, какво си заварила, какво си предложила и как са се отнесли с теб. Изпрати го до министъра на образованието с копие до социалния министър и копия до "Труд" и "24 часа". Трябва да опиташ! Само ти можеш да го направиш, защото имаш преки впечатления. Успех! Не се отказвай, защото на тези деца няма кой да помогне. Страшно е да ги оставим в ръцете на съдбата или на милосърдието на някого, когото не го е грижа.  Hug

# 10
  • Мнения: 123
Мислите ли, че трябва да се обадя отново на директорката да я попитам защо не ми се е обадила и да видя дали има някакво желание все пак или да действам направо?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Мислите ли, че трябва да се обадя отново на директорката да я попитам защо не ми се е обадила и да видя дали има някакво желание все пак или да действам направо?
Не. Няма смисъл. Ако можеш иди още веднъж дотам. Вземи някой познат с теб. вземете нещо за децата, поговрете деликатно и с тях.Задължително поискай дарителски лист за всичко , което си занесла- и първия , и втория път. Длъжни са да ти дадат.

# 12
  • Мнения: 123
Аз дефакто не съм носила нищо, защото директорката го отхвърли по телефона /и то с доста високомерен тон/...а що се отнася да протоколите - тях ги издават...проблемът е само в нехайната директорка  Sad
Все пак мисля да поизчакам и утре и да й се обадя да я питам за учебниците - къса ми се сърцето, че заради нея децата нямат в какво да учат...може тях да ги иска, а после да действам...защото в този случай ДЕЦАТА страдат   Confused

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
В Пловдив имахме случаи когато занесохме едно дарение ,директорката ни се оплака много ,сподели доста проблеми и т.н. Когато отиде човек с който пък ние поговорихме и поиска нещата да се раздухат ,тя отказа и дори се похвали как всичко в дома е цветя и рози.

# 14
  • Мнения: 484
eliiiii,
ние Видинската група имахме подобен проблем с директорката от дома в Гомотарци,в продължение на няколко месеца ,тя приемаше всички дарения от нас,но не ни допускаше до децата.Принудихме се да се обърнем за помощ към този на който тя е подчинена в нашия случаи шефа на Социални служби, на което той взе мерки и от тогава винаги сме добре дошли в дома.
Така,че мисля постъпи и ти така,виж кой и е шеф (на кого тя се отчита) поговори с него и виж newsm78

Общи условия

Активация на акаунт