Как да позная дали на бебето му е студено?

  • 11 893
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
не знам дали тук му е мястото да попитам.Понеже на това променливо време все се 4удя дали няма да му е студено на бебето ако го облека по-леко.Педиатърката ми каза-буташ нослето, ако е топло, зна4и не му е студено.
Но се слу4ва денем в нас напр нослето му лед, а в стаята е 23-24-25, той е с боди с дълго ръкав4е и ританки или гащеризон4е.
Как да познавам дали му е студено

# 1
  • Мнения: 7 640
не е за тук темата, но ще ти кажа, че малките деца обикновено са със студени крайници, т.е. според мен това не е критерий.
Обличай го както себе си, а щом в стаята е 24 градуса, няма дя изстине със сигурност Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Пипам ръчичките, нослето и бузките. Ако са студени, значи му е студено.  Peace

# 3
  • Мнения: 992
ами аз я обличам като мен евентуално една дрешка повече, а ръцете и бузите не са показател те първи изтиват при студено време, но това не значи че му е студено на детето

# 4
  • Мнения: 3 499
Обличам я като мен, понякога с едно тънко елече повече.Дали на бебо му е студено се познава по носа.Ако носа е студен и на него му е студено.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Обличам я като мен, понякога с едно тънко елече повече.Дали на бебо му е студено се познава по носа.Ако носа е студен и на него му е студено.
Невинаги това е критерий.Моите деца често са със студени носове,но телцата им са топли и съм сигурна,че не им е студено.
Аз пипам телцето на детео-примерно под ръкавчето на блузата или пък гръбчето.ако тялото е топло няма проблем.

# 6
  • Мнения: 1 737
От няколко дни ръцете и краката са му ледени, а врата му е почти потен. Crazy Изобщо вече не мога да преценя! Sad

# 7
  • Мнения: 7 803
не е за тук темата, но ще ти кажа, че малките деца обикновено са със студени крайници, т.е. според мен това не е критерий.
Обличай го както себе си, а щом в стаята е 24 градуса, няма дя изстине със сигурност Peace
Peace

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Пипам нослето, иначе ръчичките и крачетата много често са студени! Аз вече го обличам с боди с дълго ръкавче, тънка блузка и жилетчица, или само боди и жилетка!

# 9
  • Мнения: 3 929
Като чета отделните отговори, си мисля, че явно всяко дете е различно. Моят син например може да е със студени ръце и крака, а главата му да е изпотена. За да съм сигурна, че не му е студено, го обличам с един кат дрехи повече от моите, с изключение на лятото.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз се ориентирам по нослето,но гледам да е облечена колкото мен или маааалко повече.

# 11
  • Мнения: 1 701
И аз знам, че се познава по нослето. А тая работа с едната дрешка повече от мен при нас не върши работа - аз съм ужасно зиморничава и това би означавало детето ми да заприлича на зелка в това време... Laughing Сега я обличам с тънко боди с дълъг ръкав и плътен гащеризон, под който има чорапки, а навън - същото, само че е завита с нещо.

# 12
  • Мнения: 7 640
искам да ви каажа, че с тия акъли за нослета, ми моя нос си е леден в момента, въобще не ми е студено, а съм зиморничава.

Ако на детето му е студено, то ще е неспокойно, но и ако е претоплено- също.
Както казват докторите- в днешно време има пренавлечени и прехранени деца, другите са изключение Naughty

# 13
  • София, център
  • Мнения: 686
Моя педиатър казва, че ако му намеря ръцете и краката топли ... тогава да се притеснявам!
В 80 % от случаите са и студени... и това за нослето ми е същото...

Аз и пипам вратлето, ако е потно - ясно, ако е топличко - ок е! Аз горе долу слагам една дреха повече, но не винаги...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Нашата педиатърка казва: "Студени ръце, крака и нос - здраво бебе!" Тя ми обясни, че е по-лошо да е претоплено бебето, отколкото да е със студени крайници.
Аз гледам да обличам бебка като мен.

Общи условия

Активация на акаунт