От кога Aptamil 3

  • 1 527
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Утре ставаме на 8 месеца , време ли е за 3 -ката или да изчакам? Питам защото го кърмих до миналия месец и почнах постепенно с 1-ца малко време и сега от 3 седмици сме на 2-ка! Да го сменям ли?  #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 391
Мисля, че трябва да минете на 3-ка щом детето е на 8 месеца вече.
А защо след като си го кърмила до 7 месеца си започнала с 1-ца?Аз също допреди седмица кърмих, но като спрях минах направо на 2-ка, смятам че тя му доставя необходимото за месеците в които е, независимо че не сме минали през 1-ца.

# 2
  • Мнения: 306
Ами така ми каза докторката една седмица да му давам 1-ца  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 186
При 8 пълни месеца-мисля че можете да го почвате-ние така бяхме Peace

# 4
  • Мнения: 992
ами аз миналата седмица купих 3-ка , т.е. на 9 месеца, според мен изчакай още месец

# 5
  • Мнения: 5 391
Аз не съм много наясно все още с АМ, не съм се допитвала до педиатърката, когато започнах да давам Аптамил 2, но по пътя на логиката мисля, че млякото е съобразено с нуждите на подрастващият организъм, с наличието на повече желязо и т.н, неща, които примерно в 1-цата са в по-малко количество, за сметка на други, необходими за новороденото и бебето до 4-ти месец.

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
От кърма на АМ се преминава плавно.Първо се дава 1-ца,защото е най-близко до кърмата и не натоварва стомахчето.После 2-ка и 3-ка.
Дъщеря ми мина на 6.5 месеца на Милумил 1,после Милумил 2 и сега скоро започнах да давам Милумил 3.Опитах на 8 навършени с Милумил 3,но я запече и пак я върнах на 2-ри номер.

# 7
  • Мнения: 5 391
Хм, може би пък аз съм сгрешила Thinking

# 8
  • Мнения: 702
Когато навърши 8м. Аптамил 3 е частично адаптиран и са те посъветвали да започнеш от 1 за да направиш плавен преход от кърмата към адаптето.

# 9
  • Мнения: 27 524
Аз лично няма да минавам на тройката. Купих веднъж и стига толкова  Stop
Иначе тройката е след 8-ми месец, но си карай до годинка с 2  Peace

# 10
  • Мнения: 5 391
Аз лично няма да минавам на тройката. Купих веднъж и стига толкова  Stop
Иначе тройката е след 8-ми месец, но си карай до годинка с 2  Peace
Защо, какво й е на 3-ката?

# 11
  • софия
  • Мнения: 555
абе мамчета я ми обяснете при условие, че давате на децата си грах, царевица, мръвка към кво точно трябва да привиква стомахчето на детито та да има нужда от плавен преход  newsm78 чудя се мая се и не мога го измисля. АМ е съобразено с нуждите от количество минерали и витамини за дадените месеци, също така и калоричността на млякото е различна и по няма да засища.

# 12
  • Мнения: 27 524
На мен не ми допадна - има някакви сгъстители, оризови сигурно, остават по стените на шишето и млякото стои гъсто. След това е ужасно сладко и лепкаво. Като оставя направено мляко да постои примерно половин час и на дъното се образува някаква гадна, жълта, гъста и много лепкава буца  Shocked За какво са ми тези сладки и сгъстени с нишесте или брашно млека? Взимам си двойката, тя си е чисто, чудесно обогатено мляко и ако искам - си добавям каша по избор  Peace

# 13
  • софия
  • Мнения: 555
Блонди, аз като разтварям Милумила 2-ката и сега има точици по шишето

# 14
  • Мнения: 2 885
Подкрепям Блонди с 2 ръце.  Hug И аз взех един път 3-ка и няма да повторя.
И ние си караме на 2-ката, а след 2 дена правим годинка.
1-цата е най-близко до кърмата, 2-ката е частично адаптирано.

Прясното мляко е желателно да се въведе след годинка.
Аз днес сефте дадох сирене - козе на Маджаров.
Чисто кисело и прясно мляко не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт